Elys
10.11.12,20:36
Poraďte mi, ako Vy vypisujete svoj výdavkový PD:
na doklade o zaplatení v kase sú napísané dve adresy:
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s., Mamateyova 17, P.O.BOX 41, 85005 Bratislava 55,
Pobočka: Hlavná činnosť 1 - Ružomberok.
Môže byť vypísaný VPD,
Vyplatené(komu): Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s., Pobočka: Hlavná činnosť 1 - Ružomberok,
platila som na pobočke v Ružomberku, je to správne?
A nemôžu byť napísané ani skratky firmy ani mesta, napriklad Všeob. zdrav poisť, a.s. ..... Ružomb. ?
Ďakujem ELYS.
nikulik
12.11.12,09:41
Myslis VPD tlačivo? Ak ano tak vyplatene komu piseme my napr. aj meno zamestnanca alebo konatela. Aj tak to moze byt.
Jarka 1
12.11.12,09:59
marjankaj
12.11.12,10:01
Napíš tam podľa dokladov. Veď na tom doklade je všetko uvedené. Teda malo by byť.
Jarka 1
12.11.12,10:05
Ja to pre istotu ešte presne usmerním. marjankaj to myslel tak, že nepíšeš adresu obchodu, ale dáš tam napr. viď doklad, alebo podľa dokladu a priložíš doklad s ERP, alebo čo máš.
Elys
12.11.12,22:42
Nie. Mam napriklad blok z ERP z tesca: TESCO STORES SR a.s, ul, Nova 4 Bratislava,
prevadzka: HM Tesco, Mytna 4, Ružomberok. Ja vypisujem všetko, ale myslis, že staci len adresa Prevadzka: ......Ružomberok, ked som tam nakupila?
Diky Elys.
marjankaj
12.11.12,22:49
Nie. Mam napriklad blok z ERP z tesca: TESCO STORES SR a.s, ul, Nova 4 Bratislava,
prevadzka: HM Tesco, Mytna 4, Ružomberok. Ja vypisujem všetko, ale myslis, že staci len adresa Prevadzka: ......Ružomberok, ked som tam nakupila?
Diky Elys.

Ja už nevládzem:eek:
Áno máš to správne.:cool:
To si chcela počuť?:rolleyes:
Jarka 1
13.11.12,10:52
Dotiahnem to už celkom do konca. Aspoň si overím svoje uvažovanie.

Účtovný doklad na základe ktorého začneš účtovať je blok z Tesca. Tam máš všetky údaje o dodávateľovi. Výdaj peňazí z pokladne urobíš na základe VPD a tam napíšeš všetky údaje o sebe. Za protistranu už nemusíš prepisovať žiadne údaje z bloku. Stačí napísať napr. viď doklad, podľa dokladu, podľa súpisky, viď zmluva atď.

V prípade, že nemáš prvotný účtovný doklad, tak si ho musíš vyrobiť. Bude to interný doklad a vtedy v ňom musíš presne uviesť údaje o obidvoch stranách.

Predpokladám podľa reakcií, že takéto VPD, PPD v praxi normálne prechádzajú daňovou kontrolou, takže tak.