majagem
08.11.12,16:13
Dobry den prajem,

dovolujem si Vas oslovit, poprosim Vas o vysvetlenie mojej situacie.


Od novembra 2010 som mala otvorenu slovensku zivnost na zaklade ktorej som vykonavala opatrovatelske sluzby. Tento rok v oktobri som zivnost pozastavila. Najskorsie obnovenie zivnosti moze byt az v marci 2013. Naskyta sa mi prilezitost vycestovat do Nemecka, pracovala by som tam ako opatrovatelka.
Poprosim Vas o vysvetlenie. Mojou povinnostou je mat potvrdenie o tom, že živnostník vykonáva hospodársku činnosť na území SR, spravidla najmenej
2 mesiace (osvedčenie o živnostenskom podnikaní) - úradne potvrdený preklad preložený do nemciny.
Moja otazky zneju:
1. Uvedene dva mesiace moze vykryt predoslou pracou na zivnost? Musim tuto pracu
na zivnost vykonavat dva mesiace po oziveni zivnosti a tak mozem vycestovat?
2. Mam zivnost ukoncit a nanovo ju otvorit? Dovod potreujem cim skor vycestovat. Vykryje mi predosla praca na zivnost tie potrebne dva mesiace?
3. Ak opatrujem osobu v domacnosti na SK, blizku osobu, nie je to praca na zivnost, je to sposob opatrovania, osobe je priznane opatrovatelstvo zo Socialnej poistovne., su z toho odvadzane odvody do soc. poistovne, pokryje mi to potrebne dva mesiace?
4. Ak mam uplne novu Sk zivnost, potrebujem surne vycestovat za pracou opatrovatelky ako mam postupovat?
5. Ak pracujem v Nemecku na nemecku pracovnu zmluvu, nemecky zamestnavatel, mozem tieto dva mesiace dokladovat pracovnou zmluvou. Odvody do poistovni zamestnavatel hradi v Nemecku ( system minijob).


Velmi pekne Vam dakujem za promtne odpovede.
https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif