ivka511
08.11.12,20:02
Dobry den,

chcela by som Vas poprosit o radu. Zivnostnik prerusil zivnost v maji 2012, odhlasil registraciu DPH od 2.kvartalu, odhlasil dan z motoroveho vozidla. Vozidlo vsak zostalo nadalej vedene v jeho majetku. Teraz sa rozhodol, ze vozidlo preda. Ake povinnosti z tohto vyplyvaju? Pri predaji sa musi vystavit faktura na zostatkovu cenu? A ako to je, ked planuje predaj auto za vyssiu ako zostatkovu cenu? Ako je to potom s danou z prijmu a s DPH? Ake su tam vsetky potrebne postupy? Dakujem pekne
Tweety
08.11.12,19:05
Prečo si myslíš že musí vystaviť faktúru za ZC? Faktúru vystaví na sumu, za ktorú ho predáva. Kedže už nie je platiteľom dph, MV predá bez dane. Predajná cena bude jeho POZD.
ivka511
08.11.12,19:33
Tweety dakujem za odpoved. A ako je to prosim potom s vyradenim majetku ked je zivnost prerusena? Pri nakupe vozidla November 2011 sa odpocitala DPH ked sa podavalo danove priznanie DPH...suvisi s tym nejak aj predaj vozidla?
marjankaj
08.11.12,19:47
A odviedla si DPH za zostatkovú cenu auta v poslednom zdaňovacom období?:eek:



Zrušenie registrácie
§81 zákon o DPH
(6) V poslednom zdaňovacom období vzniká platiteľovi daňová povinnosť vzťahujúca sa na majetok, pri ktorého nadobudnutí alebo vytvorení vlastnou činnosťou bola daň úplne alebo čiastočne odpočítaná, a na majetok, ktorý nadobudol bez dane (§ 10 ods. 1) a pri ktorého nadobudnutí alebo vytvorení vlastnou činnosťou bola daň u predchádzajúceho vlastníka úplne alebo čiastočne odpočítaná. Daň sa vypočíta zo zostatkovej ceny majetku zistenej podľa osobitného predpisu30) ku dňu skončenia posledného zdaňovacieho obdobia a z ceny zásob zistenej podľa osobitného predpisu31) ku dňu skončenia posledného zdaňovacieho obdobia. Platiteľ, ktorý nie je účtovnou jednotkou, použije pri výpočte odvodu dane postup ako platiteľ, ktorý je účtovnou jednotkou.
Katarina
08.11.12,19:56
DPH sa mala vysporiadať v poslednom zdaňovacom období, ktoré stanovil DÚ. DPH sa mala odviesť zo ZC auta.
marjankaj
08.11.12,20:03
Veď to som aj písal.
Katarina
08.11.12,20:07
Marjankaj, mala som rozpísanú odpoveď, keď som ju poslala Tvoja už bola tam. Predbehol si ma:)
marjankaj
08.11.12,20:08
To nič. To sa stáva aj mne.
Francy
30.11.12,15:10
Ja by som sa tiez chcela spytat k tejto teme. Je prerusena zivnost k 30.10. a auto je predane k 24.11. na sumu 2000 eur. tu sumu som dala ako POZD. nevadi to,ze je to po datume prerusenej zivnosti? a co mozem dostat do VOZD? Danovy odpis nie,kedze auto nie je zaradene ku koncu uctovneho obdobia.
Dakujem vam vopred za radu.
bobotova
10.04.13,19:36
Dobrý večer,
ja mám podobný problém:
- živnosť prerušená od 01.02.2012 do 31.01.2014. V majetku sme mali auto, z ktorého sme si uplatnili odpočet DPH a ktoré stále evidujeme v majetku. DPH sme nemali zrušenú, podávame nulové DPH. Teraz sme sa rozhodli auto predať, ako to urobiť? Na základe kúpno-predajnej zmluvy, kde bude uvedená DPH a tú potom následne uvedieme do tlačiva DPH a potom následne odvedieme? alebo ako?:eek: Prosím Vás viete mi niekto poradiť? Vopred ďakujem za rady:).
bobotova
12.04.13,10:49
Nikto neporadí?
Zita5
12.04.13,10:59
Dobrý večer,
ja mám podobný problém:
- živnosť prerušená od 01.02.2012 do 31.01.2014. V majetku sme mali auto, z ktorého sme si uplatnili odpočet DPH a ktoré stále evidujeme v majetku. DPH sme nemali zrušenú, podávame nulové DPH. Teraz sme sa rozhodli auto predať, ako to urobiť? Na základe kúpno-predajnej zmluvy, kde bude uvedená DPH a tú potom následne uvedieme do tlačiva DPH a potom následne odvedieme? alebo ako?:eek: Prosím Vás viete mi niekto poradiť? Vopred ďakujem za rady:).

Áno na základe KPZ a DPH odvediete na základe podaného DP DPH .
Nezabudnite v KPZ uviesť údaje o platiteľovi DPH , čiže okrem iného aj IČ DPH .
andy1234
08.10.15,14:28
Môžete prosím poradiť? Mám podobný problém a nie som si istý: v KPZ uvádzam firemné údaje (DIČ), aj keď je živnosť pozastavená? Faktúru predpokladám potom nevystavujem? Ako zdaním tento príjem, keďže účtovníctvo v čase pozastavenia nevediem, bude to podľa par. 6? Auto následne vyradím v účtovníctve vyraďovacím protokolom? Ďakujem za radu!