palob2
09.11.12,12:35
Dobry den,
som SZCO, nie som platca DPH. Predal som licenciu na moju fotografiu do clenskej krajiny EU. Musim sa registrovat ako platca DPH? Cital som diskusie, ze treba, ale pozeram na §8, 222/2004 "Dodaním tovaru je a) prevod práva nakladať s hmotným majetkom ako vlastník ... a podobné nehmotné veci".

Kedze som nepredal vlastnicke pravo, ale len licenciu na pouzitie pre jeden konkretny produkt, rozhodne nie vlastnictvo, tak mam pocit, ze sa registrovat nemusim. Viete mi poradit?

Dakujem
a_je_to
14.11.12,19:13
Poradíme ... A tú fotku si urobil ako živnostník ? Pod IČO a DIČ ? Vykazuješ fotografovanie v príjmoch a výdavkoch ? Či ako občan ? Ak ako živnostník, tak ... slabo si čítal zákon. Ty si dodal právo použiť = služba. Podľa zákona si sa mal registrovať podľa § 7a pre daň :


§ 7a
(2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.
§ 9
Dodanie služby
(1) Dodaním služby je každé plnenie, ktoré nie je dodaním tovaru podľa § 8, vrátane
a) prevodu práva k nehmotnému majetku vrátane poskytnutia práva k priemyselnému vlastníctvu alebo inému duševnému vlastníctvu,
b) poskytnutia práva užívať hmotný majetok,
c) prijatia záväzku zdržať sa konania alebo strpieť konanie alebo stav,
d) služby dodanej na základe poverenia alebo rozhodnutia vydaného štátnym orgánom alebo na základe zákona.
palob2
16.11.12,13:29
Dakujem za odpoved.

Fotku som spravil pred rokmi ako obcan a predal som ju teraz ako zivnostnik :-) Vystavil som fakturu. Asi sa pojdem spytat na danovy urad co s tym teraz urobim :-(