go2out
24.02.06,11:31
Zaujimalo by ma ako je to s danami ked v mojom internetovom obchode si kupi nieco niekdo mimo SR?/len fyzicka osoba/ V ramci Eu by nemal byt problem ale ako je to mimo eu ? Ake rozne povinosti si musim splnit ?Na Slovensku nie som platca DPH.

Vdaka

Andrej
ALBO
27.02.06,20:49
POdľa mňa vám je jedno z pohľadu daní kto si u vás kupuje (FO). Mohlo by vás to zaujímať z pohľadu DPH ak by ste boli platiteľ, z dôvodu refundácie dane občanom z tretích krajín.
Lapko
28.02.06,10:11
Zaujimalo by ma ako je to s danami ked v mojom internetovom obchode si kupi nieco niekdo mimo SR?/len fyzicka osoba/ V ramci Eu by nemal byt problem ale ako je to mimo eu ? Ake rozne povinosti si musim splnit ?Na Slovensku nie som platca DPH.

Vdaka

Andrej

Ziadne dalsie povinnosti nemate, nakolko nie ste platitelom DPH a pod. Ak teda mate zakazku - objednavku na tovar, vyfakturujete ho s DPH, samozrejme aj postovne a balne. Kupujucemu ale vzniknu naklady za bankovy prevod...
belia
28.02.06,14:58
Nevie mi niekto povedať koľko približne stojí preprava tovaru z Číny na Slovensko.Jedná sa o kozmetiku, neviem upresniť veľkosť dodávky.A aký tranzit je najviac využívaný?
Lapko
28.02.06,15:32
Nevie mi niekto povedať koľko približne stojí preprava tovaru z Číny na Slovensko.Jedná sa o kozmetiku, neviem upresniť veľkosť dodávky.A aký tranzit je najviac využívaný?

Znamy z CR dovaza z Ciny baterie do notebookov a podobne. Vravel mi, ze najvyuzivanejsia je preprava letecky a trva od 3 do 6 dni... Taktiez sa vyuziva aj lodna doprava, ale tam je doba dodania od 7 do 14dni... V pripade upresnenia velkosti a podobne Vam prostrednictvom znameho mozem zistit ceny dopravy a podobne. SS
belia
28.02.06,16:21
Veľkosť dodávky: váha nebude veľká no neviem ju presne odhadnúť cca 1-2 tony ,objemovo asi tak na polovicu návesu kamióna.A zásielka by bola buď z Číny alebo z Kórey.
Lapko
28.02.06,16:26
Veľkosť dodávky: váha nebude veľká no neviem ju presne odhadnúť cca 1-2 tony ,objemovo asi tak na polovicu návesu kamióna.A zásielka by bola buď z Číny alebo z Kórey.

Jasne, ja to zistim, kam sa obratit, nejaku Cinsku firmu a ozvem sa... Potom sa ozvi cez sukromnu spravu a nejako to vyriesime - ked mozem - pomozem
motomoto
05.03.06,15:51
Lapkovi som poslala bod. Za to by mi mohol poradit ako je to z dovozom z Pakistanu. Jedna sa o cca 300 kg. Ako postupovat?
motomoto
05.03.06,15:56
Nevie mi niekto povedať koľko približne stojí preprava tovaru z Číny na Slovensko.Jedná sa o kozmetiku, neviem upresniť veľkosť dodávky.A aký tranzit je najviac využívaný?

Po ziskani kontaktov - Cisnskeho dodavatela (Ja mam v Pakistane) momentalne si dohodujeme podmienky - neviem ako postupovat dalej co sa tyka dovozu tovaru. Taktiez platba sa crta ako dost velky problem - akreditiv je dost komplikovane vybavit, banky ako by si s tym nevedeli rady. Pakistansky dodavate chce len akreditiv a platba vopred. Ako to mas vyriesene ty? Ako je to s clom?
pavol156
27.03.06,12:00
Po ziskani kontaktov - Cisnskeho dodavatela (Ja mam v Pakistane) momentalne si dohodujeme podmienky - neviem ako postupovat dalej co sa tyka dovozu tovaru. Taktiez platba sa crta ako dost velky problem - akreditiv je dost komplikovane vybavit, banky ako by si s tym nevedeli rady. Pakistansky dodavate chce len akreditiv a platba vopred. Ako to mas vyriesene ty? Ako je to s clom?

K tomu clu asi toľko:
Vyskúšaj www.colnasprava.sk. Otvor si aplikáciu TARIC - je tam kalkulačný modul, kde zadáš požadované údaje a program ti presne "vyhodí" sadzby + opatrenia, ktoré sa na zadaný tovar vzťahujú. Nazabudni pozrieť tiež Podmienky a Poznámky.
tina76
30.06.06,16:38
ahojte,
ja mam zas takyto problem:
hradili sme fakturu do zahranicia - ciech, na poste prostrednictvom eurogiro. pracovnicka nas neupozornila, ze prevod sa da uskutocnit len do banky, ktora je clenom eurogiro - konkretne ta, do ktorej sme peniaze posielali clenom nie je. (toto som si tiez zistila na nete), takze peniaze sa na ucet prijemcu nedostali. dostali sa do ceskej posty, odtial spat do slovenskej posty a odtial do postovej banky, odkial ich poslali na adresu odosielatela sekom, ale suma je o 400,-Sk nizsia..cize: prisli sme o zisk z tovaru, ktory nam nepride, kym nebude zaplateny a este o dalsich 400,- Sk z neviemakeho dovodu a to zrejme len kvoli nevedomosti pracovnicky slovenskej posty...
poradte mi prosim, ako v tejto veci dalej jednat, pretoze mne sa zastavil rozum nad touto zalezitostou.
a este sa opytam, akou formou platite faktury do zahranicia, konkretne do ciech?
dakujem
valentina