elizabetha
24.02.06,10:16
Ahojte. Chcela by som poradiť. :confused: Máme zamestnanca, ktorý pri dychovej skúške nafúkal 1,5 promile. Dali sme mu výpoveď. Mám však problém s dovolenkou. Do dnešného dňa si vyčerpal 7 dní. Pracovnú zmluvu má od 1.12.2005. Na koľko dní má nárok a ako mu túto dovolenku vysporiadať ku dnešnému dňu. ĎAKUJEM:) :)
Zita4
24.02.06,09:19
Za rok 2005 mu nevznikol nárok na dovolenku, pretože neodpracoval 22 pracovných dní.
Za rok 2006 ešte neodpracoval 60 dní, takže nárok na dovolenku za kalendárny rok tiež nevznikol.
Má nárok na 1/12 dovolenky za každých 22 odpracovaných dní v roku 2006. Takže má nárok na 1/12 dovolenky. :)
Ingrid G.
24.02.06,09:24
Ahojte. Chcela by som poradiť. :confused: Máme zamestnanca, ktorý pri dychovej skúške nafúkal 1,5 promile. Dali sme mu výpoveď. Mám však problém s dovolenkou. Do dnešného dňa si vyčerpal 7 dní. Pracovnú zmluvu má od 1.12.2005. Na koľko dní má nárok a ako mu túto dovolenku vysporiadať ku dnešnému dňu. ĎAKUJEM:) :)

Chýbajú mi informácie a to:
1. kedy končí PP
2. koľko dní odpracoval v roku 2006.

Predpokladám, že ak má PZ od 1.12.2005, dali ste mu skúšobnú dobu a čiže rozväzujete PP v skúšobnej dobe.
Dovolenka sa mu v tomto prípade počíta za odpracované dni (za každých 22 odprac. dní mu prislúcha 1/12 ročnej výmery dovolenky).
Ak dovolenku prečerpal, postupuješ podľa § 117 ZP - náhradu mzdy za prečerpanú dovolenku mu vo výplate zrazíš.
elizabetha
27.02.06,07:48
Ukončenie pracovného pomeru má ku koncu februára. Ja som mu za december dala 1,5 dňa dovolenky, pretože odpracoval, teda podľa mňa čas potrebný na dovolenku za odpracované dni. Tak neviem, či som mu ju nedala nesprávne. Za december mal odpracovaných 22 dní. Nárok som mu preniesla do nového roku. Je to nesprávne?
Prosím Vás ako mu mám odpočítať tú prečerpanú dovolenku? :)
Ingrid G.
27.02.06,08:18
Ak v decembri 05 odpracoval 22 dní - patrí mu dovolenka 1,5 dňa (pri základnej výmere dovolenky 20 dní za rok).
V roku 2005 pravdepodobne neodpracoval 44 dní, tak mu výjde zase 1,5 dňa dovolenky (1/12 z 20 dní). To znamená, že má zostatok 1,5 dňa z roku 2005 a v roku 2006 mu vznikol nárok na 1,5 t.j. 3 dni. Ak čerpal 7 dní, prečerpal 4 dni, ktoré mu zrazíš vo výplate za mesiac február 2006.
elizabetha
27.02.06,10:11
Ďakujem.Majú sa upraviť aj odvody za mesiac v ktorom mu bola neoprávnené vyplatená náhrada za dovolenku, teda za január? Treba poslať opravné výkazy alebo sa to všetko zohľadňuje až v tejto, čiže februárovej výplate.
Dni počas ktorých mal vlastne tú neoprávnenú dovolenku budú ako vykázané, keďže náhrada za dovolenku mu bude stiahnutá.
Som nováčik a toto je zapeklitý prípad. Veľmi pekne ďakujem.
Ingrid G.
27.02.06,10:33
Výkazy za január opravovať nemusíš, vo februárovej výplate stiahneš zamestnacovi náhradu mzdy za prečerpanú dovolenku a zároveň Ti program upraví aj odvody.
Tweety
27.02.06,10:35
Ďakujem.Majú sa upraviť aj odvody za mesiac v ktorom mu bola neoprávnené vyplatená náhrada za dovolenku, teda za január? Treba poslať opravné výkazy alebo sa to všetko zohľadňuje až v tejto, čiže februárovej výplate.
Dni počas ktorých mal vlastne tú neoprávnenú dovolenku budú ako vykázané, keďže náhrada za dovolenku mu bude stiahnutá.
Som nováčik a toto je zapeklitý prípad. Veľmi pekne ďakujem. Ak v nasledujúcej výplate zraziš zamestancovi neoprávnene vyplatenú náhradu za dovolenku, automaticky sa ti zníži VZ na odvody. Ako dovolenka,( dni, keď čerpal D) pretože on ju skutočne čerpal.:cool:;)