stenly554
10.11.12,19:40
Dobry vecer
Vyhral som mobil v internetovej sutazi (ceskej), cena za mobil je 6589kc/259,45€. Mobil by mi mal prist v pondelok ak pojde vsetko podla planu. Ako legalne obist dan ked mam 15 rokov a nemam ziadnu brigadu, cize ani ziaden prijem. Ked som to prepocitaval tak by ma to vyslo na viac ako 80€ a to by som vazne nechcel. Kebyže naozaj musim zaplatit tak komu? SR ci CR? V tomto sprostom state sa neoplati nic vyhrat ked furt z toho niekto chce mat nieco vo svojom vrecku, ja len nechapem preco takto ludi oberaju aj o to malo co maju, a preco napriklad neoberu sami seba ked maju milionove platy, pomaly 200 aut a vsetko co si zmyslia. Je tu v tomto "demokratickom" state velke svinstvo co sa robi na obycajnych ludoch, ktori si chcu len normalne zit, dychat. Dufam ze od buduceho roka sa to zlepsi a organizatori sutaze budu platit dane a ze sa uplne zrusia tie odvody zdravotnej poistovni (to je vec co ma najviac stve, co ma co spolocne ZP s vyhrami???)... Hladal som uz snad vsade a vsade sa pise nieco ine, jeden vravi, ze sa moze pockat az kym ti DU neposle list aby si zaplatil, dalsi zase pise ze treba hned zaplatit a ja uz som z toho fakt jelen :mad:... citat zakony sa mi nechce, aj tak su napisane tak, aby im ziaden laik nerozumel, zasifrovane, zakodovane, a potom tu ide niekto hovorit ze neznalost zakona neospravedlnuje. Najradsej by som z toho statu zdrhol prec, niekde tam kde je naozajstna demokracia.
marjankaj
10.11.12,18:44
Nepreber si výhru.:rolleyes:

Ale ak je to tvoj jediný príjem v tomto roku, tak nerob nič. Nemusíš platiť ani daň ani ZP. Teda ak ťa DU nevyzve aby si podal daňové priznanie.
Mila123
10.11.12,18:44
neboj.....podľa zákonov SR, s ročným príjmom cca 260 € nemusíš podávať ani DP....
rodičia nebudú mať problém dostávať DB či PnD (bez toho aby niečo zahmlievali, nepriznali)....

odporúčam však, tým, že si nový , prečítať si Etiketu porady, pretože si ju zjavne nečítal!!!!!!
stenly554
10.11.12,18:47
takze nemusim nic platit ani poistovni?

ok idem si ju precitat, ospravedlnujem sa ked som tam nieco zle napisal
Mila123
10.11.12,18:48
takze nemusim nic platit ani poistovni?

ok idem si ju precitat, ospravedlnujem sa ked som tam nieco zle napisal

nemusíš nič, t.j. podať DP....ak by si ho podal, budeš platiť daň i ZP.....
buchač
10.11.12,18:49
Dobry vecer
Vyhral som mobil v internetovej sutazi (ceskej), cena za mobil je 6589kc/259,45€. Mobil by mi mal prist v pondelok ak pojde vsetko podla planu. Ako legalne obist dan ked mam 15 rokov a nemam ziadnu brigadu, cize ani ziaden prijem. Ked som to prepocitaval tak by ma to vyslo na viac ako 80€ a to by som vazne nechcel. Kebyže naozaj musim zaplatit tak komu? SR ci CR? V tomto sprostom state sa neoplati nic vyhrat ked furt z toho niekto chce mat nieco vo svojom vrecku, ja len nechapem preco takto ludi oberaju aj o to malo co maju, a preco napriklad neoberu sami seba ked maju milionove platy, pomaly 200 aut a vsetko co si zmyslia. Je tu v tomto "demokratickom" state velke svinstvo co sa robi na obycajnych ludoch, ktori si chcu len normalne zit, dychat. Dufam ze od buduceho roka sa to zlepsi a organizatori sutaze budu platit dane a ze sa uplne zrusia tie odvody zdravotnej poistovni (to je vec co ma najviac stve, co ma co spolocne ZP s vyhrami???)... Hladal som uz snad vsade a vsade sa pise nieco ine, jeden vravi, ze sa moze pockat az kym ti DU neposle list aby si zaplatil, dalsi zase pise ze treba hned zaplatit a ja uz som z toho fakt jelen :mad:... citat zakony sa mi nechce, aj tak su napisane tak, aby im ziaden laik nerozumel, zasifrovane, zakodovane, a potom tu ide niekto hovorit ze neznalost zakona neospravedlnuje. Najradsej by som z toho statu zdrhol prec, niekde tam kde je naozajstna demokracia.

Tak úvodom ....
Na 15 ročného si priveľmi " múdry " a aj múdry ........na pindanie by Ťa aj bolo , no na študovanie zákonov už nie ??? :eek:

Ale citujem

Otázka :

Dočítala som sa, že študenti sú oslobodení z platenia dani z výhry. Ale nikde som sa neinformovala, či aj doktorandi, ktorí poberajú štipendium a majú štatút študenta, nemusia alebo musia platit daň z výhry.

Ďakujem za odpoveď!


Odpoveď :

Od dane z príjmov sú oslobodené aj prijaté ceny alebo výhry (ktoré nie sú prevádzkované na základe povolenia podľa zákona č. 171/2005 Z.z. o hazardných hrách v znení neskoršíchpredpisov ) v hodnote neprevyšujúcej 165,97 eura za cenu alebo výhru.

Ak hodnota výhry prevyšuje sumu 165,97 eura, podlieha zdaneniu v plnom rozsahu.

Pri poskytnutí nepeňažnej výhry alebo ceny je prevádzkovateľ, organizátor alebo poskytovateľ povinný oznámiť výhercovi hodnotu výhry alebo ceny.

Daňovník je povinný podať daňové priznanie, ak za rok 2010 dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce sumu 2 012,85 eura.

Ak cena výhry presahuje sumu 2 012,85 eura, daňovník je povinný vysporiadať daň z nepeňažnej výhry podaním daňového priznania k dani z príjmov FO typ B.

Ak cena výhry nepresahuje uvedenú sumu a daňovník v roku 2010 nemal iné zdaniteľné príjmy, nie je povinný podať daňové priznanie.

Odpovedalo: Daňové riaditeľstvo SR
stenly554
10.11.12,18:50
ok dakujem, som potom v klude :)
marjankaj
10.11.12,18:51
nemusíš nič, t.j. podať DP....ak by si ho podal, budeš platiť daň i ZP.....
Ale ak by ho náhodou DU vyzval, aby podal daňové priznanie, tak asi bude musieť doplatiť to ZP.:confused:
Mila123
10.11.12,18:53
Ale ak by ho náhodou DU vyzval, aby podal daňové priznanie, tak asi bude musieť doplatiť to ZP.:confused:

aj to je pravda, ale predpoklad na výzvu z DU je málo pravdepodobný (podľa môjho názoru)
stenly554
10.11.12,18:56
Na 15 ročného si priveľmi " múdry " a aj múdry ........na pindanie by Ťa aj bolo , no na študovanie zákonov už nie ??? :eek:

proste som si vyjadril svoj nazor aj ked s miernou zlostou, nechal som sa uniest. Dakujem za tvoju odpoved :)
marjankaj
10.11.12,18:58
No u 15 ročného je to pravda. Ale motyka niekedy vystrelí. A Kažisvet naháňa každý cent.:rolleyes:
Katy a R
10.11.12,19:03
never tomu - nespoliehala by som sa ...
veronikasad
10.11.12,19:21
Odpoveď DR SR, ktorú priložil buchač v prísp. č. 6 je trošku staršieho dátumu (rok 2010) - NČZD pre rok 2012 je 3644,74€ a suma príjmu, kedy netreba podať DP je 1822,37€
Mila123
10.11.12,19:26
Odpoveď DR SR, ktorú priložil buchač v prísp. č. 6 je trošku staršieho dátumu (rok 2010) - NČZD pre rok 2012 je 3644,70€ a suma príjmu, kedy netreba podať DP je 1822,37€
3644,74 € je ročná NČZD a 1/2 z toho je 1822.37 €...chybička ......