arieska
07.11.12,10:53
ahojte poraďáci.
Dostala som ponuku viesť popri materskej dovolenke účtovníctvo jednému známemu.
Je to začínajúca s.r.o.-čka len o dvoch majiteľoch a občasných nákupoch a predajoch. Mám vyštudovanú strednú ekonomickú školu, takže zase nejaké tie základné pojmy mi nie sú cudzie, ale nikdy som účtovníctvo nerobila (dokonca som mojej profesorke tvrdila, že ja NIKDY účtovníčkou nebudem. mladosť - pochabosť).
Ide o to, že som sa tou myšlienkou celkom nadchla, ale bojím sa, že nebudem vedieť kedy čo a kam.
Plánujem si urobiť online kurz podvojného účtovníctva. Bude mi to stačiť?
Tí chalani mi hovorili, že potrebujú viesť finančné a daňové účtovníctvo a plánujú byť platci DPH.
Čo všetko mi na začiatok treba?
nikulik
07.11.12,10:10
Tie prve vety mi nieco pripominaju. Kedysi som to aj ja povedala svojej profesorke a hla....skutočnost je uplne ina.
V prvom rade ti drzim palce, lebo si s dala na dlhy boj. Moja rada, vela studuj na porade, nie len zadavaj otazky ale je tu kopec tem, v ktorych najdes odpovede ktore potrebujes. Predplat si draka. Nezabudni na nejaky program, ak sa s nim naučiš pracovať tak to potom je učtovnictvo ovela jednoduchsie. Popripade nejake videoškolenia si zakup a študuj študuj a študuj.
Drzim palce. :)
veronikasad
07.11.12,10:12
srska
07.11.12,10:15
sana12
07.11.12,11:04
Aj držím palce, ja som začala tento rok a pravda je taká, že aj porada mi veľa pomohla. Dočítaš sa tu naozaj veľa. Je potrebné si preštudovať aj základné zákony Zákon o účtovníctve a Zákon o dani z príjmov, poprípade DPH a pod.
Som tiež na materskej dovolenke a začala som trošku v tomto roku podnikať, takže bola som nútená začať aj s účtovníctvom. Nie je to hrozné, všetko sa dá naučiť. Takže držím palce.
Inak hrozím sa uzávierky nikdy som to v PU nerobila. Dúfam, že sa mi to podarí.
skaspa
07.11.12,11:16
Čo všetko mi na začiatok treba?
v prípade podvojného účtovníctva minimálne dva roky praxe (a to 2 roky je fakt minimálne); online kurz účtovníctva ti určite stačiť nebude
sana12
07.11.12,11:28
je pravda, čo napísala skaspa, ale tu prax musíš nejakým spôsobom získať. Ja to robím tak, že účtujem už od začiatku roka. Každý problém sa snažím riešiť pomocou zákona, literatúry a samozrejme radím sa aj tu na porade. Sú tu fakt mnohí ochotní ľudia. Každá odpoveď nemusí byť úplne 100%-na, ale navedú ťa správnym smerom. Teraz si chcem nájsť dobrú účtovníčku, ktorá mi to moje účtovníctvo skontroluje, aby som neurobila veľké chyby. To je môj recept - možno nie je ideálny, ale takto získam nejakú tu prax s účtovníctvom.
gigim
14.11.12,10:00
Ahoj arieska a spol. Tiež som sa rozhodla, že začnem manželovi viest jednodúché účtovníctvo a neskor aj svokor má s.r.o., tak by bol rád, keby som mu to prebrala ja. Mám nejakú prax z veľkej firmy, ale samostatne som to tiež nikdy nerobila a neviem kde začat, aký program, čoho sa na začiatku držať a pod. Vytlačila som si "svokrinu kuchynu" a večer budem "lúskať". Budeme si držať palce :)))
PRO-FIT
08.01.13,08:57
Dobrý deň,
Okrem školenia budete potrebovať aj vhodný účtovný software. Vyskúšajte účtovať online, bez potreby inštalácie softvéru a bez nákladov na jeho kúpu. Zvládne to aj začiatočník a online softvér PRO-FIT si môžete vyskúšať jeden mesiac zadarmo na stránke www.pro-fit.eu/sk (http://www.pro-fit.eu/sk). Je bez vstupnej investície a bez obmedzenia počtu účtovaných spoločností a počtu užívateľov. Aktualizácie podľa platnej legislatívy sú zarátané v ročnom poplatku a sú samozrejmosťou.

Držíme Vám palce v sebavzdelávaní sa!
Pro-Fit Team.
lenka.dufekova
14.06.13,10:30
Dobrý deň, vyskúšajte on-line systém Humanet, v ktorom si môžete bezplatne vyskúšať nahodiť až 55 účtovných prípadov. Ak Vám bude systém vyhovovať, jednoducho len budete pokračovať v účtovaní. A navyše platíte len za to, čo skutočne využijete!!! To znamená že žiadne vstupné, ročné ani iné poplatky!!!