Dirty_Roots
07.11.12,21:29
Dobrý deň, prosím Vás o pomoc s autonavigáciou CNS Zen (po hľadaní v Google som zistil, že je to nejaká maďarská značka), celý softvér iGo reaguje bez problémov, bez zamŕzania, len keď spustím navigovanie na požadovaný cieľ tak sa nič nedeje.
Prikladám fotografie pre lepšiu identifikáciu problému.

V Nastaveniach mi systém hlási že Prijímač GPS je pripojený. Ale keď si všimnete na prvej fotke (menu pri navigovaní) napravo dole ten jeden sivý obdĺžnik vedľa ikonky satelitu - podľa Pomocníka "Indikátor kvality pozície gps: ak je sivý, nie je vytvorené žiadne spojenie s prijímačom GPS." Toto všetko sa deje pri jazde autom so správne nastaveným režimom (automobil). Niekedy v tom kruhu na prvej fotky sa tie červené satelity na chvíľu zmenia na žlté a zas naspäť na červené, niekedy je ten kruh prázdny.

Budem rád za každú pomoc ľudia.
(Ospravedlňujem sa, pokiaľ som tému umiestnil na zlé miesto)
Dirty_Roots
07.11.12,20:35
edit: spomínaná prvá fotka je tá napravo
R_R
08.11.12,05:20
Nemáš tam žiadny satelit, tak potom ti nemôže ísť navigovanie. Skús tú navigáciu vonku mimo auta.
Mne sa raz stalo, že sa mi v Bratislave navigácia (mioc250) dosť dlho nevedela pripojiť na satelity.
Asi to bolo výškovými budovami naokolo. Tiež môže byť zle nastavená gps v sys.txt :
[gps]
port="x"
baud="yyyyy"
To x a y si musíš niekde vyhladať na tvoju navigáciu.

Ked to nepomôže vyhladaj si fora na navigácie napr.: http://www.kyou.cz/forum/viewforum.php?f=6