caribicorama
09.11.12,11:16
Dobrý deň .

Môj problém je trošku obsiahlejší a dlhodobejší no pokúsim sa ho popísať a poprosiť o radu a pomoc,pretože už neviem ako ďalej a ani nemám síl ´dalej bojovať s byrokraciou korupciou protekcionalizmom na naších úradoch "pre občana" .
Moja manželka odišla so spoločnej domácnosti aj spolu s dcérou v júni 2010 ,pričom mi polícia odmietla povedať kde sa nachádzajú a odniesla so sebou značnú časť výbavy domácnosti,samozrejme všetky svoje a dcérine osobné veci ,všetky peniaze ,osobné auto , všetky doklady z domácnosti aj moje osobné a po 2 dňoch od odchodu podala návrh cez úrad práce na výživné pre dcéru .výživné bolo súdom stanovené na 180,-€ mesačne ( pričom môj bežný mesačný príjem sa pohybuje 500-600€ ,bez bonusov a rôznych príspevkov) na vtedy ešte 16r moju dcéru . v novembri 2010 sa v jednu nedeľu večer dostavila do bytu a s dcérou po mojom vpustení do bytu sa rozbehli , začali brať čo ich napadlo ,rozbýjať veci a keď vznikla roztržka pretože som im v tom bránil , privolali políciu,ktorá im asistovala a povedali"že si môže odniesť čo chce"
od tejto doby som podal návrh na rozvod , ktorý je právoplatný od februára 2011 a v auguste r 2012 som sa oženil .
Počas celej tejto doby až dodnes sa mi moja bývalá manželka svojími kontaktami na úrade soc.vecí a rodiny,na polícii,na mestskom úrade mstí a to tak , že raz potrebuje lyže pre dcéru, ktoré som jej dal na jej výzvu až domov, keď som jej odniesol poštu do schránky kde býva (čo som medzičasom samozrejme zistil) - napísala mi , že požiada o súdny zákaz priblíženia . Inokedy zasa potrebovala sánky a boby pre 17r.dcéru a odmietla si ich vyzdvihnúť u môjho právneho zástupcu ,načo ma úrad práce a soc vecí vyzval aby som ich vydal . Na polícii -že sa jej vyhrážam, že ju sledujem apod.
Požiadala už dokonca aj o zvýšenie výživného,čo súd zamietol na pojednávaní o veci. Mimosúdne sa nechce dohodnúť o vysporiadaní majetku -jedine ak jej ostane všetko a mne vyplatí nejakú smiešnu sumu, pričom si žije svojím luxusným životom -kúpila si nové auto zo spoločných účtov z ktorých mňa odstránila , naše staršie auto predala , kúpila si byt behom týždňa čo odišla a je napísaný na jej brata samozrejme a v súčastnosti na mňa podala trestné oznámenie , že ju nechcem pustiť do nášho spoločného bytu, pričom ja tam bývam aj s mojou invalidnou manželkou ,platím celý život za ňho aj za garáž. Sústavne mi vypisuje e-maily o tom čo potrebuje ona a naša dcéra , vyzváňa so služobného mobilu , okrem času keď bola tohto roku na troch luxusných dovolenkách . Môj právny zástupca podal po niekoľkých neúspešných pokusoch dohodnúť sa s mojou ex. -návrh na vysporiadani majetku súdnou cestou , lebo už to inak nejde.
:confused:Moja otázka teda znie - čo môžem urobiť ja , keď ona môže úplne všetko a ja nič. Ako sa mám brániť , už ten psych. teror je neúnosný a ja jej nemôžem zabrániť podávať žaloby ,písať drzé e-maily, telefonovať a inak ma terorizovať .už veľakrát som telefonicky objasnil políci ,skotočnú podstatu veci a oni to neriešili ,a ak riešili ,tak len jej podania a úrad práce a soc. vecí ?-ten má pod palcomn ,tí robia len to čo ona chce...
Ak to bolo rozsiahle ,tak sa ospravedlňujem , no veľa vecí ešte ostalo nepopísaných a nevysvetlených ,je to len taký hrubý základ ako vie žena mužovi robiť peklo zo života a pritom sa neustále prezentuje ako sú ženy týrané a čo muži ?
vratnik
09.11.12,11:15
Vyšla k tomu aj knižka Věra Nosková: Příběhy mužů. Ťažko radiť, pretože u nás je tak nastavená spoločnosť, ona chudinka a vy ten zlý. Každý už počul podobné príbehy. Nech sa ženy nečudujú, že ženiť sa dnes už pomaly nik nechce.
Braňo
09.11.12,11:20
skôr by som sa zamyslel a prehodnotil, že z akého dôvodu si toto od nej necháš.
caribicorama
09.11.12,11:30
Vyšla k tomu aj knižka Věra Nosková: Příběhy mužů. Ťažko radiť, pretože u nás je tak nastavená spoločnosť, ona chudinka a vy ten zlý. Každý už počul podobné príbehy. Nech sa ženy nečudujú, že ženiť sa dnes už pomaly nik nechce.


To je pravda , ja ale nechcem ubližovať ,len sa brániť a žiť ako normálny človek ,jedna kapitola života je už za mnou a neviem čo z toho má ak si to neuvedomuje a nepochopila známe : " ži a nechaj žiť " a navyše mám pocit ,že túto vašu pravdu veľmi dobre chápe aj právnik a aj pre neho je to dosť ťažké (aj keď zaplatiť si dá... ) ja by som len potreboval náznak krokov,ktoré by som mohol podniknúť aby som mal aspoň na chvíľu kľud a venoval sa skutočnému životu , pretože tento za posledné roky , to je zlý sem -počnúc jednaním úradov,políciou,súdmi a ak sa nebudeme brániť ,tak k čomu dospeje tento chorý feminizmus ? Muži sú živiteľmi rodín,ale aj opporou a podporou ,nie sú len nutné zlo k získaniu finančného prospechu , muži vedia cítiť a myslím že veľakrát citlivejšie ako ženy ...
No nebudem ďalej filozofovať ,budem len veriť a dúfať , že snáď raz zvíťazí aj zdravý rozum a aj tieto naše choré zákony budú raz normálnejšie .ďakujem
caribicorama
09.11.12,11:32
skôr by som sa zamyslel a prehodnotil, že z akého dôvodu si toto od nej necháš.

Hmmm,nechám...,ale každý môj krok ,všetko je vždy len prekrútené a použité proti mne ,ak by som vedel ako čokoľvek riešiť,dávno to už spravím ,ale neohrozím moju novú rodinu neunáhleným jednaním a krokmi
Braňo
09.11.12,11:52
ak sa s ňou nedohodneš mimosúdne, majetok Vám rozdelí súd - ona na tom nezíska.
caribicorama
09.11.12,12:23
ak sa s ňou nedohodneš mimosúdne, majetok Vám rozdelí súd - ona na tom nezíska.



No to je asi presne to , čoho sa obáva a dokiaľ to tak nebude ,dovtedy ma bude terorizovať ako len môže ,len to je ten problém ,ak by som sa chcel tomu vyhnúť,tak by som musel opustiť túto oblasť,vdať sa práce a pod.
Braňo
09.11.12,13:25
prečo by si sa mal vzdať práce?
caribicorama
09.11.12,14:06
prečo by si sa mal vzdať práce?


lebo by som musel z tohto regionu úplne odísť aby som sa zbavil tých útokov,len vtedy by nemala na mňa dosah a samozrejme aj prísť o prácu ,lebo dochádzaním by to nešlo,ale nechajme tento problém ,mne ide skôr o právne kroky,ktoré by som mohol podniknúť,ktoré by mi pomohli ....