komada1
09.11.12,17:05
Dobrý, mám internetový obchod a chcel by som zistiť, či musím mať sklad. Neviem túto informáciu nikde nájsť.
calimero1
09.11.12,23:11
Čo myslíš pod pojmom sklad?

V účtovníctve áno - vedie sa skladové hospodárstvo.
Kamenný sklad mať nemusíš - internetový obchod môžeš prevádzkovať aj z domu, kancelárie a pod.
komada1
10.11.12,09:42
Ďakujem za odpoveď .
Hygienička mi totiž povedala, že musím mať oficiálny sklad, inak musím zrušiť internetový obchod. Podľa mňa je to blbosť, tiež som toho názoru, že sklad nemusím mať. Snažil som sa naájsť nejaké predpisy, ale márne. Ako jej to vyvrátim :-) ?
Dáša_
10.11.12,19:25
Ďakujem za odpoveď .
Hygienička mi totiž povedala, že musím mať oficiálny sklad, inak musím zrušiť internetový obchod. Podľa mňa je to blbosť, tiež som toho názoru, že sklad nemusím mať. Snažil som sa naájsť nejaké predpisy, ale márne. Ako jej to vyvrátim :-) ?

predávaš potraviny? to je trochu iná kategória
komada1
11.11.12,08:51
Nepredávam potraviny. Predávam vlasovú kozmetiku, vitamínové doplnky, potreby do domácnosti. Ale neskladujem tento tovar. Ja ho objednávam . To znamená kúpa -predaj. Nato som si vlastne vytvoril internetový obchod, aby som tovar nemusel skladovať. Predtým , ako som ho vytvoril, som lovil po informáciach-podmienkach založenia a nikde som nenašiel podmienku kamenného skladu.
Ice dive
11.11.12,09:01
no nerozumiem tomu, že čo s tým má hygienička... nakoľko internetový obchod je len sprostredkovateľ tovaru, nemá kamennú prevádzku, ktorú by musela schvaľovať hygiena, nemá priestory, kam by chodili zákazníci, nemá ohlásené otváracie doby a pod...
jediné čo ma napadá, je to, že daný tovar buď prebaľuješ z väčších do menších balení, alebo inak upravuješ, že si na teba posvietili...
komada1
11.11.12,09:14
nie nerobím nič nelegálne ani špekulatívne. Manželka chce kamennú predajňu a počas ,,debaty´´ im povedala, že máme internet. obchod. A už sa do mňa zakusli :-) Tak sa teraz utvrdzujem v tom, že mám pravdu a vyvrátim im to, ale neviem to ničím podložiť.
Ice dive
11.11.12,09:18
mať kamenný sklad nie je povinnosť... je to len a len o obchodníkovi, či chce dodávať tovar ihneď a bez čakania na dodávateľa, alebo jeho zákazníci počkajú... však sú aj eshopy, kde tovar zákazníkovi posiela priamo výrobca/distribútor s faktúrou od eshopu, ktorý tovar ani nevidel.... ďalšia vec ak by mala hygienička pravdu, tak nech sa zamyslí nad dodávkami Just-in-time... ktoré existenciu skladu absolútne vylučujú...
arco.sk
11.11.12,09:35
predpokladám, že tovar niekde objednáš a tovar ti príde napr. domov. V tomto prípade si myslím, že hygienička má pravdu lebo tovar do ďalšej expedície niekde stojí u teba. A to je to miesto ktoré hľadá. A zvlášť ak predávaš vitamínové doplnky, ktoré podliehajú pravidlám skladovania ako potraviny. Sklad by nebol potrebný v prípade, že využívaš systém Drop Shipping. Ale to je už o niečom inom.
Dáša_
11.11.12,17:05
a vitamínové doplnky nemajú podobné nároky ako potraviny?
calimero1
11.11.12,21:37
No v prvom rade by mal uradnik svoje tvrdenie podlozit nejakou pravnou normou. Treba sa tej hygienicky spytat, co ma na mysli.
martinetto
12.11.12,12:37
Žiaľ musím potvrdiť tvrdenie hygieničky, bez ohľadu na spôsob balenia vitamínov, výž. doplnkov a iného sortimentu určeného na konzumáciu je potrebné mať sklad, vypracovaný skladový poriadok. Je to trošku nelogické, napriek tomu že predávajúci neprichádza do priameho styku s rozbaleným výrobkom. Ešte chcem spomenúť, že i prepravca by mal dodržiavať pri preprave teplotné limity .... požiadavky zákonov.