J4kub
09.11.12,18:05
Dobrý deň,
najskôr priblížim o čo ide:

Priamo, požičaním peňazí v hotovosti, a nepriamo, zaplatením rôznych účtov, mi človek, ktorý sa asi momentálne nachádza niekde v ČR v blízkosti Břeclavu, spôsobil škodu vo výške cca 7800€ s úrokmi, ďalej som bol zatiahnutý do firiem, ktoré mali prevádzkovať fotovoltaické elektrárne, kde už chválapanubohu momentálne nefigurujem ani ako konateľ a ani ako spoločník, ale doklad o tom je na orsr.sk.

Na hotovosť, ktorú som mu dal bohužiaľ nemám žiaden doklad, moja sprostosť, ale svedkov mám ( na moju obranu: bol to priateľ mojej mamy a žil s ňou a nami cca 5 rokov bral som ho ako otca )

Ďalej som sa dozvedel, že tento človek má dlhy vo veľkých výškach, zatiaľ som sa dostal k sume cca 700 000€ ( je zaujímavé, že veľmi málokto má doklad ), ale táto suma je veľmi reálna, a kedže s mojimi 7800€ som na konci chvosta, tak zadosťučinenie by som chcel aspoň to keby ho zavreli.

Má vôbec zmysel riešiť podanie trestného oznámenia za nevrátenie dlhu, alebo sa na to vykašľať a zmieriť sa s tým, že tie peniaze už nikdy neuvidím?
Jeho formálne priznanie mám v mailoch, kde nepoprel, že mi dlží peniaze, ani sa nevyhováral, že to je vymyslené alebo klamstvo.

Alebo to riešiť s firmou, ktorá vymáha pohľadávky?

Za akýkoľvek návrh riešenia Vám tu budem veľmi vďačný.



admin: ak som to nasmeroval do zlého topicu, ospravedlňujem sa.
srdenko
12.11.12,18:09
ja by som to riesil s firmou co vymaha pohladavky
buchač
12.11.12,18:24
Dobrý deň,
najskôr priblížim o čo ide:
...
Priamo, požičaním peňazí v hotovosti, a nepriamo, zaplatením rôznych účtov,
...
Na hotovosť, ktorú som mu dal bohužiaľ nemám žiaden doklad, moja sprostosť, ale svedkov mám ( na moju obranu: bol to priateľ mojej mamy a žil s ňou a nami cca 5 rokov bral som ho ako otca )

...no najskôr môžeš peniažky odpísať .... slabšie nátury si aj mašle hádžu ...

Nemáš papier , nemáš pravdu ...
Svedkov môžeš mať aj za rotu , nič z nich...


ja by som to riesil s firmou co vymaha pohladavky
srdenko .... aj tá vymáhačská firma musí mať nejaké papiere , na základe ktorých bude konať ....teda , ak sa bavíme o tej istej firme..

Niektoré " firmy " nepotrebujú žiaden papier , ale berú 50 - 60 % z vymoženej čiastky ... lenže to je už " iná hra " ...
J4kub
13.11.12,10:34
a nejaký kontakt na firmu, ktorá si berie 50% ?
mne ide o to, aby som niečo dostal, lepšie by bolo 80%, ale aj 50% je fajn.
buchač
13.11.12,11:10
a nejaký kontakt na firmu, ktorá si berie 50% ?
mne ide o to, aby som niečo dostal, lepšie by bolo 80%, ale aj 50% je fajn.


Niektoré " firmy " nepotrebujú žiaden papier

...úvodzovky sú dôležité ......:rolleyes:
taiko
13.11.12,11:19
ty zartujes co? :-)
misoft
13.11.12,13:10
Niektoré " firmy " nepotrebujú žiaden papier a tiež ani nezverejňujú kontakty - len pekne šušky-šušky - do uška.