Libra67
06.11.12,13:37
za potrvrdenie k trvalému pobytu dieťaťa? Polícii sa neplatí nič. Vďaka....
Mila123
06.11.12,12:39
ak si dobre pamätám, keď som bola s dcérami vybavovať, bolo to bez poplatku (ani mesto a ani polícia)....
misoft
06.11.12,16:07
....a nevyžadovali ani potvrdenie trvalého pobytu (je to blbosť), nakoľko dieťa je zastupované rodičom a je predpoklad, že býva s ním. Pre vybavenie 1. OP je potrebný len rodný list a OP zákonného zástupcu. Nič viac, nič menej - foto už robia rovno na polícii. Okrem toho zákonný zástupca vypíše žiadosť o vydanie OP a tam zaškrtne 1.OP - automaticky sa berie trvalý pobyt zákonného zástupcu!

Sadzba: 0€
Mila123
06.11.12,16:13
Prvý občiansky preukaz
Pri žiadosti o vydanie prvého občianskeho preukazu je občan alebo zákonný zástupca maloletého povinný predložiť:

rodný list; ak nie je na rodnom liste uvedené rodné číslo, aj doklad o rodnom čísle (napr. cestovný doklad),


potvrdenie o hlásení trvalého pobytu vydané príslušným orgánom (ohlasovňou obecného alebo mestského úradu), potvrdenie sa nevyžaduje, ak tento príslušný orgán zaznamenal priamym vstupom do registra obyvateľov Slovenskej republiky údaje o aktuálnom trvalom pobyte občana,
ďalšie doklady osvedčujúce skutočnosti, ktoré sa uvádzajú v občianskom preukaze (napr. potvrdenie od lekára pri zápise krvnej skupiny).
misoft
06.11.12,16:17
Prvý občiansky preukaz
Pri žiadosti o vydanie prvého občianskeho preukazu je občan alebo zákonný zástupca maloletého povinný predložiť:


rodný list; ak nie je na rodnom liste uvedené rodné číslo, aj doklad o rodnom čísle (napr. cestovný doklad),



potvrdenie o hlásení trvalého pobytu vydané príslušným orgánom (ohlasovňou obecného alebo mestského úradu), potvrdenie sa nevyžaduje, ak tento príslušný orgán zaznamenal priamym vstupom do registra obyvateľov Slovenskej republiky údaje o aktuálnom trvalom pobyte občana, čo vo väčšine prípadov je splnené už len narodením a nahlásením o narodení (ak sa však medzitým nesťahovali)
ďalšie doklady osvedčujúce skutočnosti, ktoré sa uvádzajú v občianskom preukaze (napr. potvrdenie od lekára pri zápise krvnej skupiny).



.
Žabinka
06.11.12,18:02
Kedysi sa vyžadovalo aj potvrdenie o trvalom pobyte (pamätám si keď som vybavovala OP najstaršiemu synovi pred 8 rokmi). Ale v dnešnej dobe sa to už nevyžaduje. Predsa sme v modernej dobe.. V lete sme vybavovali OP druhému synovi, stačil rodný list.
Libra67
09.11.12,15:52
Na OÚ som zaplatila 5€, pracovníčka mi povedala, že im je jedno, či sa jedná o prvý alebo x-tý OP. Na polícii konštatovali. že OÚ si sám stanovuje poplatky za potvrdenia.
wagner
09.11.12,21:21
Na OÚ som zaplatila 5€, pracovníčka mi povedala, že im je jedno, či sa jedná o prvý alebo x-tý OP. Na polícii konštatovali. že OÚ si sám stanovuje poplatky za potvrdenia.
Prefoť si doklad a fotokopiu so sťažnosťou pošli na okresnú prokuratúru. Tá by to za Teba mala vybaviť.