zuzana
23.09.04,09:34
Ak mi konateľ dal fa vystavenú na firmu za 80 000Sk za materiál od dodávateľa, od ktorého berieme el.materiál, ale tento materiál šiel jemu na súkromnú vec, ako to spravím, keďže som si už uplatnila DPH, lebo som o tom nevedela, že to jemu šlo na súkromné účely?Nemám veľmi kde odpísať na sklade, dá sa to nejako zaúčtovať, aby s tým neboli problémy?Nejako do spotreby, alebo ako neuznateľný náklad, aj keby som spravila dodatočné DPH?Môžete mi prosím napísať ako by ste to riešili a zaúčtovali????????
Palino
23.09.04,09:15
Nemohla by si zobrať ten materiál normálne na sklad, chvíľu ho tam podržala a potom ho akože predala za tú istú cenu konateľovi? A pri tej príležitosti by si vlastne vrátila aj DPH.
Ak by bola faktúra uhradená v hotovosti, tak nie je problém prehnať to všetko cez pokladňu. Čo myslíš, šlo by to takto?
emily
23.09.04,09:18
urobila by som to ako Palino, cez pokladničné doklady
rosemary
23.09.04,09:31
Súhlasím s postupom, ale z pôvodného príspevku to vyzerá , ako by to ten pán konateľ ani zaplatiť nechcel, alebo sa mýlim?
zuzana
23.09.04,11:50
Myslíš Pali spraviť to tak, že on akože zaplatí v hotovosti, ale vlastne nezaplatí?
Môžem to predať konateľovi ako fyzickej osobe aj z DPH a na neho vystaviť fa ako na FO?Môžem mu topredať pod cenu, ak som to kupovala v máji a predám to koncom roku?
emily
23.09.04,12:04
Myslíš Pali spraviť to tak, že on akože zaplatí v hotovosti, ale vlastne nezaplatí?
Môžem to predať konateľovi ako fyzickej osobe aj z DPH a na neho vystaviť fa ako na FO?Môžem mu topredať pod cenu, ak som to kupovala v máji a predám to koncom roku?
Pod nákupnú cenu by som nešla, lebo ide o osobu blízku. To ti môžu napadnúť daniari. Minimálne za nákupnú cenu. Vystavila by si konateľovi faktúru (FO) ako ktorémukoľvek odberateľovi. Základ + DPH. Keď urobíš, ako hovoríš, akože Ti to zaplatí budeš mať manko v pokladni. Musí Ti to naozaj zaplatiť, alebo Ti bude visieť neuhradená faktúra. Ale sklad budeš mať OK.
zuzana
23.09.04,12:20
Ale dá sa to spraviť cez pokladňu tak, že on to vloží do pokladne iba ce príjmový Pokl.Doklad a on má na 365-záv.voči konateľovi(pôžičky do firmy) ešte nejakú nevrátenú sumu, z tej by som aby mi to v pokladni nevyskakovalo navyše ubrala ako vrátenie vkladu 365/211
Paula
24.09.04,05:56
Urobila by som ako emily.