misomiso
09.11.12,09:55
Dobry den,

pre mnohych asi stupidna otazka, ale ocenim, ak sa najde niekto a poradi. Ja som naposledy nakrucal s video 8 mm na kazetu a videa som si nikdy neupravoval - nestrihal sam.

Planujem kupit HD kameru (nic profesionalne) na nakrucanie videi, ktore by som mohol zavesit na net, na Youtube napriklad.

1. Vsimol som si, ze rozni vyrobcovia maju rozne formaty na ukladanie videa. Je nejaky rozdiel vo vseobecnej pouzitelnosti u tychto formatov? Su niektore z nejakeho dovodu vhodnejsie?

2. Obsahuju kamery aj soft na jednoduchu editaciu v PC, (mam na mysli hlave strih) alebo to strihate nejakym kupenym (volne stiahnutelnym) programom? Ak ano, viete poradit nejaky s jednoduchym ovladanim?

3. Mate nejaky tip na kameru s mikrofonovym vstupom? Neplanujem investovat zatial viac ako 500, najlepsie by bolo do 300 EUR...

Diky
Bastian
09.11.12,09:07
Odporúčam knihu Internetový marketing s YouTube. Sú tam okrem iného aj celkom fajn informácie ohľadom výberu/ použitia kamery. Na úpravu sa dá použiť aj Windows Movie Maker. Alebo od Adobe, len to už stojí niečo. A myslím, že každá kamera má v balení aj nejaký soft na úpravu videa.
misomiso
10.11.12,18:24
No diky, tak uz studujem tu knihu. Vyzera to tak, ze to technicky nebude problem, ale musim kupit nejaky velky externy disk ako ulozisko a naucit sa to strihat. Tiez sa budem musiet naucit uvolnene rozpravat pred kamerou, to vyzera akoze brnkacka, ale treba sa to normalne ucit.