ibarc
06.11.12,11:21
Dobrý deň prajem,

prosím Vás, v rámci odsúhlasenia správnosti rodných čísel poslala zamestnankyňa hromadný mail určený 10 ľuďom-ostatným zamestnancom. V tomto maili boli uvedení ostatní zamestnanci - ich mená a pri nich ich rodné čísla (aby si ich skontrolovali a odsúhlasili).

Prosím Vás, je to v poriadku? Neurobila táto zamestnankyňa chybu, keď to takto hromadne riešila?

Ďakujem pekne!
Tweety
06.11.12,10:23
Dobrý deň prajem,

prosím Vás, v rámci odsúhlasenia správnosti rodných čísel poslala zamestnankyňa hromadný mail určený 10 ľuďom-ostatným zamestnancom. V tomto maili boli uvedení ostatní zamestnanci - ich mená a pri nich ich rodné čísla (aby si ich skontrolovali a odsúhlasili).

Prosím Vás, je to v poriadku? Neurobila táto zamestnankyňa chybu, keď to takto hromadne riešila?

Ďakujem pekne!
ÁNo, porušila zákon o ochrane osobných údajov.
terezamaria
06.11.12,10:35
Dobrý deň prajem,

prosím Vás, v rámci odsúhlasenia správnosti rodných čísel poslala zamestnankyňa hromadný mail určený 10 ľuďom-ostatným zamestnancom. V tomto maili boli uvedení ostatní zamestnanci - ich mená a pri nich ich rodné čísla (aby si ich skontrolovali a odsúhlasili).

Prosím Vás, je to v poriadku? Neurobila táto zamestnankyňa chybu, keď to takto hromadne riešila?

Ďakujem pekne!
V žiadnom prípade tento postup neobstojí. Rodné číslo je najdôležitejší osobný údaj, ktoré musí byť zaheslované v počítači mzdárky alebo personalistky, resp.uložené pod zámkom v príručnom archíve / registračnej skrini /. Je to závažné porušenie Zákona č. 428/2002 Z.z., v platnom znení O ochrane osobných údajov.
ibarc
06.11.12,15:33
Ďakujem prenadherne! Ja som to tusila... A teraz to musime dat do poriadku a hlavne zabezpecit, aby sa toto uz nezopakovalo. Ani neviem, ci ma dat nas konatel aj napomenutie z dovodu porusenia pracovnej discipliny alebo co by sme mali v tejto veci robit.... Prosim, poradite este?
Tweety
06.11.12,16:19
Ďakujem prenadherne! Ja som to tusila... A teraz to musime dat do poriadku a hlavne zabezpecit, aby sa toto uz nezopakovalo. Ani neviem, ci ma dat nas konatel aj napomenutie z dovodu porusenia pracovnej discipliny alebo co by sme mali v tejto veci robit.... Prosim, poradite este?
Samozrejme je na mieste upozornenie na porušenie zákonného predpisu.
misomiso
06.11.12,16:25
Ďakujem prenadherne! Ja som to tusila... A teraz to musime dat do poriadku a hlavne zabezpecit, aby sa toto uz nezopakovalo. Ani neviem, ci ma dat nas konatel aj napomenutie z dovodu porusenia pracovnej discipliny alebo co by sme mali v tejto veci robit.... Prosim, poradite este?

Dat jej 100 x krasopisne napisat "Slubujem ze uz nebudem rozposielat hromandne..."
Melnick
06.11.12,16:36
A čo takto dať jej prečítať smernicu : Ochrana osobných údajov .
A máte ju vôbec vypracovanú, keď chcete napomínať?
Nie je to náhodou tak, že ani vy nie ste 100% ? Asi by to malo ísť po poriadku:
Na Vás IP a na mzdárku Vaše napomenutie.
Nehnevajte sa na mňa, ale robím mzdárku a už mám pery ako Angelina Jolie čo toľko napomínam na rôzne nedostatky " Pánov Podnikateľov".

K téme : áno, zákon o ochrane osobných údajov bol porušený.
misoft
06.11.12,16:52
A tých 10 dotknutých - mali by podať tr. oznámenie na "milú" zamestnankyňu pre porušenie zákona.
wagner
06.11.12,16:57
Ďakujem prenadherne! Ja som to tusila... A teraz to musime dat do poriadku a hlavne zabezpecit, aby sa toto uz nezopakovalo. Ani neviem, ci ma dat nas konatel aj napomenutie z dovodu porusenia pracovnej discipliny alebo co by sme mali v tejto veci robit.... Prosim, poradite este?

Návrh na tresné stíhanie pre porušenie zákona.:( Neznalosť zákona neospravedlňuje:eek:
terezamaria
06.11.12,17:28
Ďakujem prenadherne! Ja som to tusila... A teraz to musime dat do poriadku a hlavne zabezpecit, aby sa toto uz nezopakovalo. Ani neviem, ci ma dat nas konatel aj napomenutie z dovodu porusenia pracovnej discipliny alebo co by sme mali v tejto veci robit.... Prosim, poradite este?
Pre mzdárku, resp. personalistku je to hrubé a závažné porušenie pracovnej disciplíny.
Tweety
06.11.12,17:59
Pre mzdárku, resp. personalistku je to hrubé a závažné porušenie pracovnej disciplíny.
A ak to urobila na príkaz nadriadeného, tak je to aj jeho porušenie. Mal by za to niesť dôsledky rovnako, ako dotyčná. Ak chcem riadiť, musím poznať zákony.
terezamaria
06.11.12,18:04
A ak to urobila na príkaz nadriadeného, tak je to aj jeho porušenie. Mal by za to niesť dôsledky rovnako, ako dotyčná. Ak chcem riadiť, musím poznať zákony.
Myslíš Majka že nadriadený by dal takýto " od veci " príkaz? Až áno a bol písomný, potom to bude iné kafe, i keď určite ani vtedy nie bez následkov.
Tweety
06.11.12,18:07
Myslíš Majka že nadriadený by dal takýto " od veci " príkaz? Až áno a bol písomný, potom to bude iné kafe, i keď určite ani vtedy nie bez následkov.
Samozrejme by nemal dať, mal by poznať zákony, ale nič nie je vylúčené.
taiko
06.11.12,18:11
fuha, len tak zo zvedavosti. Otazkou je ci to trestne oznamenie dokonca nemusite urobit, ak o poruseni zakona viete. Lebo ak ho neda zamestnavatel a da ho potom niektory z tych dotknutych, tak mozu potrastat aj zamestnavatela, ci nie?