baninka
24.02.06,09:09
Naštudovala som si predošlé príspevky ohľadom pohrebov a náhrad, ale chcela by som si u vás múdrejších a skúsenejších poradiť:

zamestnankyňa bola na pohrebe matke svojho manžela. Nežila s nimi (tá mamička) v spoločnej domácnosti.

Podľa mňa jej patrí náhrada za deň pohrebu, lebo ide o rodiča manžela. Aj keď to v ZP nie je presne takto vymedzené, a par. 141 ods. 2 písm.d) ods.3 spomína len prarodiča alebo vnuka, môžem aj rodiča manžela zaradiť do tej istej skupiny, však?

Za deň pohrebu jej teda patrí náhrada mzdy podľa priemerného zárobku.

vopred veľká vďaka.
Pekný víkend.
Tweety
24.02.06,08:15
Naštudovala som si predošlé príspevky ohľadom pohrebov a náhrad, ale chcela by som si u vás múdrejších a skúsenejších poradiť:

zamestnankyňa bola na pohrebe matke svojho manžela. Nežila s nimi (tá mamička) v spoločnej domácnosti.

Podľa mňa jej patrí náhrada za deň pohrebu, lebo ide o rodiča manžela. Aj keď to v ZP nie je presne takto vymedzené, a par. 141 ods. 2 písm.d) ods.3 spomína len prarodiča alebo vnuka, môžem aj rodiča manžela zaradiť do tej istej skupiny, však?

Za deň pohrebu jej teda patrí náhrada mzdy podľa priemerného zárobku.

vopred veľká vďaka.
Pekný víkend. Podľa uvedeného §141 odst.2,písm.d bod.2:
nárok na jeden deň na účasť na pohrebe a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb.Náhrady , tak ako píšeš podľa priemern.zárobku.:eek:
peggy
24.02.06,08:20
Pozri si ods.2 toho istého zákona. Pracovné voľno s náhradou mzdy na jeden deň na účasť na pohrebe rodiča a súrodenca jeho manžela(manželky) a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb.
Barbara
24.02.06,08:21
Naštudovala som si predošlé príspevky ohľadom pohrebov a náhrad, ale chcela by som si u vás múdrejších a skúsenejších poradiť:

zamestnankyňa bola na pohrebe matke svojho manžela. Nežila s nimi (tá mamička) v spoločnej domácnosti.

Podľa mňa jej patrí náhrada za deň pohrebu, lebo ide o rodiča manžela. Aj keď to v ZP nie je presne takto vymedzené, a par. 141 ods. 2 písm.d) ods.3 spomína len prarodiča alebo vnuka, môžem aj rodiča manžela zaradiť do tej istej skupiny, však?

Za deň pohrebu jej teda patrí náhrada mzdy podľa priemerného zárobku.

vopred veľká vďaka.
Pekný víkend.

ja tam vidím v ods. 2 nasled:
NM na účasť na pohrebe rodiča a súrodenca ako aj rodiča a súrodenca jeho manžela a na ďalší deň, ak zam-ec obstaráva pohreb
ten ods. je nadtým, čo si uviedla TY
:p
baninka
24.02.06,09:59
ja som sa v tej rýchlosti asi "prekukala" až na tretí odstavec.....toľko nepozornosti.
ĎAKUJEM
Barbara
24.02.06,10:15
ja som sa v tej rýchlosti asi "prekukala" až na tretí odstavec.....toľko nepozornosti.
ĎAKUJEM


to nevadí:D :D