c4an
07.11.12,10:19
Dobry den,potreboval by som radu ako dalej postupovat.V aprili som mal pracovny uraz ktory bol zaevidovany v knihe urazov a vykonana aj skuska na alkohol.Jednalo sa o pravu nohu,kedze som vsak chodit mohol,osetrenie u lekara som nepovazoval za nutne a zmenu som dokoncil.Koncom juna som navstivil praktickeho lekara pretoze noha ma ani po 2 mesiacoch neprestala boliet.Od 2 jula som pn,po absolvovani vsetkych vysetreni ktore trvali zhruba 2 mesiace som podstupil operaciu kolena.12 septembra som technikovi bozp dal veskeru dokumentaciu tykajucu sa pn so ziadostou o zmenu pn na nasledok pracovneho urazu.26 septembra som zaslal tu istu dokumentaciu so ziadostou o urazovy priplatok socialnej poistovni(ziadne vyjadrenie od technika bozp som za 14 dni nedostal).Teraz je 7 november,od socialnej poistovni som nedostal ziadnu odpoved. Technik bozp ma nekontaktoval doteraz ale moj nadriadeny v praci mi preposlal mail ktory dostal od technika.V nom su uvedene hlavne dovody pre ktore mi pracovny uraz neuznava:Osetrujuci ortoped sa nevyjadril jednoznacne(v sprave bolo ze poskodenie kolena vzniklo urazom pravdepodobne podla udania pacienta zo dna 13.04.2012) dalej odmietol komunikovat s technikom pretoze mal vela pacientov a posledny dovod ze v zapisnici z urazu uvadzam stehno a nie koleno pravej nohy.Vopred dakujem za pripadnu radu ako postupovat dalej.
expeeert
07.11.12,09:43
BOla chyba, že ste s tým nešli hneď k doktorovi ešte v ten deň. Teraz bude ťažké dokazovať že je to následkom toho konkrétneho pracovného úrazu - nohu ste si medzitým mohol kdekoľvek poraniť.
erzet
07.11.12,10:09
Nie je podstatné či bol, alebo nebol okamžite u lekára. Lekár neposudzuje či je uraz pracovný alebo nie, vy mu môžete nahovoriť čo chcete. Následky úrazov sú rôzne, aj reakcie tela. Podstata je, že je úraz zaznamenaný v knihe úrazov, kde je presne identifikovaná zranená časť tela, teda zamestnávateľ vie, že sa úraz stal. Treba ešte posúdiť či ten úraz bol pracovný a to je tiež na zamestnávateľovi. Ak áno, či vykonal všetky úkony v súvislosti s týmto pracovným úrazom, teda: okamžité nahlásenie úrazu po nástupe na PN Sociálnej poisťovni, spísanie záznamu o pracovnom úraze, odoslanie Inšpektorátu práce a Sociálnej poisťovni.
Urobili ste veľa úkonov za zamestnávateľa, to Vám však nezazlievam, ale...
Obrátil by som sa s podnetom na Inšpektorát práce, respektíve na Sociálnu poisťovňu.
expeeert
07.11.12,12:16
Nuž, nemyslím si že to nie je podstatné - hlavne ak sa bude súdiť - lebo vyzerá to tak, že zamestnávateľ protestuje...
Nevravím že to nie je možné dokázať, ale bude to mať omnoho ťažšie, zamestnávateľ môže tvrdiť, že si tú nohu za tie dva mesiace, ktoré ubehli od zranienia mohol kľudne aj inde zraniť. Keby s tým išiel hneď, mal by správu od oštrujúceho lekára hneď.
Ale zatiaľ bude najlepšie sa asi obrátiť na soc. poisť.
erzet
07.11.12,12:48
Riešil zamestnávateľ ten úraz zaznamenaný v knihe úrazov.
To máš pravdu, ak zamestnávateľ "kľučkuje", je to zlé.
V celom texte píšem, viackrát, zamestnávateľ, zamestnávateľ, zamestnávateľ...
V prvom momente, píšem že lekárovi môžete nahovoriť bárs čo, ale potom v dôkazoch je to iné, ale to zasa môže dostať do rúk iný lekár, možno posudkový.
c4an
07.11.12,13:08
Socialnej poistovni som zaslal dokumentaciu aj ziadost o urazovy priplatok pred 6 tyzdnami a ziadna odpoved doteraz neprisla.V minulosti som uz pracovny uraz mal vtedy som u technika bozp absolvoval rozhovor a spisanie zapisnice o uraze.Teraz v aprili ked sa mi to stalo som technika nevidel ani som s nim nekomunikoval vobec.U mojho sefa som vyplnil tlacivo s nazvom oznamenie udajov o uraze a to bolo vsetko.Od niekoho z prace som sa dozvedel ze technik uz v aprili nevykonal vsetky ukony ako mal a pripada mi ze zamietnutim chce vsetko zamiest pod koberec aby sa nato neprislo.
erzet
07.11.12,20:24
Keď tam nie je je Záznam o pracovnom úraze a Oznámenie o udalosti tak asi nemajú čo riešiť, zatiaľ. Alebo to riešia so zamestnávateľom.