vlasto1818
06.11.12,17:28
Dobry den

Chcela by som sa opytat, ci sa moze zvisit vyzivne z invalidneho dochodku/je po porazke/ ak mu to nevychadza, byva sam, dostava dochodok 315eur a teraz plati 50 eur a nova suma by mala byt 80 eur jeho syn ma 12 rokov. Co mozem spravit aby nedoslo k zvyseniu, mohla by som este rychlo podat o znizenie vyzivneho, alebo ako mam dalej postupovat??A ked sud to vyzivne zvysi a on bude stale platit tych 50eur co sa moze stat, lebo ja som tak isto jeho dcera a uz mam aj ja male dieta a nemienim ho potom dalej zivit ja, uz aj tak sa teraz o neho dost staram. DUKUJEM PEKNE ZA VASE RADY.
bubkoch
06.11.12,17:05
Dobry den

Chcela by som sa opytat, ci sa moze zvisit vyzivne z invalidneho dochodku/je po porazke/ ak mu to nevychadza, byva sam, dostava dochodok 315eur a teraz plati 50 eur a nova suma by mala byt 80 eur jeho syn ma 12 rokov. Co mozem spravit aby nedoslo k zvyseniu, mohla by som este rychlo podat o znizenie vyzivneho, alebo ako mam dalej postupovat??A ked sud to vyzivne zvysi a on bude stale platit tych 50eur co sa moze stat, lebo ja som tak isto jeho dcera a uz mam aj ja male dieta a nemienim ho potom dalej zivit ja, uz aj tak sa teraz o neho dost staram. DUKUJEM PEKNE ZA VASE RADY.

ty si kto ? kto je na invalidnom dochodku ? na koho by si mala ty podat o znizenie vyzivneho ? koho nemienis dalej zivit ?
dalej radsej bez komentara ...
vlasto1818
06.11.12,17:37
Pardon, tak ja som Misa 24r a toto pisem z priatelovho profilu, Na invalidnom dochodku je moj otec48r a zvisenie vyzivneho chce podat jeho byvala partnerka 50r na ich syna teda na mojho navlastneho brata12, a otec uz je vdovec a teraz je aj po porazke na invalidnom dochoku, a staram sa o neho ja chodim s nim po doktoroch,varim mu atd, a teraz uz aj ja mam male dieta takze otec teraz zije iba z inalidneho dochodku nemozem mu financne pomahat. no a to zvisenie vyzivneho chce teda podat jeho byvala partnerka na syna. a sumy o ake sa jedna su v prvom clanku. DAKUJEM ZA RADY
bubkoch
06.11.12,18:32
Pardon, tak ja som Misa 24r a toto pisem z priatelovho profilu, Na invalidnom dochodku je moj otec48r a zvisenie vyzivneho chce podat jeho byvala partnerka 50r na ich syna teda na mojho navlastneho brata12, a otec uz je vdovec a teraz je aj po porazke na invalidnom dochoku, a staram sa o neho ja chodim s nim po doktoroch,varim mu atd, a teraz uz aj ja mam male dieta takze otec teraz zije iba z inalidneho dochodku nemozem mu financne pomahat. no a to zvisenie vyzivneho chce teda podat jeho byvala partnerka na syna. a sumy o ake sa jedna su v prvom clanku. DAKUJEM ZA RADY

aha, no uz je to jasnejsie ... bolo to dost neprehladne :)
tak v principe byvala partnerka MOZE poziadat o zvysenie vyzivneho na ich spolocneho syna ...
sud bude skumat prijmy, vydavky ako otca tak aj byvalej partnerky a podla toho navrh posudi rozhodne ... sud bude v ramci vydavkov otca posudzovat s kym zije v spolocnej domacnosti a prijem tych osob aby zistil, akou castou sa podiela na spolocnych vydavkoch na svoju domacnost ...
ak sud vyzivne zvysi a otec to nebude respektovat, v najhorsom pripade mu na dvere zaklope exekutor ... tazko povedat ako to dopadne, kazdy pripad sud posudzuje individualne ...
vlasto1818
06.11.12,18:56
V prvom rade dakujem
A este nieco otec zije sam a vsetko si musi platit on a z tych 315eur co dostane tak mu to ledva vystaci na mesiac a to mu este par krat za mesiac aj navarim zo svojich penazi. A kebyze este stihnem podat o znizenie vyzivneho, a az potom by jeho bybala podala o zvisenie co by sa asi tak dialo najprv by riesili to znizenie a potom to co ona podala ako druha o zvsenie? Nejde mi o znizenie, len nechcem aby mu to nezvysili.
Dakujem
pepsikova
06.11.12,19:16
..nemyslím, žeby podanie návrhu na zníženie výživného z 50€ prešlo...skôr pri dokazovaní príjmu a existenčných potrieb treba súdu vysvetliť, že invalidný dôchodca s príjmom 315€, ktorý nepracuje a nemá iný príjem, nemá z čoho platiť vyššie výživné...a dôvodiť tým, že je odkázaný na pomoc svojej dcéry, ktorá má výdavky s tým, že chodí s ním po lekároch a je na MD, takže financie tiež obmedzené..taktiež je dôležité podať súdu, prečo je otec na ID, akú má chorobu, aké užíva lieky ,ako často chodí po lekároch...v takom prípade by mohlo prejsť to, že výživné nezvýšia,ale zostane v pôvodnej výške...ale nižšie -dosť ťažko, 12-ročné dieťa spotrebuje dosť...
...súd zohľadňuje kde a ako býva otec a aké má náklady na domácnosť, stravu, nájom, inkaso, lieky ap...
martinivana
07.11.12,23:13
Dobry večer, prosim o radu ohladom vyzivneho. S priatelom pracujeme a zijeme v zahranici. Priatel ma na SK 4-rocnu dceru, na ktoru platil 80eur bez sudneho rozhodnutia kazdy mesiac a jeho ex priatelka ziada 150eur mesacne inak malu neuvidi ani on ani priatelovi rodicia.
Ked sa poda žiadost o vyzivne na sud bude zohladnovany mesacny prijem,ktory dostava v zahranici?
Je mozne vysudit aj to,aby matka davala dceru starym rodicom, kym otec je v zahranici?
Dakujem, s pozdravom Ivana
arizona
08.11.12,05:56
Matka ma pravo poziadat o zvysenie vyzivneho. Sud berie do uvahy prijem oboch rodicov a hlavne potreby dietata.Je jedno, ci rodicia zarabaju na SK, ci v zagranici.


Ak je to potrebné v záujme maloletého dieťaťa a ak to vyžadujú pomery v rodine, súd môže upraviť styk dieťaťa aj s blízkymi osobami. Najčastejšie ide o úpravu styku medzi starými rodičmi a vnúčatami,ale moze sa jednat aj o inych pribuznych...