ebeš
07.11.12,20:33
Som zmätená, nerozumiem tomu, čo sa tu deje. 5.11. BryanOne založil tému Zmysel života"prosím o pomoc a 7.11. je už uzavretá? Bez toho, aby sa chalanisko ozval?Neviem, možno si niekto z nás len vystrelil, ale možno skutočne potrebuje pomoc.Nabral odvahu, opísal svoj problém, možno sa potrebuje rozhovoriť.My sme mu odporučili Linku dôvery, pevný režim, 20 km beh a tým to považujeme za vyriešené.Ako sa asi môže ten chalan cítiť?Kde sa stratil dobrý poraďácky duch?
Kvaka
07.11.12,19:44
Dnes som pozerala na jeho profil, posledná návšteva bola včera 17:47, takže prečítal si odpovede. Tiež ma mrzí, že jeho tému zatvorili. Kto nepozná depresiu, nevie čítať ani takúto prosbu o pomoc, škoda. Súhlasím s tebou.
Martin1310
07.11.12,19:47
Mne sa to tiež nepáči a udivuje ma že ju zatvorili ženy , akože nežné stvorenia.
marjankaj
07.11.12,19:48
Dnes som pozerala na jeho profil, posledná návšteva bola včera 17:47, takže prečítal si odpovede. Tiež ma mrzí, že jeho tému zatvorili. Kto nepozná depresiu, nevie čítať ani takúto prosbu o pomoc, škoda. Súhlasím s tebou.
Ani mne sa nepáči, keď pár chytrákov niekomu zatvorí tému. Nepoviem, keby bol sprostý hulvát. Ale takto?:confused:
Keď sa téma niekomu nepáči, tak nech nečíta.
zanetth
07.11.12,19:51
arizona
07.11.12,19:53
Ak niekto ma pre BryanOne nejake rady, kludne moze pouzit tlacitko "trojuholnika" v danej teme a napisat odkaz moderatorm.

Nie je problem temu otvorit a pokracovat v nej.
Vacsinou sa temy otvaraju na ziadost zadavatela,ale ak napise aj iny poradak s dobrym umyslom, myslim ze sa vzdy vyslo v ustrety...:)
Melnick
07.11.12,19:57
Hej, súhlasím s vami a možno tému uzatvorili práve tie, ktoré budú horekovať,napr. že v správach počuli, ako mladý chalan spáchal samovraždu a bude tu potom popísaných 138 strán.
ebeš
07.11.12,20:01
Arizona,viem,že je možné otvoriť tému.Ale ozaj som zostala v nemom úžase,čo sa na Porade deje a musela som to aj vyjadriť.
pepsikova
07.11.12,20:19
mimotemy...nevedela som o tej téme, ale zavrieť tému by mal len zakladateľ...je tu nanič systém..
..a čo to s nami je?..hm..ebeš, ako často si tu?..
day
07.11.12,20:24
mimotemy...nevedela som o tej téme, ale zavrieť tému by mal len zakladateľ...je tu nanič systém..

To tiez nie je riesenie, su tu aj dost exoticke temy a tie by mali mat pravo zatvarat aj ostatni clenovia.
ewita888
07.11.12,20:32
To tiez nie je riesenie, su tu aj dost exoticke temy a tie by mali mat pravo zatvarat aj ostatni clenovia.
Myslím, že lepšie riešenie by bolo, keby tému ako nevhodnú, alebo nevhodné príspevky v nej, by členovia nahlásili moderátorovi a ten by posúdil, či ju uzavrieť..
buchač
07.11.12,20:42
Som zmätená, nerozumiem tomu, čo sa tu deje. 5.11. BryanOne založil tému Zmysel života"prosím o pomoc a 7.11. je už uzavretá? Bez toho, aby sa chalanisko ozval?Neviem, možno si niekto z nás len vystrelil, ale možno skutočne potrebuje pomoc.Nabral odvahu, opísal svoj problém, možno sa potrebuje rozhovoriť.My sme mu odporučili Linku dôvery, pevný režim, 20 km beh a tým to považujeme za vyriešené.Ako sa asi môže ten chalan cítiť?Kde sa stratil dobrý poraďácky duch?

...jedno odporúčanie lepšie ako druhé ....:eek:
...ja takéto nazývam , že drísty ......

Dotyčným by som JA ODPORUČIL zabehnúť si tých 20 kilákov s mobilom na uchu , na druhej strane tá Linka dôvery , kde by " naordinovali " ten pevný režim ....
taiko
07.11.12,20:50
tak som mu poslal message, nech necha telefoone cislo. Dufam ze sa ozve, zavolam mu a tak mu jelimanovi vynadam, ze nas tu strasi, ze ho hned ta depka prejde:D. Myslim, ze jeden rozhovor urobi viac ako 100 prispevkov na porade, co poviete?
Aj ked si myslim, ze to cele je fake, skusime sa pre istotu presvedcit. Mrzelo by ma keby niekto zbytocne zarval.
alaya1
07.11.12,20:52
Pobyt v prirode, beh, plavanie a sportovanie su bezne navrhovane aktivity pre ludi s depresivnymi stavmi.Ak su na takych liekoch, ako pisal ten chalan, ze je, psychosomaticke symtomy by mal mat pod kontrolou, urcite je v liecbe u psychiatra, aspon dufam a tieto aktivity maju prispiet k celkovemu komfortu zivota.
arizona
07.11.12,20:53
jasnacka! nech sa zase nadava len na moderatorov.Ewita,aj ked moderator kona s najlepsim vedomim, nikdy nevyhovie vsetkym...
ewita888
07.11.12,21:19
Moderátor je nato, aby robil poriadok na stránke.. a neuzatváral témy len preto, že tam niekto vyjadrí slušne názor.. To by mal vedieť každý, kto takúto ,,funkciu,, prevezme.. Ked sú všetci členovia moderátori, potom to takto vyzerá..
buchač
07.11.12,21:29
...jedno odporúčanie lepšie ako druhé ....:eek:
...ja takéto nazývam , že drísty ......

Dotyčným by som JA ODPORUČIL zabehnúť si tých 20 kilákov s mobilom na uchu , na druhej strane tá Linka dôvery , kde by " naordinovali " ten pevný režim ....
...za pravdu sa veľa ľudí hnevá ...
...predpokladám , že za to slovíčko som dostal to ohodnotenie ...

Pobyt v prirode, beh, plavanie a sportovanie su bezne navrhovane aktivity pre ludi s depresivnymi stavmi.Ak su na takych liekoch, ako pisal ten chalan, ze je, psychosomaticke symtomy by mal mat pod kontrolou, urcite je v liecbe u psychiatra, aspon dufam a tieto aktivity maju prispiet k celkovemu komfortu zivota.
...netvrdím opak ... bežne navrhované , no pre koho ako a kedy hlavne ......

...a lieky ???
Pokiaľ iba príbalové letáčiky na nete čítaš a nie v skutočnosti , tak takéto názory neberiem vôbec v zreteľ....

...dlhšie som nepripomenul .....mňa je potrebné aj medzi riadkami čítať ...
buchač
07.11.12,21:31
tak som mu poslal message, nech necha telefoone cislo. Dufam ze sa ozve, zavolam mu a tak mu jelimanovi vynadam, ze nas tu strasi, ze ho hned ta depka prejde:D. Myslim, ze jeden rozhovor urobi viac ako 100 prispevkov na porade, co poviete?
Aj ked si myslim, ze to cele je fake, skusime sa pre istotu presvedcit. Mrzelo by ma keby niekto zbytocne zarval.

...radšej nechci vedieť ........:rolleyes:
arizona
07.11.12,21:33
netusim, ktory moderator len tak sam od seba uzavrel slusnu temu...
ewita888
07.11.12,21:39
Vidíš, a tu je ten problém, moderátor by takúto tému neuzatvoril.. Určitý členovia ale áno..
taiko
07.11.12,21:43
ander buchac, a aj daco konstruktivne by sa naslo na sklade, ci to len mas taky folklor? :cool:
buchač
07.11.12,21:54
mimotemy

ander buchac, a aj daco konstruktivne by sa naslo na sklade, ci to len mas taky folklor? :cool:

taiko

add. 1. - Ander z Košíc je celkom fajn ...ale je originál ...
JA tiež , takže niečo mi na tom porovnaní vadí ...

add. 2. - osobné veci ( a poniektoré sú až príliš ) nezvyknem na net dávať ...
...a čo keď sa mi o určitých veciach ani nechce rozprávať ???
...a som rád , že sú už za mnou ...
...spomínaš folklór ???... nuž tie tanečky nikomu neprajem , čo som ja tancoval .....alebo snáď mám ???

add. 3. - a depku si nik cez net aj tak nevylieči ...
taiko
07.11.12,22:02
a zase som sa nic nedozvedel, ale nevadi, aspon pokecame. S tou depkou ale suhlasim, urcite sa to neda cez web rozoberat a toboz nie liecit. Otazka je ci si nerobil niekto prdel z nas.
A co sa toho andera tyka, to ma len tak napadlo, lebo sa mi zdalo ze aj ty si podobny vtipkar.( to teraz ale nemyslim ironicky). ... a inac, mozno ked sa chlapik pozrie na nase handrkovanie, tak sa mozno aj on zasmeje z nas :) a sa mu ta depka bude zdat prijatelnejsia. Nevyznam sa sice do depresii, ale smiech nemoze dufam nikomu uskodit.
buchač
08.11.12,05:23
a zase som sa nic nedozvedel,
Odo mňa asi veľmô nie...ale šak každý má iné iné problémy a každý ich aj inak rieši ...
ale nevadi, aspon pokecame.
Nevidím žiadnu prekážku ..
S tou depkou ale suhlasim, urcite sa to neda cez web rozoberat a toboz nie liecit. Otazka je ci si nerobil niekto prdel z nas.
Prdel nech si robí z plasteliny a potom sa kľudne aj ukájať môže ...
A co sa toho andera tyka, to ma len tak napadlo, lebo sa mi zdalo ze aj ty si podobny vtipkar.( to teraz ale nemyslim ironicky)
He ... niekedy ani Ander na mňa nemá ...
. ... a inac, mozno ked sa chlapik pozrie na nase handrkovanie, tak sa mozno aj on zasmeje z nas :) a sa mu ta depka bude zdat prijatelnejsia. Nevyznam sa sice do depresii,
...a kto sa vyzná ???...šak niekedy poniektorý psychoš je zrelý na kazajku...
ale smiech nemoze dufam nikomu uskodit.
Nuž nie , ale predsa len dodám .... niekedy aj to ... všetkého veľa totiž škodí...

.
willma
08.11.12,05:31
len tak mimochodom pozreli ste na priložený link od zaneth v príspevku č. 5. Aj to o niečom svedčí.
Dav
08.11.12,05:42
Tému neuzatvoril moderátor
Melnick
08.11.12,15:48
tak som mu poslal message, nech necha telefoone cislo. Dufam ze sa ozve, zavolam mu a tak mu jelimanovi vynadam,( a možno to pomôže:) ) ze nas tu strasi, ze ho hned ta depka prejde:D. Myslim, ze jeden rozhovor urobi viac ako 100 prispevkov na porade, co poviete?
Aj ked si myslim, ze to cele je fake, skusime sa pre istotu presvedcit. Mrzelo by ma keby niekto zbytocne zarval.

Niekto si možno povie, tá Melnick má toľko príbehov, ale ľudia verte, že ak ponúknete niekomu čo i len 5 minút času na vypočutie, môžete zahnať v tom človeku tú strašnú chuť spáchať samovraždu. No ak nie je nikto nablízku a nikto nemá záujem vypočuť si ho, môže to mať fatálne následky .

Na cintoríne na dušičky som stretla predavačku z nášho neďalekého obchodu. Bola v čiernom. Vedela som, že jej umrela 4 ročná dcérka, ale zdalo sa mi, že to bolo už dávnejšie ako jeden rok - tak spravidla ľudia držia smútok za blízkymi. Pozdravili sme sa a každá išla za svojimi zosnulými. Niekedy človeka nevidíte aj rok a zrazu ho stretnete aj 3x v jednom dni. A presne to sa stalo mne na druhý deň. Dotyčnú pani som stretla znova a mali sme čas aj na rozhovor a poviem Vám bol to poriadne dlhý rozhovor. Pýtala som sa jej či zmenila zamestnanie, keď ju už v obchodíku nevidím - nezmenila, len bola dlhodobo chorá - a na to som si vypočula príbeh, ktorý mi do slova a do písmena drásal srdce.
Najskôr jej umrela dcérka to som vedela a súcitila som s ňou, ale potom za 8 mesiacov náhle ochorel manžel a ona 42 ročná ovdovela, staršia dcéra odišla do zahraničia a ona ostala doma s 18 ročným synom, ktorý mal plno plánov do budúcnosti a priateľku, s ktorou si rozumel. Mamu mal nadovšetko rád a veľmi si rozumeli, radil sa s ňou o všetkom možnom.
Bolo leto, teplo a táto žena sa rozhodla ísť na 2 týždne ku svojej sestre, kdesi na "dolniaky" ako to my tu na Liptove voláme.
V osudný deň išla mama so sestrou na nejaké kúpalisko a telefóny si nevzali. V ten istý osudný deň aj priateľka jej synovi oznámila , že ho opúšťa. Ostal zmätený - mama ani teta telefón nedvíhali, možno sa chcel vyžalovať, kamaráti ako sa neskôr ukázalo sa mu vysmiali z jeho nešťastia a on položil telefón na stôl kamarátom a rozlúčil sa s nimi. Ešte aj potom pri odchode si ho doberali až do chvíle, keď uvideli, že sa z mosta hodil do Váhu, ale potom mu už nemohli pomôcť - bol mŕtvy hneď, narazil hlavou o kameň vo vode.
A možno stačilo tak málo , aby niektorí z chalanov zdvihol svoju ... a porozprával sa s ním, možno by okamih odhodlania siahnuť si na život bol u neho zahnal , možno.... možno..... možno, keby som bola mala pri sebe telefón a povedala mu, aby prišiel za mnou......... to boli slová plné výčitiek nešťastnej mamy.

mimotemy: k téme :Možno.... si z nás niekto touto témou vystrelil a možno...naozaj potrebuje pomôcť, lebo sám nevie ten problém "stráviť" .
Kvaka
08.11.12,16:12
Presne na toto som myslela, keď som v BryanOne-om založenej téme narýchlo napísala, že je to možno volanie o pomoc, vtedy tam boli iba dva hlasy, ktoré tému považovali za vyriešenú. Myslela som, že už nikto nepridá ten tretí, žiaľ krátko na to sa to stalo.
Viem viac o tom, čo je to ťažká depresia, aj lieky, ktoré užíva BryanOne tomu nasvedčujú. Nedávno som mala tiež možnosť vidieť takýto stav u kamarátky, na to nezabudnem, denne som tŕpla, či vydrží a dokedy, bola a je ešte pod dohľadom odborníka, ale takí ľudia ani rozprávať nevládzu, nie to ešte donútiť ich behať. Ale dúfam, že aj záujem o jeho problém ho možno potešil, že sme vôbec nejako reagovali, s výnimkou pár extrémov.
lujza.j
08.11.12,17:47
ja som dala v danej téme prvé vyriešené nemám problém to priznať....kludne mi tu môžte naložiť.....nevadí mi to....mala som z danej témy iný pocit....
mimotemy v poslednej dobe sa tu objavia témy, kde sa človek zaregistruje tu sa seriózne radí rieši a zadávateľa témy nikde.....alebo sa možno "za rohom" smeje ako mu to tu "žerieme".....
alaya1
08.11.12,17:49
mimotemyDlhy beh pomaha,aspon niektori celodenni poradaci vyventiluju.


Clovek pod tymito liekmi dostava odbornu pomoc tam, kde mu davaju tie lieky. Niekedy laicke ohlasy su skor na skodu, ako uzitok.
Kvaka
08.11.12,17:50
ja som dala v danej téme prvé vyriešené nemám problém to priznať....kludne mi tu môžte naložiť.....nevadí mi to....mala som z danej témy iný pocit....
mimotemy v poslednej dobe sa tu objavia témy, kde sa človek zaregistruje tu sa seriózne radí rieši a zadávateľa témy nikde.....alebo sa možno "za rohom" smeje ako mu to tu "žerieme".....
Ja viem, Lujza, ale takéto zúfalé "výkriky" treba brať vždy vážne. Časom sa ukáže, možno sa ozve, nemyslím si, že sa smeje.
lujza.j
08.11.12,17:57
Ja viem, Lujza, ale takéto zúfalé "výkriky" treba brať vždy vážne. Časom sa ukáže, možno sa ozve, nemyslím si, že sa smeje.
OK, ale ja to proste "vidím" inak...teda čo sa týka spomínanej témy.....a feťákov mám "trošku prečítaných"....
Kvaka
08.11.12,18:03
1, ak je to
musí to brať vážne = systematicky a NIE jednorazovo chlapča
psychoš, čo sa s ním videl / rozprával

Prečo ja (za ostatných nechcem vravieť, preto JA a nie MY ) ???No veď sme ho niektorí posielali, aby vyhľadal okamžitú pomoc, ale on vtedy napísal nám, nie tomu svojmu psychiatrovi. Prišla na neho ťažká chvíľka, možno tak. Možno je už v nemocnici, možno už nie je, ale nemyslím si, že sa niekde smeje.
Kvaka
08.11.12,18:09
Ale písal, čo cítil. Potom to skopírované hodil inam.
Katy a R
08.11.12,18:11
1, ak je to
musí to brať vážne = systematicky a NIE jednorazovo chlapča
psychoš, čo sa s ním videl / rozprával

Prečo ja (za ostatných nechcem vravieť, preto JA a nie MY ) ???
ale veď nikto ťa neprosí, aby si reagoval .. či áno?

Ak aj si tu niekto srandu robí - to je bohužiaľ tu celkom bežné - akurát ty to určite najlepšie vieš (že koľko už tu máš nickov;))
Ale čo ak nie - a bolo to naozaj volanie o pomoc :confused::confused:
taiko
08.11.12,18:39
ludia zlati, len ci sme najako nepozabudli, ze tato tema je o BraynOne-ovi. Pockajme, ci sa ozve, to je jedine co mozme robit. V opacnom pripade, ho moze klepnut dalsia vlna depresie z toho co tu produkujeme
ebeš
08.11.12,18:46
Nič iné si neželám,len aby si z nás BryanOne robil srandu.A závidím Vám všetkým, ktorí máte v analýze jeho osobnosti a liečbe tak jasno.Kvaka to tu už trochu ozrejmila, pridám sa s mojimi skúsenosťami.Jednou z foriem depresie je aj to, keď človek celé dni leží na posteli,čumí do plafóna a nie je ničoho schopný.Ani brať tie lieky .Môžete prosiť,vyhrážať sa,ani to s ním nepohne.Je mimo.A vy vôbec neviete, čo sa mu deje v hlave.Psychiater? Ten s ním predsa nemôže byť stále.Zažili ste už takú nemohúcnosť?Zo 100 návrhov sa možno podarí realizovať jeden.Učíte sa s nim všetko odznovu, ako sa malým dieťaťom.A nikdy nemôžete povedať,že sa to už nevráti.
BryanOne, podľa môjho názoru,je niekde na ceste k takému stavu. Je výborné,že si ešte svoj stav uvedomuje,že nezostáva so svojimi myšlienkami sám.Aspoň cíti,že sa musí niečo zmeniť.Tak prosím Vás, neriešte,čo ho do toho stavu dostalo.
buchač
08.11.12,18:48
ja som ani len nespomenul, že by si robil srandu.

Prepáč, takto "volá o pomoc klamár , opilec a arogantné decko" - - - volá iba : pomôžte mi (čo mám robiť)

Nevolá pomôžte mi zmeniť sa
Nevplá pomôžte mi zmeniť sa , chcem urobiť prvý krok
Nevolá pomôžte mi zmeniť sa , nevládzem sám urobiť prvý krok

A už vôbec nie
Nevolá pomôžte mi zmeniť sa maličký krok sa mi už podaril
...nuž a čo keď to nevie , nedokáže , nemôže ???

Bryanov príspevok mi až oči trhal ...súhlasím s Tvojím názorom , lež vopred nejak neodsudzujem vopred ...
Slovosled , pravopis a či nesúvislosť je ( povedzme ) aj pochopiteľná ...

Ale aj tak ... net nepomôže , na to sú iné inštancie ...
ebeš
08.11.12,19:05
jubilantos,pekne ťa prosím,opusti navźdy túto tému a choď sa odventilovať niekde inde.
buchač
08.11.12,19:06
Jennoduché :

Vtedy mu ja neviem , nedokážem , nemôžem pomôcť (ani poradiť)

Nie každý dokáže ... a laik viac škody narobí ako osohu , aj keby veľkú snahu mal...
Nevraviac už o tých " radách " na nete ...
Nie každému môže robiť to , čo druhý koná ... či lieky , či iné ...
marjankaj
08.11.12,20:20
...nuž a čo keď to nevie , nedokáže , nemôže ???

Bryanov príspevok mi až oči trhal ...súhlasím s Tvojím názorom , lež vopred nejak neodsudzujem vopred ...
Slovosled , pravopis a či nesúvislosť je ( povedzme ) aj pochopiteľná ...

Ale aj tak ... net nepomôže , na to sú iné inštancie ...

Prinajhoršom pôjdeme kondolovať pozostalým.:eek: Alebo budeme čušať ako voš pod chrastou.
marjankaj
08.11.12,20:22
ludia zlati, len ci sme najako nepozabudli, ze tato tema je o BraynOne-ovi. Pockajme, ci sa ozve, to je jedine co mozme robit. V opacnom pripade, ho moze klepnut dalsia vlna depresie z toho co tu produkujeme
Alebo sa ozvú naše komerčné televízie, aké nešťastie sa stalo.
​Veď už sme urobili naozaj dosť.
Martin1310
08.11.12,20:46
Neviem čo sa tu kritikom na tých radách zdalo zlé.Ja som si niečo podobné za mlada prežil a naozaj je dobré všetko čo ta akokolvek aj len na chvilku odvedie od toho čo ta trápi a stojím si za tým že dodržiavanie normálneho režimu je to najlepšie,Najhoršie je povalovanie sa a utápanie sa v neštastí aj drobná aktivita ta donúti myslieť na iné veci a vecí postupne pribúda až to prejde.
Takisto ako pri chorobách je najhoršie ked sa tomu človek poddá a zostane len ležať,kým sa dá treba sa snažiť žiť normálnim životom aj ked je to ťažké.
Kvaka
08.11.12,21:18
buchač
09.11.12,03:38
Čo nehovoriť človeku s depresiou nájdeme aj tu
http://primar.sme.sk/c/6123762/co-by-sme-nemali-hovorit-cloveku-s-depresiou.html


Nechajte sa inšpirovať stručným „návodom“.

Som tu pre teba
Povedať: Nie si v tom sám.
Nepovedať: Vždy sa nájde niekto, kto je na tom horšie ako ty.

Si dôležitý
Povedať: Si pre mňa dôležitý/á.
Nepovedať: Nikto predsa nepovedal, že život je fér.

Pomôžem ti
Povedať: Môžem ťa objať?
Nepovedať: Neľutuj sa.

Depresia je skutočná
Povedať: Ty nie si blázon.
Nepovedať: Takže máš depresiu. Nemáš ju náhodou stále?

Je tu nádej
Povedať: Nie sme na tomto svete na to, aby sme niekoho prehliadali, ale aby sme do neho nahliadli.
Nepovedať: Skús nebyť v depresii.

Raz sa to skončí
Povedať: Keď sa to všetko skončí, budem tu stále a takisto aj ty.
Nepovedať: Je to tvoja vlastná chyba.

Porozumenie
Povedať: Zrejme nedokážem porozumieť tomu, čo skutočne cítiš, ale cítim s tebou.
Nepovedať: Ver mi, viem, ako sa cítiš. Tiež som mal pred niekoľkými dňami depresiu.

Nenechám ťa v tom
Povedať: Neopustím ťa, ani ťa nenechám napospas tvojmu osudu.
Nepovedať: Myslím, že tvoja depresia je spôsob, ako nás potrestať.

Stojím o teba
Povedať: Ľúbim ťa. (Toto však povedzte len v prípade, že to naozaj tak cítite.)
Nepovedať: Nie si už unavený z toho večného ja, ja, ja?

Zvládneme to spolu
Povedať: Je mi ľúto, že tak trpíš. Ja ťa neopustím. O mňa sa neboj, nemusíš mať obavu, že by mi tvoja bolesť ubližovala.
Nepovedať: Nedáš si bylinkový čaj?


Po prečítaní " návodu :

Povedať : Taký fasa návod som dlho nečítal ...
Nepovedať : Normálne ma depka z neho chytá...
Helik3
09.11.12,05:14
strašné, strašné
taiko
09.11.12,07:07
Alebo sa ozvú naše komerčné televízie, aké nešťastie sa stalo.
​Veď už sme urobili naozaj dosť.
nesmelo, bez agresie, ci sarkazmu sa chcem opytat? Co teda mozeme robit viac, nez pockat ci sa ozve a potom podla toho postupovat dalej? Stale si mylsim ze zabo-mysie diskusie niektorych diskutujucich mu naozaj nepomozu.
BryanOne sa mi neozval ani tu ani na zdravie.sk. Naozaj neviem co by sa dalo robit viac, ked "nechce/boji sa/hanbi sa/nemoze" nechat telefoone cislo, aby som mu zavolal naspat. Jedine, co musi urobit je poslat sukromnu spravu s telefonnym cislom. Hned mu zavolam a pokusime sa spolu z toho vyliezt.
taiko
09.11.12,07:18
poslal som BryanOne aj moj mail, lebo vraj nemoze posielat SS
marjankaj
09.11.12,09:49
nesmelo, bez agresie, ci sarkazmu sa chcem opytat? Co teda mozeme robit viac, nez pockat ci sa ozve a potom podla toho postupovat dalej? Stale si mylsim ze zabo-mysie diskusie niektorych diskutujucich mu naozaj nepomozu.
BryanOne sa mi neozval ani tu ani na zdravie.sk. Naozaj neviem co by sa dalo robit viac, ked "nechce/boji sa/hanbi sa/nemoze" nechat telefoone cislo, aby som mu zavolal naspat. Jedine, co musi urobit je poslat sukromnu spravu s telefonnym cislom. Hned mu zavolam a pokusime sa spolu z toho vyliezt.
No predovšetkým by som mu nezabuchol dvere. Ako sa stalo uzatvorením témy.
Veď kto chce môže diskutovať, aj keď má iný názor. Ja som nekritizoval iné názory. A je možné, že si aj trochu z nás vystrelil. Ale takto to vyzerá, keď sa pospolitý ľud dostane k moci. Hneď musí úradovať.

Etiketa

10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena.
Janiela
09.11.12,10:10
Nedá mi neprispieť. BryanOne, chvalabohu, že si mal silu písať. Možno mám-nemám podobnú skúsenosť, ako náš kolega, ale pre desiatimi rokmi som zažila situáciu, kedy som ani nedokázala povedať - mami, pomôž mi. Nakoniec som sa nervove zrútila. Bohuvďaka, som odvtedy nič podobné nezažila. Trpiaci ľudia niekedy nevedia kričať, volať, písať a pod. Vtedy by mi beh, alebo prechádzky asi veľmi ťažko boli na osoh. Trpiaci človek niekedy ani nevládze chodiť a ak, tak veľmi biedne a dokonca i so zlou orientáciou.
Nevieme, ako sa má teraz BryanOne, čo je škoda, zostáva nám dúfať, že sa možno objaví tu na Porade. Ale túto tému nemusí nájsť, nebude mať ako vedieť, že je to ňom.
Nesúďme ho, aby sme sami neboli súdení.

Možno,ak by sme poprosili admina, kedy mohol otvoriť uzavretú tému a dúfali, že to ešte bude mať zmysel???
Je to aj poučenie pre nás, aby sme témy, ktoré sme neotvorili neuzatvárali, prípadne vyzvali zadávateľa témy, či neuvažuje sám nad zatvorením.
Melnick
09.11.12,11:09
taiko si "človek" - držím palce BryanOne.
Melnick
09.11.12,11:19
Nedá mi neprispieť. BryanOne, chvalabohu, že si mal silu písať. Možno mám-nemám podobnú skúsenosť, ako náš kolega, ale pre desiatimi rokmi som zažila situáciu, kedy som ani nedokázala povedať - mami, pomôž mi. Nakoniec som sa nervove zrútila. Bohuvďaka, som odvtedy nič podobné nezažila. Trpiaci ľudia niekedy nevedia kričať, volať, písať a pod. Vtedy by mi beh, alebo prechádzky asi veľmi ťažko boli na osoh. Trpiaci človek niekedy ani nevládze chodiť a ak, tak veľmi biedne a dokonca i so zlou orientáciou.
Nevieme, ako sa má teraz BryanOne, čo je škoda, zostáva nám dúfať, že sa možno objaví tu na Porade. Ale túto tému nemusí nájsť, nebude mať ako vedieť, že je to ňom. Janiela a možnože je to aj dobre, že túto tému nenájde. :) - neviem? Viac by o tom mohol napísať niekto kompetentnejší ako som ja. :o
Nesúďme ho, aby sme sami neboli súdení.

Možno,ak by sme poprosili admina, kedy mohol otvoriť uzavretú tému a dúfali, že to ešte bude mať zmysel???
Je to aj poučenie pre nás, aby sme témy, ktoré sme neotvorili neuzatvárali, prípadne vyzvali zadávateľa témy, či neuvažuje sám nad zatvorením.

Toľkokrát som tu na Porade čítala doslovné bludy, ale nikdy ma nenapadlo uzatvoriť nejakú tému. Čo ak sa náhodou aj v takej - pre mňa " bludovej " téme, niekto "vyrozpráva" a bude mu lepšie v reálnom živote ? Niekedy, boli ľudia čo témy uzatvárali rovnako "čitateľní", ako je to pod súhlasom. Neviem, prečo sú teraz anonymní ?
Stanislav 1975
09.11.12,11:34
Poviem Vám pravdu, ja sa na tejto Porade už nčomu ani nikomu nečudujem- tu už je taký bordel že až- každý si tu robí čo sa mu zachce...:eek:

Kliká sa tu ako besný za každú blbosť a podobné hlúposti sa tu riešia a chalaniska odpálime hneď jedna radosť...
Tweety
09.11.12,11:43
chalaniska odpálime hneď jedna radosť...
Stanko a možno je to aj tým, že si tu kadejaké naklonované nicky robia z ostatných prču.
Stanislav 1975
09.11.12,12:04
Stanko a možno je to aj tým, že si tu kadejaké naklonované nicky robia z ostatných prču.

To je možné Majka , ale nečuduj sa ľuďom, ktorí sú v smútku- veľa z nich sa naozaj nemá dovod smiať - ja si myslím ako sa mám perfektne dobre ale to len preto, že spreneveril som sa svojím snom- na to všetko prídeš , keď hlbšie okom do svojho vnútra zájdeš raz za čas...
Indeed
10.11.12,08:35
.. nie tak celkom...
marjankaj
10.11.12,18:04
Veď arizona sa v príspevku č. 5 ponúkla, že tému znovu otvorí ak bude záujem
Zitulda
10.11.12,18:13
... a potom okrem smútku duše Ti ostanú len oči pre plač.