miso555
08.11.12,17:07
Máte niekto skúsenosti s internetovým podnikaním??? Chcel by som vedieť, že ak má niekto stránku na ktorej je veľká návštevnosť koľko môže zarobiť, alebo pýtať za reklamu, resp. za návšetvníka, alebo jeden klik. Za rady vopred ďakujem
niesompravnik
09.11.12,09:00
Zarabanie na navstevnikoch a ich klikoch je rentabilne pre stranku s vysokou navstevnostou, radovo stovky denne.
Dalej mozte predat miesto na reklamny banner na vasej stranke, alebo riesit affiliate programy.
miso555
09.11.12,15:24
co je to banner?? a co je to affiliate? :) ved to zarabanie na navstevnikoch a klikoch, to je formou reklamy, nie? a nemate predstavu, kolko sa pohybuje cena za klik, alebo navstevnika, alebo ako je to na slovensku hodnotene??? samozrejme staci mi to priblizne.... dik
lstulajter
09.11.12,16:17
Bez vysokej navstevnosti nema zmysel sa tym zaoberat. Skusim priklad (realita moze byt lepsia aj horsia - podla obsahu webu a druhu zobrazovanej reklamy - napriklad v oblasti financii sa za reklamu plati viac):

- miera prekliku reklamy 0.02% (t.j. na 100 tisic zobrazeni 20 kliknuti)
- cena za klik 0.20 € - z toho zhruba polovicu si ponecha reklamny system, druhu polovicu dostane majitel webu

Takze pri 100 tisic zobrazeniach je prijem 20*0.1=2 €

Za aku dobu dokazete na svojom webe nazbierat 100 tisic zobrazeni? Ak mate napriklad 1000 navstevnikov denne, ktori sa zdrzia len chvilu, kliknu na par stranok, jednemu sa zobrazi v priemere 5 reklam (t.j. 150 tisic zobrazeni mesacne), tak budete mat nejake drobne na prilepsenie. Ak ma web denne 10 tisic navstevnikov, ktori na nom travia vela casu, zobrazi sa im napriklad 50 reklam na jedneho (mesacne 15 milionov zobrazeni), ten prijem uz bude zaujimavejsi.
miso555
09.11.12,16:35
za 100 000 zobrazení 2e?? tak to je ozaj nic... ved ked pustia reklamu v telke, tak kolko za nu zoberie televizia? urcite su to tisicky euro... a tiez si myslim, ze ju nevidi naraz 100 000 ludi vzdy(pokial sa nepozeraju majstrovstva sveta v hokeji)... a prijem len vtedy, ak niekto na tu reklamu cez moj web klikne?? nestaci ze ju vidi???
Specimen24
09.11.12,17:32
Toto je naozaj veľmi nešťastne položená otázka. Prevádzkujem viacero stránok - blogov a príjem z reklamy je skutočne minimálny, blog mám najmä kvôli svojmu eshopu takže mi nejde o jeho speňaženie. Hovorí sa tomu monetizácia obsahu - teda speňažovanie obsahu webu. Stránka ako taká teda môže zarábať viacerými spôsobmi: predajom reklamných bannerov, predajom odkazov, affiliate programami, zverejňovanie adsense (najčastejší prípad). Ak si myslíš, že to je zlatá baňa alebo rýchly zárobok, tak si to nemysli nie je to tak ;-)

Na tvoju otázku neexistuje jednoznačná odpoveď, lebo tiež zaléži o akú stránku ide, čo je na nej uverejňované, do akej kategórie patria jej návštevníci.
srska
09.11.12,17:45
napríklad radek hulán, ten na tom zarába - aspoň tak pred rokmi písal na svojom webe
lstulajter
09.11.12,18:52
Reklama v televizii a reklama na Internete nie je to iste. Z tych 100 tisic zobrazeni si vacsinu nikto ani nevsimne a z tych, co si ju vsimnu, vacsinu nezaujme. Takze klikov je skutocne malo.

Budem konkretnejsi, aby som si cisla necucal z prsta. Mam teraz asi 2 tyzdne reklamu v systeme Etarget, zatial mam skoro 1.5 miliona zobrazeni, klikov len 272, priemerna cena za klik 0.13 €. Takze za tu reklamu som doteraz zaplatil asi 35 €, z toho mozno polovicu (presne cislo nepoznam) si nechava Etarget, druhu polovicu rozdeli majitelom webov, na ktorych sa reklama zobrazila. V tomto pripade teda na tych 100 tisic zobrazeni pripada este mensi vynos, ako som spominal vyssie.
V Google Adsense to bude podobne.
bodliak
09.11.12,19:33
Nevie, čo je banner, ale hlavne potrebuje vedieť, koľko sa na tom zarába...
Dubak2000
09.11.12,19:41
ja mam web ktory nijak nepropagujem, slaba navstevnost... Za poslednych 30 dni mam 249 zobrazeni, klikov 11, cize navstevnost 4,4% prijem 2,95 euro. mam tam adsense a z neho je tato statistika. Ak by som chcel viac zarabat tak by som skusal pisat clanky napr cez placla.cz a vyuzivat affiliate - privadzanie zakaznikov do obchodov za proviziu. Myslim si ze ak na tom niekto maka tak zarobit moze ale nie su to lahko zarobene peniaze ako si niekto mysli...
lstulajter
09.11.12,20:36
No dobre, ale stale je to prijem len 3 € za mesiac a navyse nejde o zaciatocnika, ktory nevie, co chce. Na 4.4% mieru prekliku musi mat ten web dobry obsah, na ktory pride atraktivna reklama. Cena za klik je takisto nadpriemerna. To uz clovek musi nieco urobit, nielen rozmyslat, ako prist k peniazom.
Dubak2000
10.11.12,11:59
No dobre, ale stale je to prijem len 3 € za mesiac a navyse nejde o zaciatocnika, ktory nevie, co chce. Na 4.4% mieru prekliku musi mat ten web dobry obsah, na ktory pride atraktivna reklama. Cena za klik je takisto nadpriemerna. To uz clovek musi nieco urobit, nielen rozmyslat, ako prist k peniazom.

jasne, suhlasim. Da sa neico zarobit ale obsah je dolezity. Je to moj blog ako sme stavali dom co myslim je celkom zaujimave a ak tam googl e dava reklamy ktore sa hodia tak ludia kliknu. Celkove od zaciatku co je tak 3 roky ma uspesnost asi 3%. Ale nerobil som ziadnu zmenu uz snad dva roky, ale uvazujem ze zas budem doplnovat clanky, k tomu nejaky plateny clanok a pod. A ak by sa podarilo prepojit nejaky affiliate shop tak by to mohlo par euro hodit. Ale ponuka affiliate obchodov nie je velka, casto su to zahranicne pre nasinca nezaujimave a pod.
xeros
11.11.12,16:12
Kolko si myslel ze to vynesie??? 1000e/day? skor si zistuj ako to cele funguje a nie kolko to vynesie:rolleyes:
Dubak2000
11.11.12,17:03
Kolko si myslel ze to vynesie??? 1000e/day? skor si zistuj ako to cele funguje a nie kolko to vynesie:rolleyes:

preco by nemohol zistovat? ako inak ziska prehlad o moznych prijmoch? To by musel spustit web a zistit ze sa na reklamu klika minimalne a vynos je maly. A na adesnse a pod sice zisti ako to funguje ale nepredpokladam ze tam pisu kolko je vynos, co je ale podstatne na to aby clovek nieco zacinal.
freddy87
13.11.12,15:09
Pridávam svoj priemer pre získanie prehľadu:

za posledných 12 mesiacov:
301 089 zobrazení stránky
11 240 kliknutí
534,69 €
Fusko
13.11.12,20:22
Ja som si dal banner na stránku a je to velka bieda, rozmyslam ze to dám radšej dole lebo to kazí vzhľad stránky
freddy87
14.11.12,08:15
Závisí od toho, kde to umiestniš a ako to vyzerá, tiež od toho komu/čomu sa venuje tvoj web.
Ja mám striktne reklamu na bočnej lište stránky (text + obrázok) a potom za jednotlivými článkami a príspevkami len obrázok, a tí ľudia klikajú na úrovni 4%, čo je podľa mňa slušné, ja som spokojný :)