julia1951
11.11.12,00:43
chcem sa opytat ako mam napisat odpor voci platobnemu rozkazu ak som rucitel a dlznici si este neprevzali platobny rozkaz?mne uz plynie lehota 15dni na podanie odporu,to znamena,ze ak to nestihnem tak sa stane platobny rozkaz pravoplatny a vykonatelny,ale ako mam uviest do toho odporu,ze chcem aby najprv boli kontaktovani dlznici a co ked nie su udaje ako je dlzna suma ci vyska urokov z omeskania pravdive,ale ja nemam pristup si to zistit,kedze nie som v kontakte s dlznikmi ani nemam pristup k dokumentom o uhradach a podobne?Ako to mam tam uviest?Prosim poradte mi,mam uz len par dni na zbuchanie toho odporu,inak som v haji.
Dakujem
hubatá
11.11.12,05:20
Ty sa neobzeraj na ostatných. Ak podáš odpor, zaplatíš kolky vec sa presunie do občiansko-právneho konania a na pojednávaní môžeš si povedať do zápisnice čo chceš. Teraz je najdôležitejšie podať ten odpor a nezmeškať lehotu ktorú ti súd určil.

Ak chceš vedieť viac, máš možnosť objednať sa na nahliadnutie do spisu, pofotiť si odtiaľ dokumenty a tak sa dozvedieť viac.

Ak ti naozaj už tak horí lehota na podanie odporu, stačí ak napíšeš do textu to čo si napísal teraz do zadania. Odpor môžeš podať aj e-mailom, ale do troch dní to isté musíš podať aj poštou alebo osobne zaniesť na podateľňu súdu. Po zaplatení kolkov súd doplní čo považuje za potrebné a bude pojednávanie.