zuzana
23.09.04,09:38
Prosím Vás nemáte skúsenosti s tým, či pri daňovej kontrole podrobne kontrolujú skladové karty- príjemky a výdajky, alebo pozrú iba inventúru a zaúčtovanie?Vediem sklad B variant.A ešte by som potrebovala vedieť, ak máme 3 firemné autá, či sa podrobne kontroluje spotreba benzínu a benz.bločky?Viem, že to závisí veľmi od kontrolóra, ale nemáte s tým skúsenosti?
janaGT
23.09.04,07:47
u nás si kontrola pozrela iba či vedieme knihy jázd
Mickya
23.09.04,07:51
Mňa by to veru tiež zaujímalo, či musím viesť záznamy (v Jú) napr. na známky - ak ich kúpim raz do týždňa a behom toho týždňa ich aj miniem. A tiež, ak kúpim tovar a viem, že behom 1 mesiaca viem, že ho predám.
Ďakujeme za radu.
Yaya
25.09.04,13:35
Daňová kontrola sa u nás zaujímala len o fakturáciu, daňové a účtovné odpisy, správne zaradenie do odpis.skupín . Skladová evidencia ani spôsob jej vedenia ich nezaujímal. Inventúru musíš mať- a aj zaúčtovanú. Je dobré mať inventúru urobenú aspoň 2x možno 3x ročne a zaúčtovanú. Jedná sa aj o to aký veľký máš sklad. U nás sa osvedčilo (voči daňovej kontrole ) práve zúčtovanie inventúry.
Zaujímali sa aj o knihu jázd ale nekontrolovali ju- len či je vedená. Benzínové bloky ich vôbec nezaujímajú. To sú moje skúsenosti z dvoch daňových kontrol.