Lenka2409
08.11.12,10:11
Ahojte, poraďáci. Chcem sa opýtať, či a ak áno, tak akým spôsobom sa účtujú mzdové náklady v ALFE, resp. v JÚ??

Ďakujem. :)
mondes
08.11.12,09:34
Ahojte, poraďáci. Chcem sa opýtať, či a ak áno, tak akým spôsobom sa účtujú mzdové náklady v ALFE, resp. v JÚ??

Ďakujem. :)

Mzdy účtuješ na základe výstupných zostáv od mzdárky. Odvody zamestnávateľa účtuješ do "Odvody do fondov" a odvody, ktoré sťahuješ zo mzdy účtuješ do kolonky "Mzdy" a taktiež aj výplatu čistej mzdy účtuješ do kolonky "Mzdy".
Lenka2409
08.11.12,09:41
Takže neúčtujem nejakú sumarizáciu alebo čo ako je to v podvojnom účtovníctve? Len proste dávam výdavok buď z banky, alebo z pokladnice, podľa toho, odkiaľ boli odvody a mzdy platené, áno?
mondes
08.11.12,10:00
Takže neúčtujem nejakú sumarizáciu alebo čo ako je to v podvojnom účtovníctve? Len proste dávam výdavok buď z banky, alebo z pokladnice, podľa toho, odkiaľ boli odvody a mzdy platené, áno?

Presne tak. Ale odvody do ZP aj SP ak boli uhradené jednou sumou, tak ty si ich musíš rozdeliť na odvody za zamestnávateľa a odvody za zamestnanca.
Lenka2409
08.11.12,10:07
No mali by byť rozdelené, teda aspoň čo som videla predtým, takže aspoň v tomto by to nemal byť problém. Veľmi pekne ďakujem za pomoc!!! :)
L-M
13.11.12,09:28
Môžem poprosiť o radu ako účtujete náhradu mzdy pri PN v Alfe ? Do kolonky Mzdy? Máte aj analytiku?
nikulik
13.11.12,09:41
Kedze sa to týka miezd tak ja by som to dala do miezd. Lebo stlpec fondy su odvody.
L-M
13.11.12,09:50
Kedze sa to týka miezd tak ja by som to dala do miezd. Lebo stlpec fondy su odvody.

ďakujem,mám to tak, - mzdy- analytiku čistá mzda a teraz som si to rozdelila ešte aj na čistá mzdy + náhrada príjmu pri PN a náhrada príjmu pri PN samostatne :-)

pekný deň prajem