BlasterXXL
08.11.12,14:53
zdravim,
prednedavnom som presiel od Orange mobilneho internetu ktory som mal 6-7 rokov v absolutnej spokojnosti do T-mobile, nakolko od Telekomu mam aj magio TV, aj SAT Magio, aj opticky internet, chcel som mat vsetko na jednom mieste. Ale takmer ihned po aktivovani sluzby som zistil nekvalitu spojenia, nezavysle na lokalite, rychlost bola len do 500-600 kbit/s, vecery a vikendy 200-300 kbit/s (v Orange som bezne dosahoval 2Mbit/s). Som programator a technofil, viem co hovorim, odskusal som si to dlhodobo na viacerych smarphonoch, na 2ch tabletoch, aj na USB modeme, menil som lokality v ramci mesta aj ine mesta, proste nie je to pokrytim, signalom, skor myslim ze agregacia alebo kapacita APN bran (upresnujem ze islo o okresne mesto s deklarovanym vybornym pokrytim (co aj technici akoze preverovali)... 4 krat som volal technicku podporu, nejak vyrazne s tym nic nespravili len mi par krat "zresetovali nastavenia" :) (je to ako kopnut do auta ked nejde ;) ) a par krat skonstatovali ze pokrytie preverili a je vyborne, ze ziadne technicke problemy nenasli.
nasledne na to som na predajnom mieste podal ziadost o odstupenie od zmluvy..uviedol som tam dovody ako pomalost pripojenia, nutnost vyuzivanie na profesionalnu pracu a pod. Po par tyzdnoch mi poslali (smskou) zamietave stanovisko ze nejestvuje dovod na akceptaciu odstupenia, a ak odstupim uplatnia si zmluvnu pokutu. Ocividne ale nieco s mojim nastavenim spravili, pretoze asi 3 dni po zaslani ziadosti o odstupenie rychlost rapidne stupla, dosahujem uspokojivych 1.5-2 Mbits/s. Co by bolo velmi v pohode, keby ale zaroven neklesla kvalita pripojenia, dostavam velmi caste timeouty a http gateway errory. Proste APN pristupovy bod nestiha. Browsovanie vecer a vikendy je prakticky nefunkcne, stranky sa nevedia nacitat ani na 5ty refresh, nefunguju java a flash scripty lebo sa nevedia nacitat a pod...zas som volal technicku podporu, zas mi dali stanovisko ze je vsetko podla nich v poriadku. V orange som takyto problem jediny krat za 7r nemal.
Odstupit od zmluvy nie, zlepsit kvalitu nie..a hlavne mam platit :(
mate nejaky napad/radu/postup co este mozem skusit? upresnujem ze sluzbu som aktivoval na predajnom mieste, viazanost 2r, a ziadna moznost odskusania...
draik
08.11.12,17:43
Pamätáte si tú reklamu...A to tu už nikto nič negarantuje? Tak je to aj v tomto prípade, rýchlosť garantovanú nemáte. Operátori však umožňovali zariadenie vyskúšať a potom sa rozhodnúť.
mahony1
19.02.13,08:13
Presne - mam takmer navlas rovnaku skusenost s T-mobile mobilnym internetom... Som ich zakaznikom vyse 10 rokov a chcel som rychlejsi internet - povodny mal rychlost priemerne cca 2 Mbit/s, novy (rychlejsi) internet mal byt v pasme 21 Mbit/s (podla mapy pokrytia mojho bydliska) a realne mal len 0,5-0,9 Mbit/s (pripominam, ze rychlost som meral podla ich vlastneho T-mobile speedmetra).

Cena "noveho 21 Mbit-oveho pasma" bola pritom 2X taka, aku som platil dovtedy...

Vyskusal som vsetko co som mohol - SOI, Telekomunikacny urad... zbytocne. Mozes sa s nimi jedine sudit. Problem je bod 9.3 v ich “Všeobecných podmienkach poskytovania verejnej elektronickej komunikačnej mobilnej dátovej služby T-Mobile mobilný internet spoločnosti Slovak Telekom, a. s.,“.

Presne znenie bodu 9.3:
“Účastník berie na vedomie a súhlasí s tým, že rýchlosť prístupu do siete internet, pripadne iných verejných alebo neverejných dátových sietí, uvedená v Zmluve, resp. v Cenníku, môže byť výrazne nižšia v závislosti od sily signálu potrebného na poskytnutie Služby v príslušnej lokalite a od počtu ďalších aktívne pripojených Účastníkov k Službe v danom okamihu v príslušnej lokalite.”


Tym je povedane asi vsetko. Napisal som o tom aj upozornenie pre inych ludi, nech sa poucia z mojich chyb:
http://honsch.wordpress.com/2013/02/15/mobilny-internet-od-t-mobile-skusenosti/
BlasterXXL
19.02.13,12:24
No po case a dalsich reklamaciach sa to ako tak ustalilo na rychlosti 1.5-2.5 MBit, co je hlavne vypadky gateway prestali, 21Mbit na mobilnom internete necakam ani nahodou, to nedosahoval ani Orange, na mobilne internetovanie mi 2 MBit staci, takze ja som stichol. Jednoznacne s tym nieco urobili a co mi tvrdili pocas reklamacii ze je vsetko v poriadku urcite nebolo, bud o tom vedeli a hrali mrtveho chrobaka alebo nedokazali zistit problem, ale poucenie pre inych: bombardovat reklamaciami. S Telekomom mam velmi dobre skusenosti ale T-Mobile je ich maly zly skaredy brat ;) (napr ani fakturu za mobilne a telekom sluzby nedokazu zlucit).
gardenia
19.02.13,13:53
Ja mám s T-mobilom, resp. T-comom len samé zlé skúsenosti, klamú, zavádzajú a pri riešení problémov nie sú ústretoví. Ďakujem, nikdy viac!!!!!!