Nik_ita
08.11.12,10:06
Zdravím všetkých veľmi by som Vás poprosil o radu. Moja otázka spočíva v tom problém stavebná sporiteľňa.
-nesplácanie ktoré malo za následok výzvu na predčastné splatenie a výpoveď zmluvy a následná exekúcia. Po určitej dobe som vyplatil v rámci exekúcie zmenku aj s 6 % úrokom a 6% úrokom z omeškania. Teraz odo mňa žiadajú dalšie peniaze z dôvodu zmeny úrokovej sadzby z úroku z omeškania.

Môžu si žiadať zvýšený úrok z omeškania ak už bola exekuovaná zmenka ktorá bola zúročená podľa zákona 6% a 6 % úrokom z omeškania. Jedná sa ešte o rok 2006 som sa tu dočítal dúfam že som to správne pochopil že úrok z omeškania sa vypočítava z roku v ktorom vyhlásili predčastné splatenie. Poprosím Vás o radu na akú výšku úroku z omeškania vlastne majú nárok.
Ďakujem za každú odpoveď a každú radu. V prípade viem zaslať naskenované dokumenty.
Nik_ita
11.11.12,14:42
alebo sa skúsim spýtať inak predčasné splatenie bolo vyhlásené dňom 30.05.2006 exekúcia začala 20.06.2008 vyplatená exekúcia bola ku dňu 05.10.2012 istina bola 7921,99 eura zbytok boli úroky, úroky z omeškania exekučná odmena a iné. Viete mi povedať prosím aká výška úroku by mala byť z omeškania. Zaujímajú ma % úroky ktoré môžu žiadať.

Ďalšia vec čo ma zaujíma ak vyhlásili predčasné splatenie a v žiadosti o splátkový kalendár mi napísali že dňom odstúpenia od úverovej zmluvy táto zanikla. Znamená to že zmluva a jej celý obsah zanikol a nemôžu si účtovať úroky podľa pôvodnej úverovej zmluvy?

Teda si môžu žiadať iba úroky z omeškania zmluvy podľa zákona aj keď už v exekúcii žiadali 6% úrok z omeškania ktorý bol vyplatený.

Tým zvýšeným úrokom z ich strany je zo 6% na 12,79% úrok. Je to reálny úrok z omeškania ďakujem veľmi pekne.

Ďakujem za Vaše skoré odpovede moc rád by som im čím skôr odpovedal nejakým argumentom.
rokino
12.11.12,18:03
posli mi tvoj email
Nik_ita
12.11.12,18:13
môj email je 000igi@azet.sk

Naozaj mi nikto nevie poradiť?
Nik_ita
14.11.12,20:10
zatiaľ žiadna odpoveď čakám na emaily ďakujem