plawak
07.11.12,17:11
Dobry den,

Odpracovaných 730 dní za posledné 3 roky splnam, na urade prace budem zaregistrovany od po novembri 2012
v roku 2010 mam odpracovanych 7 mesiacov, v roku 2011 mám 6 mesiacov, v tej istej firme a rovnaká mzda na dobu určitú.
V tomto roku 2012 mam odpracovanych od januara do konca aprila 4 mesiace v INEJ FIRME S INOU MZDOU A DOST NIZSOU AKO V MINULEJ PRACI, a od maja po koniec tohto mesiaca kedy aj koncim zmluvu na dobu urcitu som pracoval v tej prvej firme s rokou 2010, 2011

Ako mam chapat tomuto ? S akeho obdobia sa mi teda bude vymeriavaci zaklad urcovat ? z celych odpracovanych 730 dni asi nie, takze s akeho obdobia ?

Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti. Z rozhodujúceho obdobia na zistenie denného vymeriavacieho základu sa vylučujú obdobia, za ktoré poistenec nie je povinný platiť poistné na poistenie v nezamestnanosti podľa § 140 alebo poistné na výsluhové zabezpečenie podľa zákona o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov.
Ak v rozhodujúcom období nie sú dva roky, za ktoré možno zistiť denný vymeriavací základ na určenie sumy dávky v nezamestnanosti, denný vymeriavací základ sa zistí z tohto kratšieho obdobia.