olivebamboo
07.11.12,19:37
Dobrý deň,
chcela by som poradit, ohladom výšky v podpore nezamestnanosti aj ked sa ma to bude týkat az za rok aj pol...ale stále rozmýšlam, že z akého základu sa mi bude počítat podpora v nezmestnanosti, či to bude počítané za roky odpracované ešte u zamestnávatela, alebo vlastne dostanem len nejaku minimálnu podporu?

od 17.mája 2011 som na materskej dovolenke s dvojčatami zhruba 8mesiacov..tohto času poberám rodičovský príspevok...čo bude az do 17.maja 2014

pred materskou dovolenkou som bola 15rokov zamestnaná v jednej firme..ako mi začala plýnút materská dovolenka som sa so zamestnávatelom dohodla na ukončení pracovného pomeru k 1.6.2011...bolo mi vyplatené aj odstupné...z čoho sa mi bude rátat podpora v nezamestnanosti?dakujem za váš čas, za prečítanie a za odpoved:)
Xanti
07.11.12,18:55
Nárok na podporu Ti nevznikne, nakoľko v posledných 3 rokoch nemáš odpracované dva. Pretože Ti tvoj PP skončil k 1.6.2011, tak na podporu si mohla ísť najneskôr 31.5.2012 .
olivebamboo
07.11.12,19:09
a keby sa zamestnám trebars len na dohodu na par dni..ani v tom pripade mi nevznikne nárok na podporu v nezamestnanosti?
Xanti
07.11.12,19:11
Už nie... lebo si bez pracovného pomeru viac ako 12 mesiacov. Si bez pracovného pomeru 16 mesiacov. Musela by si sa zamestnať na 2 roky aby Ti opätovne vznikol nárok na podporu v nezamestnanosti.

Urobila si chybu, že si sa dohodla na skončení PP zo zamestnávateľom. Ak si tak chcela skončiť, tak trebalo počkať do skončenia RD.
veronikasad
07.11.12,20:17
a keby sa zamestnám trebars len na dohodu na par dni..ani v tom pripade mi nevznikne nárok na podporu v nezamestnanosti?
Počas poberania rod.príspevku ti trvá poistenie v nezamestnanosti len vtedy, ak trvá pracovný pomer. Samostatné poistenie v nezamestnanosti sa dobrovolne platiť nedá, musela by si sa prihlásiť na celý balík poistenia, do skončenia RD aj tak nesplníš podmienku 730 dní poistenia v posledných troch rokoch.
olivebamboo
08.11.12,13:36
dakujem za odpoved aj ked ma vobec nepotesila..som to musela rozdýchat:(možem este otázočku...po rodičovskej dovolenke sa budem evidovat na urade prace nebudem dostávat žiadnu podporu...
na socialnu podporu budem mat nárok??približne v akej výške????...s partnerom nežijem v spoločnej domácnosti a na rodičovskej som s dvojčatami...plýnu mi z toho ešte nejaké dávky?
a dalsia otázka...možem z uradu práce požiadat o podnikatelký prispevok?
Katy a R
08.11.12,13:49
dakujem za odpoved aj ked ma vobec nepotesila..som to musela rozdýchat:(možem este otázočku...po rodičovskej dovolenke sa budem evidovat na urade prace nebudem dostávat žiadnu podporu...
na socialnu podporu budem mat nárok??približne v akej výške????...s partnerom nežijem v spoločnej domácnosti a na rodičovskej som s dvojčatami...plýnu mi z toho ešte nejaké dávky?
a dalsia otázka...možem z uradu práce požiadat o podnikatelký prispevok?
nuž .... nevieme dôvody, prečo si nepočkala trošku .... :mee:
Registrovať sa na UPSVaR nie je povinnosť - ale možnosť. Ak máš záujem o dotáciu - tak samozrejme, tú môžeš dostať len vtedy, ak budeš v evidencii UoZ - minimálne tri mesiace. Myslím, že aj nejaké zmeny v tomto budú - treba sa potom poinformovať konkrétne - kde patríš. A samozrejme - tu si pohľadaj témy k príspevku ..
Čo sa týka dávky v hmotnej núdzi - tam sa posudzuje príjem a majetok spoločne posudzovaných osôb - pozri tuto ako, že či by ti vyšlo? http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226
veronikasad
08.11.12,13:57
dakujem za odpoved aj ked ma vobec nepotesila..som to musela rozdýchat:(možem este otázočku...po rodičovskej dovolenke sa budem evidovat na urade prace nebudem dostávat žiadnu podporu...
na socialnu podporu budem mat nárok??približne v akej výške????...s partnerom nežijem v spoločnej domácnosti a na rodičovskej som s dvojčatami...plýnu mi z toho ešte nejaké dávky?
a dalsia otázka...možem z uradu práce požiadat o podnikatelký prispevok?
Máš stanovené výživné na deti ? Bez súdom stanoveného výživného ti dávku v hmotnej núdzi nepriznajú.