nova pamistka
07.11.12,17:53
Dobrý večer všetkým dobrým radcom :)

Som začínajúca pamistka v základnej škole a chcela by som poprosiť o rady, momentálne by ma zaujímali všetky termíny a to:
- do kedy sa musia podávať výkazy do SP a ZP
- a vôbec ktoré všetky výkazy sa robia?

Vopred krásne ďakujem za rady :)
Sabadka
07.11.12,18:30
Dobrý večer všetkým dobrým radcom :)

Som začínajúca pamistka v základnej škole a chcela by som poprosiť o rady, momentálne by ma zaujímali všetky termíny a to:
- do kedy sa musia podávať výkazy do SP a ZP
- a vôbec ktoré všetky výkazy sa robia?

Vopred krásne ďakujem za rady :)


Výkazy do SP a ZP sa musia podať do lehoty splatnosti poistného. Iné výkazy už nie sú, len tieto do SP a ZP, potom je ešte " Prehľad o príjmoch zo ZČ......" - to sa podáva na príslušnú pobočku DÚ.

No a potom ešte síce sú výkazy, ale tie sa robia už len štvrťročne, takže najbližšie v januári 2013 a je to Práca-04 - na ŠÚ SR, výkaz o mzdách Škol -04 ,
Tweety
08.11.12,06:13
Výkazy do SP a ZP sa musia podať do lehoty splatnosti poistného. Iné výkazy už nie sú, len tieto do SP a ZP, potom je ešte " Prehľad o príjmoch zo ZČ......" - to sa podáva na príslušnú pobočku DÚ.

No a potom ešte síce sú výkazy, ale tie sa robia už len štvrťročne, takže najbližšie v januári 2013 a je to Práca-04 - na ŠÚ SR, výkaz o mzdách Škol -04 ,
A nezabudla si na Ročné hlásenie o vyúčtovaní dane na DÚ?
tuta
08.11.12,06:59
nezabudla, veď sú tam bodky. To značí, že ešte mnoho ďalších vecí...
Sabadka
08.11.12,07:55
... nezabudla... v zadaní je slovíčko momentálne...:) po dvoch momentoch idú štvrťročné a ročný výkaz je až po troch štyroch momentoch :)
nova pamistka
09.11.12,16:43
tak tedy by som poprosila po všetkých momentoch :D
a všetky ktoré ďalšie veci sa teda robia, okrem týchto, čo tu máme vymenované?
srska
09.11.12,17:06
tak tedy by som poprosila po všetkých momentoch :D
a všetky ktoré ďalšie veci sa teda robia, okrem týchto, čo tu máme vymenované?napríklad:
keď nastúpi nová učiteľka s nástupným platom 850 evri, treba poslať do zp - oznámenie.... (prihláška) + do SP - rlfo (prihláška) a dobré je jej dať podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov, bo ako mladá to nebuede vedieť, že to má zamestnávateľovi doručiť ona
Tweety
09.11.12,17:07
tak tedy by som poprosila po všetkých momentoch :D
a všetky ktoré ďalšie veci sa teda robia, okrem týchto, čo tu máme vymenované?
Nehnevaj sa, to ideš robiť mzdy a nemáš ani tzv. šajnu o čom to je? To si teda trúfaš, či ani nie? Aspoň základy by bolo dobre ovládať. AK už nemáš žiadne školenie, tak aspoň preštudujem potrebnú odbornú literatúru, zákony......
srska
09.11.12,17:07
Nehnevaj sa, to ideš robiť mzdy a nemáš ani tzv. šajnu o čom to je? To si teda trúfaš, či ani nie? Aspoň základy by bolo dobre ovládať.mimotemy šak školstvo - né?
nova pamistka
09.11.12,17:10
tak ako zase mám ako taký prehľad, len sa chcem v tom utvrdiť pre istotu, a či som na niečo nezabudla, poprípade, čo si ešte naštudovať
drobeceva
09.11.12,17:45
Nehnevaj sa, to ideš robiť mzdy a nemáš ani tzv. šajnu o čom to je? To si teda trúfaš, či ani nie? Aspoň základy by bolo dobre ovládať. AK už nemáš žiadne školenie, tak aspoň preštudujem potrebnú odbornú literatúru, zákony......

Majka, keď sa tak spätne zamyslím, tak aj ja som bola veľmi trúfalá...bola som "čistá" personalistka s 28-ročnou praxou, keď som ostala nezamestnaná. Oslovila ma firma, kde hľadali personalistku, mzdárku...nebolo času rozmýšľať...do týždňa trebalo aj nastúpiť. O mzdách som ani tucha nemala :D Prvé moje školenie bolo soc.poistenie...kukala som ako puuuuuk. Nehovorím o nekonečných štúdiach zákonov. Takže tvrdím, ak sa chce, všetko sa dá zvládnuť. Už som tu kedysi písala, prvé moje kroky ma priviedli na Poradu a tá mi bola tiež veľkou pomocníčkou.
srska
09.11.12,17:47
Majka, keď sa tak spätne zamyslím, tak aj ja som bola veľmi trúfalá...bola som "čistá" personalistka s 28-ročnou praxou, keď som ostala nezamestnaná. Oslovila ma firma, kde hľadali personalistku, mzdárku...nebolo času rozmýšľať...do týždňa trebalo aj nastúpiť. O mzdách som ani tucha nemala :D Prvé moje školenie bolo soc.poistenie...kukala som ako puuuuuk. Nehovorím o nekonečných štúdiach zákonov. Takže tvrdím, ak sa chce, všetko sa dá zvládnuť. Už som tu kedysi písala, prvé moje kroky ma priviedli na Poradu a tá mi bola tiež veľkou pomocníčkou.mne tiež porada pomohla. tuším prvú dobrú radu mi dala "dada" čo poradu mala rada. apropó - existuje ešte?
nova pamistka
09.11.12,17:52
tak toto ma povzbudilo... ďakujem..... veď ja tiež študujem, hľadám, no niekedy mám z toho taký pocit, že to je večný kolotoč a mám pocit, že nič neviem a ničomu nerozumiem...
Tweety
09.11.12,17:57
neboj sa nič, človek veľa dosiahne, ale musí chcieť, takže držím prsty
Sabadka
12.11.12,08:31
... dať podpísať už vyplnené..... aby si to nemusela prepisovať .... z vlastnej skúsenosti ..
Sabadka
12.11.12,08:39
Pre nová pamistka

Pre upresnenie, k tým základom si ešte pozorne preštuduj a maj vždy po ruke 553/2003 a jej novelizácie, 317/2009 a jej novelizácie. Pretože v školstve základným zákonom pre mzdy a pesonalistiku je 553/2003, a len veci, ktoré nie sú ošetrené v tomto zákone idú podľa zákonníka práce. Zaradovanie zamestnancov do platových tried ide podľa 317/2009, príplatky určuje 317/2009, v 553-ke nájdeš spôsob a % na vyčíslenie príplatku a podobne ... :) Tak vitaj medzi nami školáčkami a pevné nervy a žiadne ilúzie o pohodovej a dobre platenej práci :)