alaya1
10.11.12,07:54
Verejné stretnutie ľudí, ktorým nie je ľahostajné kradnutie našich detí vo Veľkej Británii. Zároveň hromadná podpora Ivany Boórovej deň pred rozhodnutím Kráľovského súdu.

Pondelok- 12.11.2012-16.30 hod.
Bratislava, pred Britskou ambasádou
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/533637_459576677414729_1730805608_n.jpg
alaya1
10.11.12,13:59
ewita888
10.11.12,14:17
Veľmi preveľmi im držím palce..

Ďalej nebudem nič písať, lebo mi z toho pukne srdce..
fosgeen
10.11.12,16:12
Ja to sledujem zo zatajeným dychom, strašne im držím palce. Neviem, či by som bola tak silná ako Ivana, keď by sa to stalo mne. Prajem si, aby sa to všetko už skončilo. Mafia na svete nemá páru. Inč by sa také niečo nemohlo stať. Je to zárobkový podnik na deťoch.
Lenamária
10.11.12,18:18
Nechápem ako môžu toto vôbec dovoliť. Kde je tu poriadok? Nehovoriac o tom, že každá starostlivá matka má právo na to, aby sa starala o svoje dieťa.Je to veľmi zarážajúce.Veľmi držím palce, aby všetko dobre dopadlo.
misomiso
10.11.12,18:21
Ja sa na adresu Anglicanov (vo vseobecnosti - ako o narode) tiez nevyjadrim, pretoze by som musel by tak vulgarny, ze by mi bol asi zablokovany pristup na Poradu.

Mam iba zopar dobrych skusenosti s Anglicanmi, zato vela frustrujucich - na grcanie.
misoft
10.11.12,20:09
Držím im palce, aby to toho 13.11. dobre dopadlo.
K Angličanom - oni ako ľudia nie sú zlí, zlý je ich systém, zlé sú ich zákony.
Taktiež sa veľmi divím, prečo už na obranu slovenských občanov v zahraničí pred nespravodlivosťou nevystúpili v europarlamente naši europoslanci a nezmietli Anglické kráľovstvo do horúcich pekiel!
hubatá
10.11.12,21:31
Ktovie prečo sa zamerali len na deti Boórových, prečo sa nemrknú ako žijú deti Lakatošových, Stojkových a čo popri nich musia zažívať v škole biele deti.
danushka
10.11.12,21:48
To nie je o zameraní sa na konkrétne prizvisko, je to o Jevenílnej justícii, ktorá pácha zlo nielen v Anglicku, ale takmer v celej Európe.
Dočítať sa môžte o týchto veciach aj tu http://dolezite.sk/Ako_staty_kradnu_deti_Vladimir_Boor_boj_o_synov_ne vzdav_249.html
danushka
10.11.12,21:52
A čo hovoríte na toto?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=sk5hNzNIBYI
Alebo na toto?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=s2Ywn-tQ4gs

Pozorne si to vypočujte od začiatku do konca a premkne vás strach a hrôza a pochopíte, že Ivana Boórová je len jedna z mnohých... :(
korela
11.11.12,01:28
To nie je o zameraní sa na konkrétne prizvisko, je to o Jevenílnej justícii, ktorá pácha zlo nielen v Anglicku, ale takmer v celej Európe.
Dočítať sa môžte o týchto veciach aj tu http://dolezite.sk/Ako_staty_kradnu_deti_Vladimir_Boor_boj_o_synov_ne vzdav_249.html
Návrat k stredovekej inkvizícii.
hubatá
11.11.12,05:10
Ja myslím že to nie je n á v r a t k stredovekej inkvizícii. Anglia taká vždy bola a odráža sa to aj v ich literatúre ktorú som nemala rada pre jej surovosť. Deti vychovávané za múrmi studených kláštorov, bez citu, o hlade a bitkách.

Matka malého Dana povedala jednu veľkú pravdu: v bezpečí so svojim synom som sa cítila jedine za socializmu (žila predtým v bývalej NDR).
danushka
11.11.12,08:42
Už dlhšie si čítavam o odnímaní detí z rodín vo svete, najmä v Európe a mám z toho hrôzu.
Veľmi detailne o tom otvorene píše Byzantský katolícky patriarcha na svojej web. stránke http://vkpatriarhat.org.ua/cz/

Aj tu si môžte vypočuť, kam až chápadlá Juvenílnej justície zašli a budú ďalej zachádzať, je len otázka času, kedy na Slovesnku tiež začnú páchať zlo. Treba si dávať veľký pozor na to, ako sa s deťmi rozprávame a ako ich trestáme, lebo aj malé vyťahanie za uši a láskavá materinská po zadku môže byť dôvodom na katastrofu. Dôvod sa vždy nájde.

http://vkpatriarhat.org.ua/cz/?category_name=gender-politika-a-juvenilni-justice&paged=4
alaya1
11.11.12,09:13
Temu som pridala do tejto skupiny zamerne.
Nesluzi na to, aby sa tu polemizovalo o ciganoch, komunizme a pod.

Je otrasne, ako mozu ludia odobrat deti matke, je jedno akej. bez priciny.

Verim, ze sa zapojite do protestu pred ambasadou.
srska
11.11.12,09:29
danushka
11.11.12,09:46
Pink Floyd si môže dovoliť pranierovať, aj tak to ostáva len pri pranieri, pritom jeho album The Wall má už hodne požehných rokov...
misomiso
11.11.12,19:24
Apropos - ja viem ze ma do toho noc nie je, ale toto moze tiez ovplyvnovat rozhodovane tych anglickych sudov.

Zistil uz niekto, preco sa deti maju vratit k starej mame a nie k matke, ktora evidetne zije, a nevyzera, ze by sa nemohla starat o vlastne deti??

Logicke by bolo, ze deti idu k matke nie?
danushka
11.11.12,19:38
Misomiso, ani mňa do toho nič nie je a vôbec netuším, aké boli dôvody na odňatie detí rodičom, dočítala som sa i to i to...

Ale starý rodič je osoba blízka deťom. Podľa slovenských zákonov by sociálni pracovníci robili všetko preto, aby sa deti dostali k osobe blízkej a nie k osobe úplne neznámej, ak už by dieťa museli odňať a bol by spôsob ako ho dostať do náhradnej rodiny a nie ponechať v detskom domove.
Za osobu blízku sa považuje ktokoľvek z rodiny, čo má blízky vzťah k dieťaťu a môže to byť dokonca aj profesionálny rodič, ktorý ho vychovával v profi rodine a prejaví o neho záujem o pestúnsku starostlivosť, alebo adopciu, ak je dieťa právne voľné.
Aspoň zatiaľ to takto funguje u nás a možno práve na tomto princípe by sa konečne detičky mohli dostať späť na Slovensko. Neviem.
misomiso
11.11.12,19:48
No to mas pravdu, mne je to jasne a je to logicke. Ja som bol iba prekvapeny, ze za ne nebojuje matka.
danushka
11.11.12,20:04
Celé je to komplot a rodičov ani nepustia k deťom. Daj Bože, aby sa detičky dostali na SK a boli zas rodina pokope.
Takou rýchlosťou, akou sa riešia v Anglicku adopcie detí, takou sa ani nevynosia v lone matky.

U nás na SK od predbežbého rozhodnutia súdu k samotnej adopcii musí ubehnúť 9 mesiacov vo výchove potencionálneho adoptívneho rodiča, až tak je adopcia definitívne ukončená.
LeaSl
11.11.12,20:47
matka za ne bojuje aj bojovala, ale súd dopadol v jej neprospech a nedal jej ani možnosť sa proti rozsudku odvolať, takže ona už tam nezmôže vôbec nič, preto sa teraz pokúša o to ich babička, viac:
- tu je link, kde sa dozviete viac, http://udalosti.noviny.sk/pochybne-adopcie-deti/10-11-2012/document-i-m-not-leaving-without-my-children-english-version.html
je toho veľmi veľa takže rozpisovať to nebudem, len dúfam, že deti dostene späť, chcem veriť, že ešte nejaká spravodlivosť existuje.
LeaSl
11.11.12,20:49
asi som dala zlý link, idem hľadať a pridám ten správny
LeaSl
11.11.12,20:53
misomiso
12.11.12,07:58
To je naozaj cudny system, ak vam nedovolia sa ani odvolat. Ale co chcet od naroda, kde sudcovia este dnes nosia vsivave parochne so sivymi kucerami ako v stredoveku?
alaya1
12.11.12,08:14
Boj Ivany Boórovej nekončí: Sociálka odďaľuje návrat chlapcov!

http://www.cas.sk/clanok/236262/boj-ivany-boorovej-nekonci-socialka-oddaluje-navrat-chlapcov.html

Protest pred ambásodou

Slovákom nie je osud Martinka a Samka Boórovcov ľahostajný. Pred ambasádou Veľkej Británie v Bratislave sa dnes o 16.30 hod. uskutoční
verejné zhromaždenie občanov, ktorí budú žiadať, aby chlapcov vrátili
domov na Slovensko.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lyoQpYP2Gwk
misoft
12.11.12,10:59
http://ukinslovakia.fco.gov.uk/sk/about-us/contact-us/

Pokiaľ ovládate anglický jazyk - skúste zaslať britskému veľvyslanectvu svoje názory na ich právny systém, na barbarské odoberania maloletých slovenských občanov ich zákonným rodičom.
Skúste im pripomenúť, že toto sú praktiky stredoveku, že toto je obchod s ľudmi.

Naznačte im, že sa toto môže niekedy v budúcnosti obrátiť voči nim a ešte vo väčšom rozsahu.
Letko
12.11.12,11:19
Poprosím jednou vetou - prečo im odobrali deti?
alaya1
12.11.12,11:29
Poprosím jednou vetou - prečo im odobrali deti?

jeden lekar v nemocnici oznacil jedneho z chlapcekov, ako tyraneho. Ini lekari to nepotvrdili.
Letko
12.11.12,11:33
Mal nejaké modriny alebo prečo ho takto označil? Načo išiel do nemocnice?
danushka
12.11.12,11:38
Poprosím jednou vetou - prečo im odobrali deti?
Jeden z chlapčekov mal na genitáliách nejaký zápal a jeden lekár to označil ako dôsledok zneužívania, čo sa však nepotrvrdilo...
Toto som čítala kdesi nna nete pred cca 2 mesiacmi.
cacka
12.11.12,11:51
Danushka, pozerala som tie videá v 10 príspevku a veru sa mi až žalúdok obracia. Ako sa toto môže diať v takejto vyspelej spoločnosti? Mňa manžel stále nahovára, aby sme odišli do zahraničia za prácou aj s našimi 3 deťmi, ale po tomto ma na to NIKDY nenahovorí. Už nám naozaj treba len ten koniec sveta, aby sa to tu prečistilo....
korela
12.11.12,12:05
Mal nejaké modriny alebo prečo ho takto označil? Načo išiel do nemocnice?
http://www.porada.sk/t203914-p3-zhromazdenie-na-podporu-martinka-a-samka-boorovych.html#post2181161
http://udalosti.noviny.sk/pochybne-adopcie-deti/10-11-2012/documentary-not-without-my-children-english-version.html
- je to dokument v slovenčine, odvysielaný v TV JOJ, videla som ho celý náhodou ako ho uviedli prvýkrát. Bola k nemu beseda, kde boli pozvaní snáď všetci kompetentní ľudia, ktorí mali byť súčasťou rozbehnutého procesu za slovenskú stranu už dávno a pomáhať. Od našej ambasády v Londýne po pracovníčky
Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
Dnes už podporu zo strany nášho štátu táto rodina má dúfam dostatočnú. K procesu sa vyjadroval zástupca Min. zahr. vecí SR, aj ako sa riešil podľa mňa laxne problém na ambasáde v Londýne. Prístup...
Od začiatku to malo byť podchytené a pomáhať týmto ľuďom, hlavne keď nie je rodina Bóorovcov prvá. Obdivujem obe ženy, že ešte majú energiu a držia sa. Ešte podotknem, že ich matka je bývalá rehoľná sestra s oprávnením pracovať v Anglicku s deťmi, ktoré jej Angličania vydali. Roky pracovala a podnes môže pracovať s deťmi a vlastné jej odoberajú. Chorý systém.
Odporúčam si to pozrieť, stojí to zato. Človek by si mal rozmyslieť kým odíde z domoviny, kam ide.
Nedávno sa mi vyjadrila jedna psychologička k Slovensku, že je zem nikoho. A je? Je.
korela
12.11.12,12:14
Keď sledujem vývoj vo svete, tak sa mi to stále zbieha do jedného bodu.Starý zákon. Oko za oko, zub za zub.


Ako by sa asi vyjadril konkrétne k danému problému sir Nicholas Winton, ktorému práve Veľká Británia udelila titul sir za záchranu detí?
Keď zachrániš jeden život, zachrániš svet. (Talmud (http://sk.wikipedia.org/wiki/Talmud))
alaya1
12.11.12,12:43
Vsetky nalezitosti tykajuce ta tohto ohavneho cinu anglickej socialky najdete na FB- Ivana Boorová - Slovensko, pomôžme jej vrátiť deti späť
alaya1
12.11.12,12:50
Ivana Boorová - Slovensko, pomôžme jej vrátiť deti späť

Živý prenos na noviny.sk štartuje od 16:00. Ale ak môžete, prídite osobne. Ďakujeme za Martinka a Samka! A nielen ich. SS si neprávom ukradne ročne 1 000 detí, upozorňuje pán poslanec Hemming!!!
Trubíniová
12.11.12,14:03
Je mi ľúto tých detí. No neviem čo za tým je. Nemyslím si, že len tak pre nič za nič by zobrali deti rodičom. A mám jednu nevyjasnenú otázku. Prečo majú ísť deti k starej mame a nie rodičom? Matka zostane v Anglicku a deti idú na Slovensko?
alaya1
12.11.12,15:44
Pre Samka a Maťka opäť leteli lietadlá: Protest za deti Boórovcov
http://www.cas.sk/clanok/236326/pre-samka-a-matka-opat-leteli-lietadla-protest-za-deti-boorovcov.html
korela
12.11.12,21:50
Ivana Boorová - Slovensko, pomôžme jej vrátiť deti späť

Živý prenos na noviny.sk štartuje od 16:00. Ale ak môžete, prídite osobne. Ďakujeme za Martinka a Samka! A nielen ich. SS si neprávom ukradne ročne 1 000 detí, upozorňuje pán poslanec Hemming!!!
Ako to už bolo uverejnené, kto to nesledoval, je podozrenie, že tieto prípady odoberania detí súvisí s vytváraním pracovných miest pre Britániu. Veď okolo tisíc nových detí ročne, aká mašinéria ľudí musí pracovať. Nielen priamo tam, ale v závese psychológovia, sudcovia, aj iný personál, veď to je jedna veľká firma. O.i. samozrejme.
Llívia
13.11.12,06:14
Je mi ľúto tých detí. No neviem čo za tým je. Nemyslím si, že len tak pre nič za nič by zobrali deti rodičom. A mám jednu nevyjasnenú otázku. Prečo majú ísť deti k starej mame a nie rodičom? Matka zostane v Anglicku a deti idú na Slovensko?
Aby si nebola taká zlá, že nepoznáš základné okolnosti, pozri si dokumenty Joj-ky "Bez detí neodídem" http://www.joj.sk/noviny-special/noviny-special-archiv/noviny-plus-diskusia.html
V diskusii sa hovorí aj o mašinérii, o ktorej píše Korela, aj o biznise, napr. si psychológ a nedáš "objektívny" posudok, aký potrebuje súd? Dovi dopo, pripravíš sa o pár tisíc GPB, nabudúce žiaden posudok pre súd robiť nebudeš. Ešte aj ich vlastní novinári sa boja o tejto téme písať, lebo by mohli skončiť vo väzení.
alaya1
13.11.12,06:22
Dárius Haraksin TV JOJ (http://www.facebook.com/DariusHaraksinTVJoj?ref=stream)
"Iste ste si všimli, že dnes o prípade neinformujem. Televízia ani nevysielala reportáž od nás z Londýna. Nechceme totiž porušením nariadenia súdu (zákaz informovať) spôsobiť ťažkosti dotknutej rodine. Akonáhle to bude možné, budeme vás informovať."
http://www.facebook.com/DariusHaraksinTVJoj?fref=ts
horinka
13.11.12,07:08
Apropos - ja viem ze ma do toho noc nie je, ale toto moze tiez ovplyvnovat rozhodovane tych anglickych sudov.

Zistil uz niekto, preco sa deti maju vratit k starej mame a nie k matke, ktora evidetne zije, a nevyzera, ze by sa nemohla starat o vlastne deti??

Logicke by bolo, ze deti idu k matke nie?

Ja tiež čítam to i to a takisto sa mi nezdá, že by bolo všetko v poriadku zo strany rodičov. Možno Angličania majú až prehnaný systém na ochranu detí, ale trochu by sme mohli ho začať uplatňovať aj u nás. Koľko detí žije u nás v hrozných podmienkach a aj týraných a čo robíme na ich ochranu ? U nás môže dieťa byť utýrané k smrti a urobil niekto nápravu, aby sa také niečo neopakovalo ? Matka sa bojí nahlásiť týranie, susedia radšej nič nechcú vidieť, pretože všetci vedia, že akékoľvek nahlásenie im môže spôsobiť problémy.
Čo mi na tom vadí, je že akákoľvek adopcia slovenského občana (dieťaťa) v zahraničí, by sa nemala diať bez súhlasu nášho štátu. O opačnom prípade treba deti vrátiť na Slovensko.
Avšak v niektorých prípadoch, keby sa deti mali vrátiť do nedôstojných podmienok, alebo do detského domova, tak radšej môžu zostať v zahraničí vychovávané v normálnej rodine. Vždy by malo ísť predsa o dobro detí.
Llívia
13.11.12,07:40
Ja tiež čítam to i to a takisto sa mi nezdá, že by bolo všetko v poriadku zo strany rodičov. Možno Angličania majú až prehnaný systém na ochranu detí, ale trochu by sme mohli ho začať uplatňovať aj u nás. Koľko detí žije u nás v hrozných podmienkach a aj týraných a čo robíme na ich ochranu ? U nás môže dieťa byť utýrané k smrti a urobil niekto nápravu, aby sa také niečo neopakovalo ? Matka sa bojí nahlásiť týranie, susedia radšej nič nechcú vidieť, pretože všetci vedia, že akékoľvek nahlásenie im môže spôsobiť problémy.
Čo mi na tom vadí, je že akákoľvek adopcia slovenského občana (dieťaťa) v zahraničí, by sa nemala diať bez súhlasu nášho štátu. O opačnom prípade treba deti vrátiť na Slovensko.
Avšak v niektorých prípadoch, keby sa deti mali vrátiť do nedôstojných podmienok, alebo do detského domova, tak radšej môžu zostať v zahraničí vychovávané v normálnej rodine. Vždy by malo ísť predsa o dobro detí.
Pozri si dokumenty, na ktoré som dávala odkaz na predchádzajúcej strane. Ak matka nie je spôsobilá vychovávať vlastné deti, ako jej rovnaký úrad mohol vydať povolenie na výchovu cudzích detí, keďže si môže zriadiť škôlku? :confused:
alaya1
13.11.12,07:52
Nižšie si prečítajte ešte raz list od p.Eleonóry...o tom, prečo NEMOŽEME pristúpiť na adaptačný proces vo V.Británii.

"Vazeni , prajem Vam dobre rano vsetkym

vzhladom na panflet o zakaze informovania o nasom pripade / uvedenym datum od 19 novembra 2012 do 9 maja 2013 nemusi byt o mediach, ale nebudete moct informovat pocas adoptacneho procesu/ a tiez nizsie uvedeny odkaz Mr Johna ja to vidim nasledovne..

Ak p. Cisarova , alebo ktokolvek dojedna dohodu o umiestneni deti do mojej starostlivosti s postupnou adaptaciou v Britanii tak deti na Slovensko nedostaneme nikdy pretoze:

- kde budeme byvat? v Kente?, alebo v inej casti Britanie ci Londyna?

1/ Martin chodi do skoly v Kente, kto a ako ho bude vozit! do skoly v Kente alebo v novej skole v Ashforde Mdx. ci ?/nemam auto , nemam motorku.../

2/ Samuel chodi do skolky, kto a ako ho bude vozit, nie u v jednom objekte/ nemam auto , bude ich vozit supervizor alebo tlmocnik ? ale to nie som ja, doma na SK nepotrebujem ani siroki personal ani inu assistenciu/ Na Slovensku nemusi byt nikto a a ani Ivana, v Britani vzdy niekto

3/ Kto bude robit dohlad? supervizor alebo tlmocnik? cez den aj v noci? ja neovladam anglictinu tak aby som mohla komunikovat a bez dorozumenia nemoze byt pozitivny denny report

4/ Ak bude potrebny dohlad a logicky aj reporty , tak musi byt vyhodnotenie

5/ kto bude robit vyhodnotenie adaptacie? psycholog? Aky slovensky ci? a na zaklade akeho reportu , SS alebo mojho a za pomoci tlmocnika?

6/ komu posluzi hodnotenie adaptacie? SS a slovenskej strane, k comu by im to v Britanii bolo? A k comu bude adaptacny posudok na Slovensku

7/ ak vyhodnotenie adaptacie vyhotovene SS alebo trebars aj britskym psychologom, ktoreho mimochodim ani za 2.5 roka neboli ochotni poskytnut, alebo poskytnu slovenskeho? Budu robit posudok adaptacie deti na slovensky sposob vychovy v anglickej skole?

8/ ak budu tieto hodnotenie podane znova na sud / zrejme moze byt datum aj po 9 maji 2013/, zmeni sud toto umiestnenie? ak ano, a museli by deti zostat navzdy v Britanii, netreba takyto cirkus ak ho nezmeni sud po adaptacnom obdobi ze mozeme odist na Slovensko po pol roku, tak mozeme ist na Slovensko ihned.

9. robit posudenie adaptacie v slovenskom jazyku a k navratu na Slovensko v cudzom prostredi je hlupost

10. robit hodnotenie adaptacie v anglickom prostredi a jazyku, teda s tlmocnikom a potom presun deti do NEZNAMEHO prostredia na Slovensko je este vacsia hlupost.
DETI BUDU HODENE DO NEZNAMEHO PROSTREDIA 2X.

11. Zabezpecenie - ja pridem o zamestnanie pretoze datumy hovoria o pol roku! bude dovodom zostat v Britani navzdy financna otazka, nikdy sa pomerom v Britanii nevyrovname

- Kto bude platit, ubytovanie, stravovanie, cestovanie s detmi v Britanii
- kto bude platit mne zdravotne a socialne zabezpecenie v Britanii
- kto bude platit moje zdravotne a socialne zabezpecenie pred dochodkom na SK./plne palenie z platu mesacne je 340Eur/
- kto bude platit permanentne tlmocnika.
- ktory tlmocnik bude ochotny so mnou byvat a chodit trebars lekarovi v noci?
- kto bude platit moje dva byty na Slovensku a dalsie povinnosti
- kto mi nahradi stratu na dochodku , stratila som 7 mesiacov a teraz dalsie obdobie / Pepa to nebude a Bristska socialka tiez nie/,
- kto poziada a bude platit dalsie sudne konanie na novy order a presun na Slovensko

Socialka v r 2011 po 2 mesiacoch platila prvykrat a potom po 4 mesiacoch doplatila , dodnes nemam uhradene vsetko.
Z coho zacnem zit v Britanii,kedy dostanem okamzite plnenie tejto hluposti, Mam cakat znova 2 mesiace az si budem moct kupit travelcard alebo rozok?
A PROSIM NEHRAJME SA TU NA nejake STEDRE SPONZORSTVO, ze to niekto zaplati, tak toto dodnes nefunguje.

Ak niekto uveri ze zrazu ked nastupi male Kalimero p. Cisarova alebo napady ministrov hned socialka "sekne podpatky" a zacne makat , a hlavne platit , tak je na velkom omyle.

Neurobili to 3x aj ked to boli ich genialne napady a neurobia to ani teraz ked by mali pristupit aj ked len na minimalny ustupok voci slovenskej strane.

Neurobili to v juli 2011, na prikaz sudu ani za 4 mesiace, ani vo februari 2012 za spolocnej akcie na presun na SK spolu s fosterovcami a SW, a ani v maji, co i len na tyzden. V tom case dokonca bol k dispozicii este ich povodny dom, dnes je uz predany.

A co deti? Ako ich chcete presvedcit ze teraz po 3- tyzdnoch alebo dvoch mesiacoch je ten spravny okamih odist na Slovensko? Lebo to niekto rozhodne, ze teraz, vcul, hned, hotovo? Lebo uz deti rozumeju babicke a netreba ich tomu privykat?

Alebo deti prestanu chodit hned do skoly? Alebo deti prestanu chodit do playgrupov s anglickym jazykom a zacnu chodit na bicykloch na hradzu a do parku a do lesoparku ako na Slovensku? Budu sledovat slovenku televiziu, slovenske rozpravky a vsugerujeme im, ze sa uz musia citit ako na Slovensku?
Alebo presvedcime predavacky a soferov autobusov hovorit po slovensky?

Tak tomuto neuveri uz ani somar, nieto este my a SS.

Ak nepristupi slovenska strana na maximalne 3 dni na presun na SK, tak to nema cele zmysel.
A bude to najhorsie riesenie pre vsetkych.

A teraz katastroficky scenar -
- Budem byvat v cudzom dome- teda logicky cudzie prostredie aj pre deti. Ak si tam nezvyknu , vratia ich k fosterovcom a skonci adaptacia?
ALEBO DVOJnasobna adaptacia je best interest children?
- Ja budem v cudzom prostredi a cudzom dome, teda lahko zneuzitelna situacia.
- Ak bude potrebovat tlmocnika na denny dohlad a ak nepride? zrazi ho auto alebo umrie?
- ak budem chciet ist s detmi do klubu , na vylet potrebujem dohlad a doklad, ktokolvek vezme deti a odvedie a ja sa neoobranim. Nepoznam prostredie a ludi s ktorymi zili a poznaju ich a teda budu im doverovat, Ja budem cudzia a nikto mi neuveri ze su to moji vnuci na adaptacnom pobyte.
- ak pridu Sss komandom do domu v noci tak ako u pastora /o 0.30/ kto mi uveri, ze sa nic nestalo?
- ak deti spadnu na kolienko , kto mi uveri ze som ich neubila umyselne? a to nehovorim o umyselnom ci neumyselnom poskodeni skole. Preco mam zrazu verit pomoci SS?
- ako sa bude preukazovat ze su to moji vnuci, dostanu obojok s cislom?
- ak deti niekto vezme odo mna nasilne ako dokazem kde su?
- ako budem komunikovat v telefone ak sa nieco stane, budu komunikovat deti?

A to ma este nenapadaju ine katastrofy ktore mozu a nemusia nastat ani umyselne ani neumyselne. Zivot je taky. Poi 2.5 rocnej skusenosti SS a zivote v Britanii prosim, nestracajte silu presviedcat ma ze to bude genialne. Skuste si to najskor sami prezit.

Ak mi dodnes dokaze niekto dat na toto odpoved a ak Cisarova dokaze uhrat taku dohodu, ze nikto nebude poskodeni / dohoda dohodnuta SPOLU SO MNOU, nie bezo mna,/ tak je KRAL.

Na Slovensku maju zabezpecene vlastne prostredie, lekarov a psychologov, anglictinu priatelov, anglicku skolku a skolu, moje bezpecne a zname prostredie a hlavne rodinu.
Tiez financne a materialne zabezpecenie.

A tiez ponuka pre oparovatelov na dovolenku, nielen presun deti, mame kontakt skype, mozu denne byt s nimi v spojeni.Maju jedneho syna v Amerike a vraj denne u s nim v spojeni a Martinko a Samkom mozu byt aj cely den a kazdy den."

Prosim, pouvazujte, ocakavam rozumne odovodnenie plusov a minusov.
Studencova



Andrea Cisárová, riaditeľke Centra pre medzinárodnoprávnu ochranu detí, musí presvedčiť súd, aby adaptačný proces Martinka a Samka prebiehal na Slovensku... Držíme palce!
aktaK
13.11.12,08:30
no normalne som "nervná", ako to dnes dopadne,... akoby sa jednalo o mojich synovcoch...
hned dajte link, ked sa niekto nieco dozvie, držím palce, prežívam to, ako to može prežívať len niekto, kto sám má deti...
Stanislav 1975
13.11.12,09:29
Tieto naše debaty tu sú bezpredmetné- my do toho nevidíme, nevieme ,čo tam naozaj bolo, ako to bolo s tým sexuálnym zneužívaním - neverím, že by úrady vo vyspelej krajine len tak "ukradli" deti, možno v Afganistane alebo v Indii ale anglicko je jedna vyspelá krajina

Preto je moj postoj v tejto kauze úplne NEUTRÁLNY - nefandím p. Boorovej, a niesom ani proti nej- nech súd rozhodne v prospech detí-tak či onak- predsa oni majú všetky dokazy čo a ako -my tu máme len správy z jednej strany...
alaya1
13.11.12,09:35
O deti sa usiluje babka deti, nie rodicia. Vraj zneuzival otec, co sa vsak nepotvrdilo, nikdy nebol sudeny, ani odsudeny.Matka sa s nim rozviedla, nakolko jej slubili, ze ked to spravi, tak jej deti vratia. nevratili. Kto sa tomu venuje hlbsie vie, ake su v UK prispevky pre pestunov, kolko sa na tom da zarobit.

A co to ma spolocne s vyspelostou krajiny, myslis, ekonomicky? To mozno hej, su vyspeli,ale citovo su to uplni chudaci.
alaya1
13.11.12,09:40
Letko
13.11.12,09:44
Máte niekto po ruke aj link na britské noviny, kde sa o tom píše?
aktaK
13.11.12,09:50
totalna bezmocnosť!!, co clovek cíti...

kde pracovala pani studencova?? čo bola jej profesia, vie niekto?? pripadá mi veľmi zbehlá, fundovaná, skoro jak všetci naši vysokí úradníci na ešte vyšších postoch mimotemy
alaya1
13.11.12,09:55
totalna bezmocnosť!!, co clovek cíti...

kde pracovala pani studencova?? čo bola jej profesia, vie niekto?? pripadá mi veľmi zbehlá, fundovaná, skoro jak všetci naši vysokí úradníci na ešte vyšších postoch mimotemy


Vies, ked niekto 2 roky bojuje o deti, tak je uz fundovanejsi v teme, ako mnohi ini profesionali.
horinka
13.11.12,10:24
Pozri si dokumenty, na ktoré som dávala odkaz na predchádzajúcej strane. Ak matka nie je spôsobilá vychovávať vlastné deti, ako jej rovnaký úrad mohol vydať povolenie na výchovu cudzích detí, keďže si môže zriadiť škôlku? :confused:
K posúdeniu prípadu nestačí pozrieť sa len z jednej strany.
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/zahranicie/sikana-ci-opatrnost-dieta-anglicku-mozete-prist-okamzite.html

Ja sa určite necítim taký odborník, aby som mohla zaujať jednoznačné stanovisko k tejto veci.

Každá krajina má svoje zákony, ani jedna ich určite nemá dokonalé, tak ako my nie sme dokonalí. Ten kto ide žiť do zahraničia, mal by poznať zákony tej ktorej krajiny. Všade platí, že neznalosť zákonov neospravedlňuje.
alaya1
13.11.12,10:29
Dobre sa nas diskutuje, ked mame svoje deti za zadkom. Jednoznacne sa vyjadrili aj ucastnici besedy, ze deti boli odobrate nepravom a slovenski uradnici vyhoreli na celej ciare pri za bezpecovani pomoci tymto rodicom.
ewita888
13.11.12,10:43
horinka,
robia si zo slovenských detí rukojemníkov a kšeft.. Sú to slovenské deti, keď sa im ich matka zdá delikvent, majú ju vykázať z ich spravodlivej krajiny a deti dať slovenskej sociálke.. Tieto procesy nech si robia na ich občanoch, nie na cudzincoch..
srska
13.11.12,10:46
horinka,
robia si zo slovenských detí rukojemníkov a kšeft.. Sú to slovenské deti, keď sa im ich matka zdá delikvent, majú ju vykázať z ich spravodlivej krajiny a deti dať slovenskej sociálke.. Tieto procesy nech si robia na ich občanoch, nie na cudzincoch..k+
danushka
13.11.12,10:51
Na prvej strane diskusie som priložila video o SS /anglický Sociale service/ a nie je čo k tomu dodať.
Rodinná genocída páchaná na deťoch pod dohľadom tých najvyšších pre peniaze a nie pre záujem dieťaťa je to a nik ma nepresvedčí o opaku.
alaya1
13.11.12,11:15
Nech sa paci. Uzasna vyspela krajjina.
Anglická sociálna sieť odhaľuje ďalšie tajomstvá – znásilňovanie dievčat je normou!http://www.blogovisko.sk/anglicka-socialna-siet-odhaluje-dalsie-tajomstva.html
JAJA11
13.11.12,12:23
mne tiež rozum zostáva stáť nad tým čo sa deje.... ak je to všetko pravda tak, ako to opisujú naši novinári a pani Boórová, je to strašné.... :mee:
ale nechce sa mi veriť, že by si niekto dovolil niečo také bez akéhokoľvek dôvodu... nedala pani Boorová nejaký dôvod, aby mohli takéto niečo spraviť?... a až keď jej deti zobrali, tak sa začala sťažovať ?....
u nás na Slovensku by mohli platiť také zákony ako v Anglicku.... veľa vecí by sa vyriešilo....
LeaSl
13.11.12,12:46
nikomu sa nechce veriť, že niečo také je možné, ale logika nepustí:
ak by rodičia boli vinní, tak by nebehali po slobode,
- ak by chlapcov silou mocou nechceli nechať v anglicku, tak ich kľudne mohli dať babičke domov na Slovensko (keďže si ich niekto chce adoptovať a zrejme dobre zaplatil tak na SK ich pustiť nechcú)
- ďalší dôvod prečo si myslím, že tam nie je niečo v poriadku a SS išlo o adopciu hneď od začiatku - zakázali matke rozprávať sa s deťmi slovensky (takže ich už pripravovali na to, aby z nich boli "anglické hovoriace" deti pripravené pre tú "skvelú adopčnú rodinku"), u nás, keby ste nejakým cigánom prikázali rozprávať s deťmi slovensky, tak už by boli naši úradníci vláčení po medzinárodných súdoch, že porušujú práva menšiny, zato v UK sa kľudne môžu porušovať práva cudzích štátnych príslušníkov a nikto nič nezmôže.
misomiso
13.11.12,15:11
Samozrejme, ze s tym narodom nie je nieco v poriadku. Ked sme my po prvy raz chceli kupit material z Velkej Britanie, tak nam odpisali, ze ich material je velmi kvalitny a drahy, a ze nepredpokladaju, ze by sme na Slovensku vedeli vyuzit jeho vlastnosti. Treba k tomu nejaky komentar?

Snad iba to, ze som si zahryzol do jazyka a nenapisal som im fuck you ale zdorily e-mail, a nakoniec sme od nich naozaj odoberali. Neskor sa ukazalo, ze maju problemy s kvalitou (napriek extremne vysokej cene), a nasledne priznali, ze nase poziadavky na kvalitu nevedia splnit. (Obhajovali sa tym, ze dodavaju do celeho sveta a ze taku presnost od nich este nikto nevyzadoval). Z toho dovodu teda uz od nich neodoberame...
ewita888
13.11.12,15:18
http://www.sme.sk/c/6602027/pripad-boorova-odrocil-britsky-sud-na-piatok.html

Odporúčam v diskusii na tento článok, na strane 2 je príspevok s názvom Bol som na pojednávaní..
danushka
13.11.12,15:24
Tak sa mi potom misomiso nadsúva otázka, či si tí Angličania nemyslia o nás, že tu žijeme ešte v zemliankach a či nás oni trošku nepodcenili a cítia, že z tohto je už medzinárodný škandál. Budú to teraz odročovať a odročovať, aby z toho nevyšli ako veľké sv.ne, kde sa vlastne prevalilo v plnej čiare, že obchodujú s deťmi.
Už samotní domáci pranierujú na internete praktiky SS. Je dosť možné, že za tie roky vychovali v Anglicku za múrmi kláštorov a internátnych škôl chladné obludy, ktoré budú pokračovať v mlátení trstenicou, znevažovaní ľudskej dôstojnosti a zakrývať najväčšie ohavnosti, ktoré si vôbec bežný smrteľník dokáže predstaviť.
misomiso
13.11.12,15:50
Samozrejme, ze si myslia, ze zijeme v zemljankach, vacsina naroda je nezdelana a v zivote nikde neboli. Lenze to plati vo velkej miere aj o Americanoch, Nemcoch, Rakusanoch, a v podstate aj o nas. Pozrite si realne fotky z Kazachtanu alebo Vietnamu a budete sa cudovat, ako sa vasa predstava nezhoduje s realitou.

Ja ale vidim problem skor inde. Pravdepodobne pojde o slusne organizovanu mafiu, ktorej sa podarilo ucinne zalobovat u zakonodarcov. Ved ani u nas sa Zmajkovicovej nepodarilo presadit dobru vec - ocistenie krajiny od billboardov, nepresli zakony proti hracim automatom a kasinam, tazko sa obmezjue fajcenie a v podstate aj pitie. naopak, zacina sa lobovat za legalizaciu drog a dalsie "novinky". Navyse "spadol most", takze sa "konecne" Slovensko vracia na cestu zadavania dialnicinych stavieb tym firmam, ktori budu ponukat najvyssiu cenu...

Nie len u nas je zakonodarna moc casto iba babkou a predlzenou rukou mafii. V UK proste nejaka skupina presadila system, ktory umoznuje legalnym zbierat deti z domov, ambulacii lekarov, skol, v podstate rovno z ulice pod roznymi banalnymi, az smiesnymi zamienkami a posuvat ich tym, ktori maju pravdepodobme moc ale hlavne peniaze. Vsetko sa to deje pod plastikom ochrany deti, preto nebude lahke zlomit tento system.
misomiso
13.11.12,15:54
http://www.sme.sk/c/6602027/pripad-boorova-odrocil-britsky-sud-na-piatok.html

Odporúčam v diskusii na tento článok, na strane 2 je príspevok s názvom Bol som na pojednávaní..

Aha - takze chybal pravnik navrhovatelky, teda starej mamy deti. Necudoval by som sa, ak by jej podsunuli toho "spravneho" pravnika.
Melnick
13.11.12,15:59
Super, to ma veľmi potešilo, že dostali po papuli.
ewita888
13.11.12,17:29
to si ale stará mama nenechá, ona dobre vie, že podsúvajú a prečo to robia..
alaya1
14.11.12,15:27
alaya1
14.11.12,15:30
"Podpísali ste už petíciu? Ak nie, je najvyšší čas. Toto je to najmenej, čo pre rodinu Boórových môžete urobiť. Zdieľajte. ĎAKUJEME!"

http://www.avaaz.org/en/petition/Stop_forced_adoption_in_Britain_free_Martin_a_Sam_ two_children_currently_kidnapped_by_British_SS/?cCxuvab
viki2
14.11.12,21:09
matka ich nemôže vychovávať, pretože jej manžel bol obvinený zo sex.ubližovania deťom a ona sa za neho postavila, neskôr jej síce SS poradili, aby sa sním rozviedla a dajú jej deti, ale keď to urobila, ani tak jej ich nechceli dať
viki2
14.11.12,21:16
ja len dúfam, že toto nemyslíte vážne??? ak mi bude v noci plakať malé bábo, lebo ho bolí bruško a "dobroprajný sused" ma natrie nášmu SS, tak mám smolu a prídem o deti...dúfam, že tohoto sa nikdy na Slovensku nedočkáme...
korela
15.11.12,01:25
"Podpísali ste už petíciu? Ak nie, je najvyšší čas. Toto je to najmenej, čo pre rodinu Boórových môžete urobiť. Zdieľajte. ĎAKUJEME!"

http://www.avaaz.org/en/petition/Stop_forced_adoption_in_Britain_free_Martin_a_Sam_ two_children_currently_kidnapped_by_British_SS/?cCxuvab

Nebolo by vhodné uviesť túto petíciu v novej téme?
Bola by viditeľnejšia. Zrejme je málo času, ja som o nej nevedela doteraz. Nie som na FB.
LeaSl
15.11.12,10:45
neviete niekto, či bude dnes ten prostest v BA pred ambasádou? A ak áno, kedy?
BXLmiami
15.11.12,11:14
Nebudem sa vyjadrovať k situácii s deťmi,ale pohoršujeme sa tu nad tým,čo si myslia,že sme nejaká diera atd.No viete,čo by ste si mysleli o krajine,ked internetom letia fotky Dobrovodského susedov,ako tam tie deti žijú na fekáliách,ohrozené epidemiami a na odpadkoch po ktorých behajú potkany,obrázky rôznych osád,Lunika IX.No neviem,keby som to tu nepoznala a našla tieto obrázky,ani by som sa k Slovensku nepriblížila a rozhodne by som mala dojem ako zachranujem deti ked ich z toho hrozného prostredia trhám.Asi tak.
alaya1
15.11.12,11:34
tato tema je o pomoci tym konkretnym detom, nesluzi na polemiku o ciganoch u nas.
alaya1
15.11.12,11:59
neviete niekto, či bude dnes ten prostest v BA pred ambasádou? A ak áno, kedy?


neviem o tom nic nikde najst. Ale viem, ze sa kona toto.




Pozvánka pre tých, ktorí veria v silu modlitby a chcú sa pripojiť k spoločnej modlitbe: Zajtra, teda vo štvrtok, o 18. hodine sa spojíme v modlitbách tam, kde práve budeme, na spoločný úmysel - za rozhodnutie súdu v prospech babky a šťastný návrat celej Ivankinej rodiny na Slovensko. Nezáleží na tom, pre akú modlitbu sa rozhodneme, dôležité je, aby sme sa modlili v rovnakom čase za rovnaký úmysel.

Prosím, neosočujte túto snahu... Padol taký návrh a nakoľko je Ivana veriaca, jej silná viera z nej priam vyžaruje, pomohla jej prekonať najhoršie životné situácie a vydržať to všetko až doteraz, rozhodli sme sa aj my, ktorí veríme, pomôcť jej v modlitbách.
alaya1
15.11.12,12:39
Dnes 15.11 o 16 hod sa uskutocni manifestacia a tiche zhromazdenie na podporu pani Boorovej a vratenie ich deti na namesti pred mestskym uradom v Povazskej Bystrici a v rovnakom case aj na Marianskom namesti v Žiline, kto mozte tak pridite.
alaya1
15.11.12,20:16
Dalsie sudne pojednavanie zajtra o 11.00h nasho casu.


Martin a Daro neinformujú, lebo rešpektujú rozhodnutie súdu. Sú stále v Londýne a pracujú. Tu je vysvetlenie:
http://udalosti.noviny.sk/pochybne-adopcie-deti/13-11-2012/prave-teraz-zacal-sa-sud-o-martinka-a-samka-s-britskymi-zakazmi.html
alaya1
16.11.12,08:10
Info pre tych, co nemaju FB.

"Prvý krát v živote zažívam moment, keď "musím mlčať". Ani si neviete predstaviť, ako radi by sme informovali. Pustiť priamy prenos zo súdnej siene dnes, neviem si ani predstaviť, čo by to spôsobilo. TOTO NIE JE NORMÁLNE. Ostávame tu a mlčíme ďalej :-( Ďakujeme za podporu. Z Londýna Martin Krpač a Dárius Haraksin, televízia JOJ."

"Na fotke Christopher Booker z The Telegraph, jeden z najuznávanejších novinárov, robí to 60 rokov, ale takéto krivdy ešte nezažil. A samozrejme, Martin Krpač, parťák z hotelovej izby :-) PS: Zajtra držte palce. Slovenskooooo"
http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/c156.0.403.403/p403x403/559149_281715865282170_930141064_n.jpg
alaya1
16.11.12,09:06
Pojednavanie Kralovskeho sudu sa zacalo.
Zasielajte mame a babicke vela pozitivnych energii.
viki2
16.11.12,10:14
odkiaľ máš čerstvé info?
alaya1
16.11.12,10:18
alaya1
16.11.12,10:27
absurdum........

info z pojednavacej saly.

Bristky SS apeluje na nase media. Sudcovia isli prave pozerat dokument, ako sme to u nas na Slovensku medializovali. Situacia na sude je velmi napata.
alaya1
16.11.12,13:08
Úrady vo Fínsku opäť odobrali deti Ruske

http://www.sme.sk/c/6605391/urady-vo-finsku-opat-odobrali-deti-ruske.html


nemam rada tie severske narody, bez citu, temperamentu, prejavu emocii.
alaya1
16.11.12,13:41
neoficialna SMS od ucastnicky sudu: - Rozhodli deti idu k straej mame, ale este nemaju datum, svk musi predlozit celu strukturu ochrany a starostlivosti do buducna Nikto nevie ani dna ni hodiny pred Vianocami...
SÚD SA SKONČIL. Sudca povedal, že do Vianoc budú deti doma. Ostatné podrobnosti od reportérov budeme zverejňovať... rovnako ako aj od Ivany a babky. Teraz viac zatiaľ nevieme... SS si kladie podmienky, aby presne boli dodané info, aka skola, anglictina, lekar a SR to musí predložiť... Avšak nepadli, žiadne konkrétne termíny. Keď budeme vedieť viac, napíšeme.
aktaK
16.11.12,13:50
ewita888
16.11.12,13:57
http://udalosti.noviny.sk/pochybne-adopcie-deti/20-09-2012/pribeh-ivany-boorovej-verdikt-kralovskeho-sudu-je-velky-uspech.html
To je ešte zo septembra..

No neviem, to, že deti patria starej mame, sudca vyriekol aj minulý týždeň.. Konečný verdikt ešte nebol, dúfam len, že konečne naša strana urobí všetko a rýchlo, aby to dobre dopadlo..
alaya1
16.11.12,14:01
Pozitivne myslenie.....
ewita888
16.11.12,14:06
Alaya, ja myslím tak pozitívne a tak držím palce, že som si po 30-tich rokoch začala nechty ohrýzať, taká som bola celý deň nervná.. Ale, poviem ti, po tom čo tam robia tie anglické ...., neuverím, kým to nebude navždy skončené..
Ale zase - stále lepšie to skončilo dnes, akoby priklepli adopciu..
alaya1
16.11.12,14:11
Alaya, ja myslím tak pozitívne a tak držím palce, že som si po 30-tich rokoch začala nechty ohrýzať, taká som bola celý deň nervná.. Ale, poviem ti, po tom čo tam robia tie anglické ...., neuverím, kým to nebude navždy skončené..

Mas pravdu. Je to neskutocne. A my tu nadavame na nas pravny system.Biznis je vzdy len biznis. Netreba si vsak, ani v myslienke pripustit ine, ako uspesne ukoncenie. Obdivujem tie 2 zeny, ine uz su davno na psychiatrii v kazajke.
alaya1
16.11.12,15:35
Dárius Haraksin TV JOJ (http://www.facebook.com/DariusHaraksinTVJoj?ref=stream)

Viem, co si vsetci zelate, ale ostanme pokorni. Siria sa tu hrozne dezinformacie. Prosim, upokojme sa, nikomu to nepomoze. Treba este CAKAT. Je mi luto, ale naozej CAKAT. Do vecera snad budeme mudrejsi. Drzte palce, priatelia.

Martin Krpač
Na Fb se objevili mylne informace. Rozsudek rozhodne nepadl, oba tabory jednaji, nic neni rozhodnuto. Budte trpelivi, prosim, ikdyz to vypada nadejne!
---------------------------------------------------------------------------------------------------
- tak clovek ani nevie, comu ma verit....
misomiso
16.11.12,19:32
Tak supeeeeer, deti sa vracaju na Slovensko, iba to ma taky maly hacik, ministerstvo zahranicnych veci byde musit dokazat, ze u nas mame aj skoly a skolky, ze u nas tecie pitna voda, ze pozname WC a ockovanie, ze deti nebudu tytane a znenuzivane - naprikad nejakym pedofilom, ktorych maju v UK naozaj hojne, dokonca aj v BBC...
alaya1
16.11.12,19:55
Tak supeeeeer, deti sa vracaju na Slovensko, iba to ma taky maly hacik, ministerstvo zahranicnych veci byde musit dokazat, ze u nas mame aj skoly a skolky, ze u nas tecie pitna voda, ze pozname WC a ockovanie, ze deti nebudu tytane a znenuzivane - naprikad nejakym pedofilom, ktorych maju v UK naozaj hojne, dokonca aj v BBC...


Dufam len, ze to dokazovanie nebude nad sily panom ministrom....ale inak, za to, ze sa toto rosambo deje mozu mama a babka podakovat teraz naozaj jednemu mediu, ktore, mohlo mat rozne pohnutky, ale posunulo vec dopredu. myslim, ze aj ti 2 redaktori odviedli slusnu pracu.
misomiso
17.11.12,11:35
Ano, poniektoi novinari odvadzaju naozaj dobru pracu, zatial co inch trapi iba to, ktoru celebtitu nachytaje niekde s vytrcajucimi nohavickami alebo opitu....
Melnick
17.11.12,12:16
ewita888
17.11.12,13:21
a zúčastnite sa ..
korela
17.11.12,13:30
Ano, poniektoi novinari odvadzaju naozaj dobru pracu, zatial co inch trapi iba to, ktoru celebtitu nachytaje niekde s vytrcajucimi nohavickami alebo opitu....
Ich to netrápi, oni sa tým iba živia. Ja by som ich nevinila. Spoločenská objednávka. Sú radi, že pracujú. Priniesla to doba. Rovnako ako bezdomovcov.
Koľko divákov pleští týždeň čo týždeň na Smotánku. Tie isté tváre, tie isté úškrny, ani by ma neprekvapilo, keby za to brali ešte aj honorár.
korela
17.11.12,13:43
Skupina mladých Francúzov letela do Varšavy. v prvých rokoch po revolúcii. Pre istotu mali so sebou pitnú vodu na niekoľko dní. Západ, ale aj naši si myslia, že je vákuum za ich, naši za našimi hranicami až po Japonsko.
Melnick
17.11.12,14:12
Hovoríš mi z duše, už je to do grcu.
alaya1
17.11.12,16:16
Odkaz z FB stranky.
Dárius Haraksin TV JOJ (http://www.facebook.com/DariusHaraksinTVJoj?ref=stream)
Dobrý večer, bojovníci. Informačné vákuum nám po najnáročnejšom dni za posledné tri mesiace umožnilo stretnúť sa s vlastnými rodinami, s vlastnými synmi. Vďaka Bohu za to. Detaily okolo transferu sa stále dolaďujú, pospevujem si pieseň "Driving home for christmas." Informácie spracúvame a myslíme na vás. Na ľudí, ktorým deti nie sú ľahostajné. Pekný víkend. Martin Krpač a Dárius Haraksin, TV JOJ
aktaK
18.11.12,11:23
Odkaz z FB stranky.
Dárius Haraksin TV JOJ (http://www.facebook.com/DariusHaraksinTVJoj?ref=stream)


Dobrý večer, bojovníci. Informačné vákuum nám po najnáročnejšom dni za posledné tri mesiace umožnilo stretnúť sa s vlastnými rodinami, s vlastnými synmi. Vďaka Bohu za to. Detaily okolo transferu sa stále dolaďujú, pospevujem si pieseň "Driving home for christmas." Informácie spracúvame a myslíme na vás. Na ľudí, ktorým deti nie sú ľahostajné. Pekný víkend. Martin Krpač a Dárius Haraksin, TV JOJ



hm, škoda, že tak oduševnene a s takým nasadením nepracovali a nepracujú všetky zúčastnené osoby, ktorých my všetci platíme zo svojich daní...
...a ešte voľačo, je to celkom fajny argument pre nás slušných, že radšej seďme doma na riti, len preboha necestujme niekam inam za lepším zajtrajškom, lebo nás tiež môže postihnúť niečo podobné a hlavne, čo je najdôležitejšie, že nám nebude chcieť nikto pomôcť, strach je dobrý pán, nielen pred 30-timi rokmi, ale aj dnes.
ewita888
18.11.12,11:29
najnovsi clanok CHRISTOPHERA BOOKERA - preklad

Slováci víťazia nad únoscami detíCelý minulý týždeň som čakal ako na ihlách na verdikt odvolacieho súdu v prípade detí, ktorý bol taký podlý ako ostatné prípady, o ktorých som ako reportér doteraz informoval. Prípad sa dostal na odvolací súd len vďaka zásahu slovenskej strany, ktorá vyjadrila svoje znepokojenie nad tým, ako veľa slovenských detí bolo zabavených britskými sociálnymi pracovníkmi "bez žiadneho rozumného dôvodu".Tento otrasný príbeh začal pred dvoma rokmi, keď boli dvaja mladí chlapci násilne odtrhnutí od ich slovenských rodičov, ktorí pracovali niekoľko rokov v Anglicku. Dôvody pre ich odtrhnutie sa mohli rýchlo ukázať ako úplne bezpredmetné, keby bolo povolené na súde spochybniť fotografický dôkaz. Ale aj napriek tomu v jednej chvíli sa zdalo, že v prípade, ktorý zahŕňal desiatky právnikov, sociálnych pracovníkov, "expertov" a oficiálnych opatrovateľov, deti budú odovzdané späť do starostlivosti svojej babičky na Slovensko. Ale mestský úrad bol rozhodnutý deti si udržať a presvedčil iného sudcu, aby rozhodol, že deti majú ísť na adopciu.Prípad vyvolal obrovský rozruch na Slovensku, s televíznym prenosom a demonštráciami v uliciach. Pred deviatimi dňami, vďaka zapojeniu slovenskej strany a poslanca Johna Hemming, odvolací súd rozhodol, že chlapci by mali byť odovzdaní svojej babičke. Sudca Thorpe povedal rodine "vyhrali ste", a požiadal každého, aby predchádzajúci utorok prišli podať správu o opatreniach prijatých na odovzdanie detí. Ale napriek tomu sa miestny úrad odmietol vzdať, najal si kráľovského advokáta, aby cez víkend pracoval na prípade tak, aby chlapci ostali v Anglicku. Opäť sa pojednávanie muselo odročiť.Napokon, v piatok, dvaja sudcovia potvrdili, že deti by mali byť vrátené. Ale tretia sudkyňa uviedla, že mestský úrad by mal mať možnosť minúť tisíce libier naviac kvoli odvolaniu sa na Najvyšší súd (pozn. prekl. - odvolania su v britanii spoplatnene). Ak a kedy sa tieto deti nakoniec dostanú na Slovensko - o tomto príbehu budem s radosťou informovať v plnom rozsahu, pretože odhaľuje toľko o tom, ako presne za svojou samo-ochrannou clonou utajovania, náš systém "ochrany detí" príliš často skutočne funguje. -Christopher Booker-



Paul Manning, 17.11.2012 Pre všetkých mojich dobrých priateľov na Slovensku.

Pokúsil som sa medzi vás všetkých rozšíriť najnovší článok od môjho dobrého priateľa Christophera Bookera, ktorý bol uverejnený v The Telegraph v UK. Všimnite si, že sa tam píše o tom, že diabol menom SS stále nie je pripravený sa vzdať v jeho snahách odobratia Ivaniných dvoch malých chlapcov a asi sa odvolá na Najvyšší súd. Viem o zámeroch SS a o tom, ako musia zvíťaziť vo všetkých prípadoch. Pre nich to už vôbec nie je o deťoch, ale o nich, aby sa ukázali, že sú čistí a aby reprezentovali seba v dobrom svetle. Ale ako my všetci vieme, žijú v tme a zneužívajú svoju moc , aby páchali to, čo sa im zapáči na nevinných rodinách.Ľudia na Slovensku, toto nie je čas na to, aby ste vzdali svoj boj, toto nie je čas, aby ste sedeli a relaxovali. Hoci Ivana a jej matka vyhrali boj, uisťujem vás, že cieľ je ešte veľmi ďaleko. Musíte zostať ostražití a pripravení, protestovať tak veľmi, ako sa dá. Sociálka je schopná zrady a nedá sa im dôverovať. Musíte si uvedomiť, že musíme naďalej pokračovať v boji pokiaľ sa títo dvaja chlapci nevrátia domov. Je to ešte ďaleká cesta a vyzývam vás všetkých naďalej protestovať proti „mojej vláde“
AdaMtiM
18.11.12,17:30
Och - to je hrozné.... ja už som sa v duchu začala tichúúúčko tešiť, že hádam už deti - DETI nebudú viac trpieť u cudzích ale keď toto čítam ..... nádej opadla. Nemám slov..... :mee:
aktaK
19.11.12,12:29
AdaMtiM
20.11.12,18:03
neviete niekto či je niečo nové? dnes mal byť súd opäť .... a všade ticho , žiadna správa ako dopadol súd
ewita888
22.11.12,13:21
súd je posunutý na budúci týždeň
ewita888
22.11.12,16:53
Dovolím si citovať:Dárius Haraksin TV JOJPred 50 minútami cez mobil (http://www.porada.sk/mobile/?v=6628568379)

Snáď nikomu neuškodím, ak použijem slová sudcu z minulého týždňa: "If you make no sacrifice, you cannot take what you want." Obetou je v tomto prípade trpezlivosť. Verím, že POSLEDNÉ pojednávanie má byť na budúci týždeň. Vydržať
Milunotýždňové stretnutie s deťmi bolo bez udania dôvodu náhle zrušené. Náhradné bolo aj s babkou DNES. dopadlo výborne. Všetkých vás pozdravujú a ďakujú za podporu. Vydržať
ewita888
10.12.12,12:20
No krása, v deň rozhodujúceho súdu si naši úradníci robia konferenciu, kde si idú udeľovať ceny za prínos v oblasti ľudských práv a práv dieťaťa.. Namiesto toho, aby sa zúčastnili súdu a stáli pri Bóorovcoch.. to hovorí za všetko..
https://www.facebook.com/#!/notes/ivana-boorov%C3%A1-slovensko-pom%C3%B4%C5%BEme-jej-vr%C3%A1ti%C5%A5-deti-sp%C3%A4%C5%A5/%C4%BEudsk%C3%A9-pr%C3%A1va-v-medzigenera%C4%8Dnom-dial%C3%B3gu-konferencia-14122012/470675436304853
aktaK
11.12.12,05:58
mona091
01.01.13,18:08
deti su uz doma, konecne,

no nechapem, preco matka nesla s nimi? mozno naozaj tam musi nieco dolezite dovybavovat, ale neviem si predstavit, co by ma udrzalo tam, aj za cenu nezbalenych hraciek, ale mozno su tam uradne veci, ktore musi osobne doadministrovat, aby urobila poslednu hrubu ciaru, len mi to neide do hlavy, ja by som uz kaslala na vsetko, ale neviem, nepoznam

a teraz by som ocakavala medzinarodne setrenie, co vlastne je za pracou britskeho SS, kde su medzinarodne prava? medzinarodna ochrana????? kto moze podat podnet? bude sa s tym vobec nieco diat?
pivko
01.01.13,18:18
Presne tak , to bude asi naozaj mamička:eek::mee: ! ktorej je balenie hračiek prednejšie ako to že by bola spolu s deťmi.
alaya1
01.01.13,18:22
Presne tak , to bude asi naozaj mamička:eek::mee: ! ktorej je balenie hračiek prednejšie ako to že by bola spolu s deťmi.

Nehnevaj sa, ale niekedy si radsej zahryzni do jazyka, ci prstov, kym vyplodis takuto sprostost.

Vies, preco ostala, preco asi isla babka sama?

A verim a dufam, ze ani ty nepojdes lajferkovat po Azii, bez svojich deti, lebo vies, aj otca mozno hodnotit.!.
pivko
01.01.13,18:26
2,5 roka nebola s deťmi a hračky sú No.1 choré asi ako ty ak to schvalujeś.A deti do Ázie zásadne neberiem min. do veku 15r.
mona091
01.01.13,18:26
alaya1, a ty vies, preco neisla spolu s detmi? nepride ti to cudne? ja nemam informacie, preto sa pytam, ale jedno viem urcite, vysra..la by som sa na vsetko a letela by som s detmi, jedine by ma zastavilo nieco, co by mohlo sposobit zase odlucenie od deti (mozno vyhrazky, mozno podmienky )neviem, len sa pytam
alaya1
01.01.13,18:27
Snad do medii nebude vykladat co a ako. Vies co, tie ironicke poznamky si si fakt mohol nechat do inej temy, tu sa fakt nehodia.
alaya1
01.01.13,18:30
alaya1, a ty vies, preco neisla spolu s detmi? nepride ti to cudne? ja nemam informacie, preto sa pytam, ale jedno viem urcite, vysra..la by som sa na vsetko a letela by som s detmi, jedine by ma zastavilo nieco, co by mohlo sposobit zase odlucenie od deti (mozno vyhrazky, mozno podmienky )neviem, len sa pytam


Nie, vobec mi to nie je cudne.Viem, ze ich ma zverene do vychovy stara matka, nie matka. Je este stale informacne embargo. Nemozu konktretne informovat co a ako je . Oni vedia, ake dostali podmienky.
Nechapem, preco treba stale vyhladavat a atakovat. Deti su tam, kde maju byt.
Melnick
01.01.13,18:30
Šťastný koniec - som rada.
Matka čelí obvineniu zo zneužívania detí a preto musí ostať v Anglicku.
Nesúďme ak nepoznáme detaily.

mimotemy: zúrim iba preto, lebo od kliknutia na petíciu - za návrat detí na Slovensko, mám strašne moc nevyžiadaných mailov z celého sveta. Bojím sa, aby medzi nimi nebol aj nejaký nakazený vírusom.
A to som menila mailovú adresu, práve kvôli takýmto mailom. :mad:
alaya1
01.01.13,18:31
Poziadam ta, aby si ma neurazal.
mona091
01.01.13,18:31
nie, deti nie su tam, kde maju byt, deti maju byt s matkou, a to nie su, takze nemyslim, ze je to uplne v poriadku
alaya1
01.01.13,18:31
Temu uzatvaram, splnila svoj vyznam.
alaya1
01.01.13,18:32
Bolo ti odpovedane naFB.
ewita888
01.01.13,18:33
Čo na tom nechápete? Žila tam roky, potrebuje všetko úradne ukončiť, prácu, poisťovne, deti poodhlasovať, pobaliť.. Určite nie len hračky, veď tam roky nežila len v byte s hračkami, či?? Tak príde zajtra, pozajtra.. Nechápem niektorých, zdá sa vám, že Ivana bojovala o deti málo??? Že ich nechce? Veď ona nemusí utekať odtiaľ bez všetkého, ako to musela spraviť Slávka pred Vianocami. Uvedomte sa a radšej trochu povzbudivých slov by neuškodilo..
mona091
01.01.13,18:33
Šťastný koniec - som rada.
Matka čelí obvineniu zo zneužívania detí a preto musí ostať v Anglicku.
Nesúďme ak nepoznáme detaily.

mimotemy: zúrim iba preto, lebo od kliknutia na petíciu - za návrat detí na Slovensko, mám strašne moc nevyžiadaných mailov z celého sveta. Bojím sa, aby medzi nimi nebol aj nejaký nakazený vírusom.
A to som menila mailovú adresu, práve kvôli takýmto mailom. :mad:


tak uz chapem, dufam, ze oficialne slovensko bude informovat o priebehu a medzinarodne sa bude presetrovat cela organizacia ss
ewita888
01.01.13,18:35
Majka, mne nič nechodí
alaya1
01.01.13,18:36
ved to daj do spamov, ja nemam nic.
alaya1
01.01.13,18:37
Evka, vidis, ludia su, aki su...nenapisem radsej.
Melnick
01.01.13,18:42
Však to tam aj dávam, ale najskôr mi to zaplní e-poštu.
Melnick
01.01.13,18:44
Najskôr sa musí viviniť. Ale teraz to bude pre ňu ľahšie, keď deti už má na Slovensku. Nechcela by som prežiť také dva roky ako ona.
alaya1
01.01.13,18:45
Presne tak, najlepsie je nadavat na nuá od pocitaca. To je zabavka Slovakov.
Melnick
01.01.13,18:48
alaya 1, veď stačilo mone vysvetliť súvislosti. Začnime nový rok s väčšou pokorou a úctou. Prudké reakcie, vyvolávajú zasa len prudké protireakcie. Ale mona, to vlasne priznala, že nevedela, prečo prišli deti bez mamy.
alaya1
01.01.13,18:51
myslis, ze to bolo koli nej? tema splnila ucel.Inak, nemusim sa nechat urazat, aspon v teme, ktoru som zalozila ja.
Sarlotka
02.01.13,21:52
rado3105
16.02.13,12:36
http://pravdiveslovensko.blogspot.sk/2013/02/homosexualita-ako-dosledok-psychickych.html Treba sledovat pripad Savile v anglicku, polici-socialne sluzby-nemocnice-NHS-kralovska rodina je obrovsky pedofilny prstenec.