xeros
08.11.12,12:53
Dobry den, rozmyslam o podnikani mal by som zopar otazok.
1. Tovar budem nakupovat zo zahranicia, ak nechcem platit dan u predajcu, musim byt platcom dph? ale co je potrebne k tomu, aby som neplatil dan u mojho dodavatela.
2. Aku pokladnu potrebujem, ked v mojej predajn i planujem predavat cca 50 druhov tovaru?
3. Pre zlahcenie podnikania, by som privital tak isto nejaky softwer, (sklad atd) pomoc pri inventure, co taky softwer stoji??
Planujem zamestnat jedneho zamestnanca ako predajcu a jeho mzda bude pozostavat z fixu z odmien od trzieb. mozem pozadovat od UP nejaky prispevok na zamestnanca, kedze vytvorim pracovne miesto?
4. Od UP ziadam prispevok na podnikania, ktory planujem pouzit najom a zariadenie prevadzky. ako je to s odvodmi? som nejaky cas oslobodeny od nejakych odvodov? alebo to budem hradit v plnej vyske.
5. existuje okrem prispevku na podnikanie z UP, nejaky iny prispevok alebo dotacia od statu, ktoru by so mohol vyuzit?

Dakujem za kazdu odpoved.
S pozdravom
xeros
08.11.12,11:54
Jednoduche, alebo podvojne uctovnictvo musim viest, ak budem nakupovat zo zahranicia z EU, a nechcem platit dan u dodavatela?