nova pamistka
09.11.12,17:51
Zdravím,
kto by mi vedel poradiť - otázka znie:
ktoré všetky úkony ako pamistka musím urobiť pri DOHODÁROCH?

Veľmi pekne ďakujem.
veronikasad
09.11.12,16:55
Máš aj zamestnancov na pracovnú zmluvu, alebo dohodári budú prví ?
nova pamistka
09.11.12,16:58
áno, máme zamestnancov na pracovnú zmluvu... pracujem totiž v základnej škole.... ale začínam ako pamistka, tak by som potrebovala trochu nakopnúť, lebo pamistka za ktorú nastupujem sa na mňa vybodla a moc mi nepomáha, tak si musím pomôcť sama.
a som v tomto obore nová, tak sa trochu orientujem.
veronikasad
09.11.12,16:59
áno, máme zamestnancov na pracovnú zmluvu... pracujem totiž v základnej škole.... ale začínam ako pamistka, tak by som potrebovala trochu nakopnúť, lebo pamistka za ktorú nastupujem sa na mňa vybodla a moc mi nepomáha, tak si musím pomôcť sama.
a som v tomto obore nová, tak sa trochu orientujem.
Pokračuj v tejto téme

http://www.porada.sk/t203773-zacinajuca-pamistka-v-zakladnej-skole.html
srska
09.11.12,17:00
áno, máme zamestnancov na pracovnú zmluvu... pracujem totiž v základnej škole.... ale začínam ako pamistka, tak by som potrebovala trochu nakopnúť, lebo pamistka za ktorú nastupujem sa na mňa vybodla a moc mi nepomáha, tak si musím pomôcť sama.
a som v tomto obore nová, tak sa trochu orientujem.škola nech ťa pošle na školenie:cool:
nova pamistka
09.11.12,17:02
no už nestíham na školenie sa hrabať.
veronikasad
09.11.12,17:03
no už nestíham na školenie sa hrabať.
Pokuty budú lacnejšie ? Na Porade síce nájdeš aký-taký prehľad, ale na detaily sa musíš pýtať ...
nova pamistka
09.11.12,17:06
no pôjdem ešte na seminár - veľká novela zákonníka práce a má tam byť niečo aj o tých dohodároch, ale neviem, či mi to bude stačiť
srska
09.11.12,17:09
no pôjdem ešte na seminár - veľká novela zákonníka práce a má tam byť niečo aj o tých dohodároch, ale neviem, či mi to bude stačiťsemenár je dobrá vec:D
veronikasad
09.11.12,17:09
no pôjdem ešte na seminár - veľká novela zákonníka práce a má tam byť niečo aj o tých dohodároch, ale neviem, či mi to bude stačiť
Treba si vyhladať v najbližšom okolí seminár p. Mihála, alebo p. Motyčkovej. O odvodoch dohodárov sa tam dozvieš takmer všetko. Základné povinnosti voči ZP a SP ti už poraďáci čiastočne popísali v inej téme. Ale pokračuj v tej téme, nech máš informácie komplexné.
Tweety
09.11.12,17:11
semenár je dobrá vec:D
Ale ak nemáš ani poňatia o čom a k čomu to tam hovoria, tak ani veľmi nie, či?
srska
09.11.12,17:11
Treba si vyhladať v najbližšom okolí seminár p. Mihála, alebo p. Motyčkovej. O odvodoch dohodárov sa tam dozvieš takmer všetko. Základné povinnosti voči ZP a SP ti už poraďáci čiastočne popísali v inej téme. Ale pokračuj v tej téme, nech máš informácie komplexné.áno súhlas - duo m+m sú tí praví ľudia, čo ti zodpovedajú na každú tvoju otázku a aj na finesy
veronikasad
09.11.12,17:12
Ale ak nemáš ani poňatia o čom tam hovoria, tak ani veľmi nie, či?
Vždy lepšie ako nič. Pamätám si na ten svoj prvý o DPH - čumela som ako puk. Až po ňom som začala podrobne študovať zákon o DPH.
JankaO
09.11.12,17:14
Pri seminári áno, ale pri semenári je to úplne jedno, tam vedomosti netreba :D
srska
09.11.12,17:15
Vždy lepšie ako nič. Pamätám si na ten svoj prvý o DPH - čumela som ako puk. Až po ňom som začala podrobne študovať zákon o DPH.ja zas opačky - najprv sa vytrápim aby v hlave viacej zostalo a potom si kúpim video školenie a čo neviem - porada alebo žolík na telefón:)
veronikasad
09.11.12,17:16
ja zas opačky - najprv sa vytrápim aby v hlave viacej zostalo a potom si kúpim video školenie a čo neviem - porada alebo žolík na telefón:)
Vlado, teraz je to už opačne, na seminár idem pripravená. Keď som začínala, DPH-čka bola pre mňa "pole neorané". Videoškolenie ma nebaví, uprednostňujem osobný kontakt s lektorom, kde sa môžem priamo na školení pýtať.
srska
09.11.12,17:16
zas na čo myslíte mladá pani? :-)
Tweety
09.11.12,17:18
Vlado, teraz je to už opačne, na seminár idem pripravená. Keď som začínala, DPH-čka bola pre mňa "pole neorané"
ALe stále je lepšie mať niečo naštudované,:) aby sme potom nemuseli pozerať ako mucha puk.
srska
09.11.12,17:18
dtto
veronikasad
09.11.12,17:19
ALe stále je lepšie mať niečo naštudované,:) aby sme potom nemuseli pozerať ako mucha na puk.
Súhlasím. Tiež som čítala zákon, ale nerozumela som mu.
srska
09.11.12,17:20
ALe stále je lepšie mať niečo naštudované,:) aby sme potom nemuseli pozerať ako mucha puk.abo drimac jak hrabě karel:D
JankaO
09.11.12,17:20
na jar, na agrotechnické termíny a ručné práce :D
Tweety
09.11.12,17:21
Súhlasím. Tiež som čítala zákon, ale nerozumela som mu.
O to neide, ale aspoň máš šajnu, ahá, toto som čítala, tak to je dobre. Ale ak neviem nič, tak ani to, čo mi budú hovoriť nechápem,neviem, či si to májm zapísať, poznačiť, no skrátka neviem nič.
nova pamistka
09.11.12,17:21
tak viem, o čom sa tú hovorí, v tom som už trošku zorientovaná... len by ma ešte zaujímalo, že ako je to materských dovolenkách... v deň, keď nastúpi zamestnankyňa na materskú, tak automaticky jej v SP dávam zmenu, že je na materskej a tým to pre mna konč
Tweety
09.11.12,17:22
abo drimac jak hrabě karel:D
Prečo chodiť tak ďaleko, šak stačí prirovnanie k nášmu veličenstvu ministríka Kazisveta , on to taky rád.
veronikasad
09.11.12,17:23
O to neide, ale aspoň máš šajnu, ahá, toto som čítala, tak to je dobre. Ale ak neviem nič, tak ani to, čo mi budú hovoriť nechápem,neviem, či si to májm zapísať, poznačiť, no skrátka neviem nič.
Niektoré (nielen) mzdárky majú naozaj odvahu, zopár takých som už za svojej praxe stretla
JankaO
09.11.12,17:23
Sväté pravda a pri videoškolení ani chlebíčky nedávajú
nova pamistka
09.11.12,17:24
tak ako čítam, ešte mám kopu roboty, musím ešte toho veľa naštudovať... fúúú, ale každý nejak začíname - mám obavy z toho, ale dúfam, že to zvládnem :) samozrejme ďakujem, že ste sa nad do mnou zľutovali a dávate mi tu aspoň nejaké rady :)
srska
09.11.12,17:28
mimotemy kontrola na erp v ba krčmách (tn markíza včil) . v 15-tich si objednali, napapali sa úradníci z dú a po zaplatení nabehla úderka kontrolórov. bloky v "tréningovom" režime. tí v tých reštikách - to amatéri. to sa robí inak.
srska
09.11.12,17:29
Prečo chodiť tak ďaleko, šak stačí prirovnanie k nášmu veličenstvu ministríka Kazisveta , on to taky rád.to tiež drimač? dume dze ešči keho zodrac
Tweety
09.11.12,17:31
to tiež drimač? dume dze ešči keho zodrac
mimotemyVladoooo,
lepšie raz vidzec jak storáz čuc:
http://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/c156.0.403.403/p403x403/302857_478847185488189_894490317_n.jpg