Newcs69
09.11.12,16:56
Zdravim. Mam otazku ohladne tovaru. Nechal som si priviest tovar (balik o vahe cca 50-60kg zo Znojma na Slovensko. Mali sme dohodnutu cenu za 1km. Prekvapila ma vsak faktura ktora bola na cestu tam aj spat. Je to bezny postup ze sa pocita cesta tam aj spat? Urobil som chybu ze som si tuto vec nedohodol vopred, ale zatial som tuto sluzbu nepotreboval a nemam s tym skusenosti, pri ponuka ceny za 1km som predpokladal ze sa bude pocitat len cesta ZN-SR. Kedze to budem potrebovat pravidelne nepravidelne potrebujem vediet ako v buducnosti postupovat. Dik.
Economic
10.11.12,12:41
Už si si aj odpovedal. Cenu za prepravu si si mal dohodnúť vopred a na presný počet km za danú trasu (dá sa vypočítať, pár km hore dolu) aby bolo jasné, či je to len jedna cesta alebo aj cesta späť. Štandardne slušný partner by ťa mal na to upozorniť. Vždy je to vecou dohody. Prepravca, ktorý ti tovar doviezol si mohol zabezpečiť totiž vyťaženie vozidla (a to aj tak, že ty si o tom nemusel mať vôbec vedomosť) Takže rada do budúcna : cenu za prepravu na komplet dohadovať vopred a na presný počet km na jednu trasu. Ja vždy hovorím jedno, že normálni ľudia sa vedia normálne dohodnúť. len vtedy ti môže účtovať cestu späť, ak obaja s tým súhlasíte. Je dobre mať na to zmluvu o preprave, kde to bude dohodnuté čierne na bielom.
xtriadax
10.11.12,12:50
presne tak treba sa dohodnúť na pevnej cene vopred aby sa ti nestalo to že ti budú počítať aj km späť. Najlepšie vyhľadať dobrého špeditéra a on ti to porieši za rozumnú cenu. Ak budeš mať záujem pošlem ti kontakt na kamaráta čo s tým robí.