palo184
07.11.12,14:37
Dobrý deň, ja prosím o radu, či môžem použiť príspevok aj na nákup pracovného oblečenia. Nikde som to nenašiel, či je to možné. Za radu Ďakujem
veronikasad
07.11.12,13:40
Prečo zakladáš novú tému a nepokračuješ tu ?
http://www.porada.sk/203680-prispevok-na-podnikanie-z-upsvar-a-jeho-pouzitie-na-nakup-naradia-post2178156.html#post2178156

Stačí pridať nový príspevok s textom "posúvam", ak ti na predch.otázku nikto neodpovedal
palo184
07.11.12,13:44
Prečo zakladáš novú tému a nepokračuješ tu ?
http://www.porada.sk/203680-prispevok-na-podnikanie-z-upsvar-a-jeho-pouzitie-na-nakup-naradia-post2178156.html#post2178156

Stačí pridať nový príspevok s textom "posúvam", ak ti na predch.otázku nikto neodpovedal

Potrebujem to rýchlo a nikto mi nato neodpovedal, keď som to napísal tam.
ewita888
07.11.12,13:47
Prečo si to zase komplikuješ?? Ved si tam daj to náradie a odvody, to vykryješ v pohode.. A na oblečenie sa spýtaj na svojom upsvare, všade je to inak..
veronikasad
07.11.12,13:48
Potrebujem to rýchlo a nikto mi nato neodpovedal, keď som to napísal tam.
Podľa môjho názoru ti pracovné oblečenie v podn.pláne neprejde. Prečo sa ale neopýtaš priamo na Vašom UP, ktorý bude podn.plán schvaľovať ?
tictac7
07.11.12,13:50
Potrebujem to rýchlo a nikto mi nato neodpovedal, keď som to napísal tam.

....Ty niečo potrebuješ rýchlo a teraz všetci máme čakať, že či niečo nepotrebuješ rýchlo a sledovať Tvoje príspevky?! To snáď nemyslíš vážne. Pokiaľ si na to ešte neprišiel, tento portál tu funguje na báze dobrovoľnosti a nikto nie je povinný Ti odpovedať, aj keby si sa pýtal 100-krát tú istú otázku.

...a mimochodom, odpoveď v pôvodnej téme si mal skôr, než si založil túto....
palo184
07.11.12,14:15
....Ty niečo potrebuješ rýchlo a teraz všetci máme čakať, že či niečo nepotrebuješ rýchlo a sledovať Tvoje príspevky?! To snáď nemyslíš vážne. Pokiaľ si na to ešte neprišiel, tento portál tu funguje na báze dobrovoľnosti a nikto nie je povinný Ti odpovedať, aj keby si sa pýtal 100-krát tú istú otázku.

...a mimochodom, odpoveď v pôvodnej téme si mal skôr, než si založil túto....


Prajem ti to keď budeš niečo rýchlo potrebovať ty nech sa tiež trápiš hľadaním. Ja nikomu neprikazujem aby mi to radil, ako píšeš je to dobrovoľné, ja som ťa neprosil aby si mi radil. A ani si nič neporadil, tak ja ďakujem tým ktori poradili.

A dotaz ešte, preto som založil novú tému, lebo si myslím že nadpis je dôležitý. Keď je toto téma na použitie príspevku tak ľudom to urýchli čas, keď budu pozerať rady v tejto téme ako v tej druhej kde je opisane aj nákup s DPH, výšku ktorú môžem použiť na náradie a pod.
palo184
07.11.12,14:25
Prečo si to zase komplikuješ?? Ved si tam daj to náradie a odvody, to vykryješ v pohode.. A na oblečenie sa spýtaj na svojom upsvare, všade je to inak..

Preto lebo to chcem najvýhodnejšie využiť. Ja začínam od ničoho, zakladám stolársku dielňu a nemal som ani len pílu, za vlastné som nakúpil veľké stroje a ten príspevok súrne potrebujem, preto ho chcem dobre využiť. Nemám už moc financií aby som ešte míňal, keď to môžem využiť takto.
palo184
07.11.12,14:28
nemám čas stále behať na ÚP, nemám to pár metrov ani km
veronikasad
07.11.12,14:54
Preto lebo to chcem najvýhodnejšie využiť. Ja začínam od ničoho, zakladám stolársku dielňu a nemal som ani len pílu, za vlastné som nakúpil veľké stroje a ten príspevok súrne potrebujem, preto ho chcem dobre využiť. Nemám už moc financií aby som ešte míňal, keď to môžem využiť takto.
Pridám tvoju citáciu :
http://www.porada.sk/images/misc/unknown.gif


23 Minutes Ago #25468 nemám čas stále behať na ÚP, nemám to pár metrov ani km

"Šetríš" čas a PHM na nesprávnom mieste. Čo prejde na jednom UP, nemusí práve na tvojom. Ak ti neschvália podn.plán, oddiališ si výplatu príspevku.

Začínaš podnikať v zlom období, dotácie na rok 2012 sú vyčerpané a schválenie nových v roku 2013 je možné očakavať niekedy koncom februára. Navyše - v roku 2013 sa úplne menia podmienky ...
tictac7
07.11.12,16:27
Prajem ti to keď budeš niečo rýchlo potrebovať ty nech sa tiež trápiš hľadaním. Ja nikomu neprikazujem aby mi to radil, ako píšeš je to dobrovoľné, ja som ťa neprosil aby si mi radil. A ani si nič neporadil, tak ja ďakujem tým ktori poradili.

A dotaz ešte, preto som založil novú tému, lebo si myslím že nadpis je dôležitý. Keď je toto téma na použitie príspevku tak ľudom to urýchli čas, keď budu pozerať rady v tejto téme ako v tej druhej kde je opisane aj nákup s DPH, výšku ktorú môžem použiť na náradie a pod.


ďakujem za prianie, aj za neužitočné - keď Ti to robí radosť, ale pravdu nemáš:
1. už vo včerajšej diskusii, čo si načal, som sa zapojila a keby si vedel čítať v súvislostiach, tak by si prišiel na to, že záväzné sú informácie, ktoré dostaneš na svojom ÚP (o tom som do včera ani ja netušila, bola som presvedčená, že v jednej republike sa jeden úrad správa rovnako na všetkých pobočkách....)
2. pozri si nadpisy Tvojich tém a okruh ich riešenia - "Príspevok na podnikanie....." a dnešná "Použitie príspevku na podnikanie...." A v tej včerajšej vôbec nešlo o nákup s alebo bez DPH, riešili sa tam aj odvody a presuny medzi jednotlivými položkami....

:D:D:D
palo184
09.11.12,20:55
ďakujem za prianie, aj za neužitočné - keď Ti to robí radosť, ale pravdu nemáš:
1. už vo včerajšej diskusii, čo si načal, som sa zapojila a keby si vedel čítať v súvislostiach, tak by si prišiel na to, že záväzné sú informácie, ktoré dostaneš na svojom ÚP (o tom som do včera ani ja netušila, bola som presvedčená, že v jednej republike sa jeden úrad správa rovnako na všetkých pobočkách....)
2. pozri si nadpisy Tvojich tém a okruh ich riešenia - "Príspevok na podnikanie....." a dnešná "Použitie príspevku na podnikanie...." A v tej včerajšej vôbec nešlo o nákup s alebo bez DPH, riešili sa tam aj odvody a presuny medzi jednotlivými položkami....

:D:D:D


Neni zač, keď už tak, v druhej diskusii mi bola tvoja rada bola nanič. Ja som chcel rady a nie aby ma niekto poučoval.
Ale aj tak nechápem prečo ťa to tak trápi, že som založil novú diskusiu. Je tu niekde napísane, že nemôžem mať viac diskusií? A aj keby boli celkom rovnaké, tak mi to zakázať nemôžeš. Ja ďakujem tým ktorý mi poradili.
A ešte malý dotaz: Ty tvojimi nezmyselnými radami a poučovaním len zahlcuješ diskusiu, to myslím, že je ešte horšie ako to, že ja som vytvoril skoro rovnake diskusie, podľa teba tie iste.
A jedna rada pre teba odo mňa: keď už chceš niekoho poučovať, rob to radšej cez komentár.
palo184
09.11.12,21:00
Preto som založil tému, aby mi poradili. A dal som si poradiť, tak už to mám skoro aj schvalene. Ale ďakujem za radu
veronikasad
09.11.12,21:02
Palo, aj keď ste si s tictac7 "nesadli" volíš na Porade nie dobrý spôsob komunikácie. Takto sa odpovede nedočkáš ani od iných poraďákov.
palo184
09.11.12,21:02
A zabudol som podotknúť, že nechápem ako inač by som mal šetriť čas.
mondes
09.11.12,21:09
Dobrý deň, ja prosím o radu, či môžem použiť príspevok aj na nákup pracovného oblečenia. Nikde som to nenašiel, či je to možné. Za radu Ďakujem

Počúvaj, keď budeš robiť podnikat. zámer, tak do tabuľky s nákladmi si kľudne napíš aj to pracovné oblečenie (aj keď neverím, že ti to prejde). Na školení budeš podnikat. zámer meniť možno aj 3x a tam sa dozvieš, či ti to pracovné oblečenie prejde. :)

P.S. Ja som si žiadala dotáciu na vedenie účtovníctva a chcela som si dať do podnikat. zámeru školenia, ktoré k tomu potrebujem a na jednom UP mi p. povedala, že komisia v PO školenia neschvaľuje, aby som si to vyškrtla, tak som poslúchla.(čo človek neurobí pre to, aby tú dotáciu dostal:)) Ale neskôr na školení som sa pýtala, či si nemôžem dať školenia do zámeru, tak mi povedali, že nech si dám aspoň počiatočné a uvidíme, či mi komisia schváli. A schválila. Takže tak.
VANUSKA
10.11.12,05:38
Pekný deň poraďáci !
Chcel by som vedieť, že v prípade, že UPSVaR zamietne žiadosť občana ZŤP, ktorý si podal žiadosť o zriadenie CHP vo svojom RD a komisia túto žiadosť zamietne, že či sa môže žiadateľ proti tomuto odvolať. Ďakujem.
veronikasad
10.11.12,05:58
Pekný deň poraďáci !
Chcel by som vedieť, že v prípade, že UPSVaR zamietne žiadosť občana ZŤP, ktorý si podal žiadosť o zriadenie CHP vo svojom RD a komisia túto žiadosť zamietne, že či sa môže žiadateľ proti tomuto odvolať. Ďakujem.
O aký predmet podnikania ide ?
tictac7
10.11.12,20:05
to palo184: Poučujem Ťa, že ja tu nikoho nepoučujem, odovzdávam tu len svoje vedomosti a skúsenosti s úmyslom pomôcť každému, kto pomoc potrebuje....a tiež sa tu aj čo-to poučím....a nikdy ľudí, čo sa mi snažia pomôcť ,nehaním.... Ďakujem za radu :-)))))
andy55533
03.12.12,11:46
ak nemas cas behat po UP, tak si tam jednoducho zavolaj, aj to je jedna z moznosti ako sa dozvediet nieco viac...