kofola
23.02.06,15:50
Dovolil som si vstúpiť do témy, ktorá začínala touto otázkou od kofola:

1.Poprosim vas o radu. Zamestnanec ukoncil vysoku skolu a nastupil do zamestnania 1.5.2005. Ma tento zamestnanec narok na celych 87936,- alebo len na pomernu cast za 7 mesiacov? Hrubu mzdu mal za 2005 cca 150.000,-. Dakujem moc.

Ako sa dokáže "zvrhnúť" diskusia v tomto čase kvasu daňových priznaní čítajte ďalej. Pobavil som sa veľmi príjemne. :D

Text zobrazený modrou farbou doplnil moderátor endrju :cool:
Jozef Mihál
23.02.06,17:01
Nárok na celú nezdaniteľnú čiastku má aj moja 13-mesačná dcéra, ak jej budem podávať ako zákonný zástupca daňové priznanie.
Tweety
23.02.06,17:04
Nárok na celú nezdaniteľnú čiastku má aj moja 13-mesačná dcéra, ak jej budem podávať ako zákonný zástupca daňové priznanie.
Jožko,určite, ak poberá príjmy ako konateľka, tak určite.:) Posielam malej pusu.:)
Jozef Mihál
23.02.06,17:12
Okrem príjmu konateľky napríklad môže mať príjmy z prenájmu nehnuteľností...Ľudia, zapojte do šedi daňových priznaní svoju fantáziu.
ajobs
23.02.06,21:17
Okrem príjmu konateľky napríklad môže mať príjmy z prenájmu nehnuteľností...Ľudia, zapojte do šedi daňových priznaní svoju fantáziu.

BTW, môj 10-ročný vnuk má vkladnú knižku pre mladých, a keď som vlani podával (samozrejme menom jeho zákonného zástupcu) daňové priznanie typu B, treštili oči, čo to po nich chcem, že vraj takýto mladý daňovník, že to ešte nemali.
Toho roku to už zobrali ako normálku.:) :eek:
Jozef Mihál
23.02.06,21:22
mimotemy Ťažký život daňového úradníka...
M3G
23.02.06,21:26
Okrem príjmu konateľky napríklad môže mať príjmy z prenájmu nehnuteľností...Ľudia, zapojte do šedi daňových priznaní svoju fantáziu.


:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
AnitaMartinska
24.02.06,05:37
Ajobs,
prosim vysvetlit po lopate,nech sa poucime,co vsetko sa da vydolovat. Da sa podat DP za studenta,ktory ma prvu stavebnu sporitelnu, resp.mozem si aj ja na seba nieco zo zdanenych urokov do prvej stavebnej odratat?
ojka
24.02.06,05:50
To naozaj môže podať daň. priznanie aj dieťa, čo má účet v banke? Čo tam treba pri podaní daň. priznania doložiť.
ojka
24.02.06,05:52
Joj a čo dám do príjmov, keď má vkladnú knižku. Všetky vklady?
Jana Motyčková
24.02.06,07:04
Vklady nie sú príjem. Príjmom sú úroky z vkladov.
ajobs
26.02.06,15:09
Joj a čo dám do príjmov, keď má vkladnú knižku. Všetky vklady?

Iba úroky z vkladov. A ak nie sú vyššie ako 87.936 Sk za minulý rok, potom celú zrážkovú daň z úrokov DÚ vráti.:)
ajobs
26.02.06,15:14
To naozaj môže podať daň. priznanie aj dieťa, čo má účet v banke? Čo tam treba pri podaní daň. priznania doložiť.

Daňovníkom sa občan ( a teda aj dieťa ) stane narodením, a ak podávaš DP typu B za dieťa netreba tam nič zvláštne, v I. oddiele napíšeš údaje o dieťati, v II. oddiele napíšeš údaje o zákonnom zástupcovi (teda väčšinou o rodičovi), a podáš DP.