martm001
06.11.12,10:55
Ahojte, potreboval by som poradit, kamarat bol telefonicky osloveny jednou firmou ohladom reklamy na internete, slubovali mu zlepsenie pozicii v google, kedze sa do toho moc nevyzna suhlasil a teraz mu prisla emailom faktura na 100 Eur a zmluva, datum dodania je den telefonatu, cize k plneniu uz doslo, zmluva je na jeden rok.
Existuje moznost to bez sankcii zrusit, kedze je to zmluva podla obchdodneho zakonnika tak tu asi ziadna ochrana spotrebitela neplati? Ma sa poslat podpisana zmluva, ale platna je aj ked sa neposle :).
Ide o jasny podvod, ide o umiestnenie v nejakom neznamom amatersky vyzerajucom katalogu(Google rank 0/10).


Zmluvu je možné predčasne ukončiť pred skončením jej platnosti vzájomnou dohodou, v lehote do dátumu splatnosti (t.j. 7 dní od uzatvorenia zmluvy). Po uplynutí tejto lehoty je povinný uhradiť sumu 30,- eur, slovom tridsať eur.
.....
Po vzájomnej dohode prijímateľ reklamy doručí zadávateľovi zmluvu o poskytovaní reklamných služieb v 2 vyhotoveniach, z ktorých
jedno vyhotovenie zadávateľ po jej podpísaní spolu s overením zmluvy razítkom vráti prijímateľovi poštovou formou. Prijímateľ
reklamy začne plnenie zmluvných povinností začatím poskytovania služieb a tým je vyjadrená i platnosť zmluvy. Zmluva sa
považuje za platnú aj v tom prípade, ak zadávateľ nevráti zmluvu prijímateľovi reklamy.

Ako ma dalej postupovat, sluzbu nechce a storno poplatok platit tiez nechce, ak nepodpise zmluvu moze od nej odstupit? Na fakture sa uvadza: V prípade odstúpenia od zmluvy o reklamnej činnosti po 7 dní Vám účtujeme storno poplatok vo výške 30 eur.
Pytam sa lebo sa tam pise o vzajomnej dohode pri zruseni do 7 dni (obvykle sa pri takychto veciach uvazdza odstupenie od zmluvy bez udania dovodu), co ak k vzajomnej dohode nedojde?
Vopred dakujem za odpoved.