iveska
06.11.12,10:03
Ahojte poradaci,

na blocku o tankovani mam uvedenych 3 partnerov, Formis-MT, s.r.o., Shell prevadzka Zilina a Shell Slovakia.Vsetci maju ine ICO, DIC, DIC SK.

Vie mi z Vas niekto poradit, ktoreho partnera mam pri uctovani uviest ? Ja si myslim, ze Shell Slovakia ale nie som si ista.

dakujem za rady
mondes
06.11.12,09:06
Veď musí tam byť napísané, že ide o pobočku. Nie?
iveska
06.11.12,09:11
ako pobocka-prevadzka je uvedena Shell Zilina. Tak teda prevadzku mam dat ako partnera? Neviem ako funguje DPH pri cerpackach, kedze cerpacky vsetko nakupuju od hlavneho, teda v mojom pripade Shell Slovakia.
mondes
06.11.12,09:17
Ja dávam toho partnera, ktorý je na prevádzke, pretože v skutočnosti uňho bolo tankované. Ale nech sa vyjadria ešte skúsenejší.
iveska
06.11.12,09:23
tak si pockajme aj na nazory inych, mozno budeme mudrejsi.
witch
06.11.12,09:23
Aj mna by toto zaujímalo. Logičtejší je dávať majiteľa pumpy, ale jednoduchšie vždy dávať veľkú spoločnosť - mám 1 adresu a nevypisujem stále nové a nové prevádzky. Len tiež neviem, čo je správne. Pridá ešte niekto svoj názor??
tictac7
06.11.12,18:26
pri PHM je predajcom Shell Slovakia - nemám teraz pri sebe odtiaľ bloček, ale bývalo to tam aj uvedené - niečo v zmysle, že na palivá je použitá sadzba DPH "D" a predávajúcim pri "D" je Shell Slovakia....
Paula
06.11.12,19:00
Nerobím z toho vedu, na VPD napíšem iba "Čerpacia stanica". Ak chce niekto vedieť viac, môže si prečítať na doklade :cool:.
srska
07.11.12,09:52
Aj mna by toto zaujímalo. Logičtejší je dávať majiteľa pumpy, ale jednoduchšie vždy dávať veľkú spoločnosť - mám 1 adresu a nevypisujem stále nové a nové prevádzky. Len tiež neviem, čo je správne. Pridá ešte niekto svoj názor??veď na bloku je dkp, ktoré obsahuje dič firmy = dodávateľ
Jarka 1
07.11.12,10:52
Je v poriadku, ak k súhrnnému VPD za tankovanie na konci mesiaca napíšem napr. konateľa, alebo zamestnanca? Nepíšem adresu čerpačky, alebo napr. čerpacia stanica ako vyššie uvedené.

Ak áno, bolo by to v poriadku, aj keby som účtovala každý blok samostatne a uviedla, že to bolo vyplatené konateľovi?

Pri každom VPD naň prepisujem adresu z dokladu ERP, ale časovo sa mi to zdá ako veľká záťaž. Stretla som sa s tým, že na všetky VPD písala účtovníčka len meno konateľa, aj keď to bol platca DPH. K tomu samozrejme bol priložený doklad z ERP.
Ďakujem
kn-alka
07.11.12,11:14
Vyplatené (komu): viď. doklad - A BASTA :)
sana12
07.11.12,11:29
Asi som blbá, ale prečo je to pre Teba dôležité akého partnera uvedieš? Nie je to jedno? Podľa mňa je dôležitý partner hlavne pri záväzkoch a pohľadávkach - z dôvodu kontroly saldokonta, alebo mi niečo uniklo?
Jarka 1
07.11.12,14:15
Ďakujem Vám všetkým, aj tým čo pridali súhlas. Blbá som ja, že všetko puntičkársky riešim, lebo som len samouk a nikdy som nevidela iné účtovníctvo ako to moje. Tento rok už dotiahnem po starom, nech to tak nekričí a od budúceho roku sa zariadim podľa rozumu, ktorý ste mi naliali. Ešte raz vďaka.
Iva1212
09.11.12,18:30
Ja dávam do partnera názov predajcu napr. Shell ale do adresy dávam prevádzku,kde som skutočne tankovala. Dič DPH dávam tiež hlavného predajcu, lebo je na bločku poznámka, že pohonne hmoty sú predávané pod predajcom Shell. Inak keď som bola na školení, tak tam hovorili, že do partnera by sa malo písať priamo meno človeka,ktorý peniaze prevzal z pokladne a išiel kúpiť benzín, môže to byť majiteľ, konateľ alebo aj zamestnanec.
fosgeen
10.11.12,16:08
Áno Iva1212 to je správne.
marjankaj
10.11.12,16:22
Áno Iva1212 to je správne.
A ešte tam dopíšte aj číslo občianskeho preukazu, aby to bolo úplné.:--- Poprípade aj aké bolo počasie.:rolleyes:
Veď zákon to nezakazuje.
marjankaj
11.11.12,07:45
Asi som blbá, ale prečo je to pre Teba dôležité akého partnera uvedieš? Nie je to jedno? Podľa mňa je dôležitý partner hlavne pri záväzkoch a pohľadávkach - z dôvodu kontroly saldokonta, alebo mi niečo uniklo?
No pri určení otcovstva to dôležité je.:D
sana12
11.11.12,08:25
tam je to veľmi dôležité, "inak riadne som sa pobavila"
Paula
11.11.12,08:29
Začínam mať dojem, že táto "vec" je v účtoch vážnejšia, než napr. tisícnásobný preklep v sume .