Nicol00
08.11.12,17:41
Ahojte,
potrebujem pomôcť..... Je založená s.r.o. s jediným spoločníkom. Ten spoločník je aj konateľ. Ale:
1/ chce zmeniť konateľa, tzn. musí odvolať sám seba a menovať nového
2/ chce urobiť časť prevodu obchodného podielu na ďalšiu osobu .... zo 100 % bude mať ten nový 1% ... a ten bude potom nový spoločník
Tým pádom sa bude musieť spraviť nová spoločenská zmluva namiesto zakladateľskej listiny keď už budú 2 spoločníci? Ako by malo vyzerať vyhlásenie jediného spoločníka..... v akom poradí to urobiť ???? Najprv bod 1. že previedol časť obch.podielu na WX, ktorý sa zároveň stáva novým spoločníkom
2. schváliť novú spoločenskú zmluvu 3. odvolať konateľa 4. menovať nového konateľa

Ako toto všetko urobiť tak aby dobre bolo na OR ?????

A ešte jedna otázka: V zakl.listine v článku Obchodný podiel je napísané: "Rozdelenie obchodného podielu je možné len pri prevode alebo prechode na dediča alebo právneho nástupcu spoločníka." Dovoľuje tento bod prevod časti obch. podielu alebo sa najprv musí zmeniť tento bod??????

Ďakujem veľmi pekne za pomoc
zalobaba
08.11.12,17:47
ja sa vyjadrím iba k tomu 1% nového spoločníka, nakoľko v zmysle Obchodného zákonníka nesmie byť obchodný podiel menší ako 750,- €
Nicol00
08.11.12,18:06
Juuuj..... ja som to dnes čítala asi 1000 x a aj tak stále točím o 1% .... už mi asi preplo :-( .....ale ďakujem
Economic
09.11.12,05:56
Juuuj..... ja som to dnes čítala asi 1000 x a aj tak stále točím o 1% .... už mi asi preplo :-( .....ale ďakujem

V inej téme si tiež zadala túto otázku, tak prečo ju opakuješ, keď si dostala aj postačujúcu odpoveď ?
Nicol00
10.11.12,10:22
ja sa vyjadrím iba k tomu 1% nového spoločníka, nakoľko v zmysle Obchodného zákonníka nesmie byť obchodný podiel menší ako 750,- €
Ďakujem.