dosi
24.02.06,10:33
Vie mi niekto poradiť, čo je to EBITA?
EBITA - operačný zisk (Je to zisk pred započítaním úrokov, daní a amortizáciou aktív) ?

Vopred Ďakujem :o.
Zuzka
24.02.06,10:03
Vie mi niekto poradiť, čo je to EBITA?
EBITA - operačný zisk (Je to zisk pred započítaním úrokov, daní a amortizáciou aktív) ?

Vopred Ďakujem :o.
Prikladám článok a tam to nájdeš.

Saarbrücken, 28. júl 2005


Spoločnosť IDS Scheer v 1. polroku 2005 výrazne zvýšila tržby


Nárast tržieb o 17% na 154 mil. EUR
EBITA vo výške 15,8 mil. EUR
Ukazovateľ EBITA na úrovni 10,3%
Nárast v produktovej oblasti o 20% na 43 mil. EUR
Nárast počtu zamestnancov
IDS Scheer AG zverejnila hospodárske výsledky dosiahnuté v prvom polroku 2005, ktorý sa začal 1. januára a skončil 30. júna 2005. V prvej polovici roka 2005 spoločnosť IDS Scheer realizovala svoje zámery týkajúce sa expanzie biznisu a nárastu počtu zamestnancov rýchlejšie ako sa očakávalo.

Tržby dosiahnuté v prvom polroku 2005 sa zvýšili o 17% na 154 mil. EUR (v r. 2004: 131,6 mil. EUR). Zisk pred započítaním úrokov, daní a amortizáciou nehmotnych aktív (EBITA) dosiahol 15,8 mil. EUR. Ukazovateľ EBITA dosiahol úroveň 10,3% (v r.2004: 12,2%).

Tržby z predaja produktov a produktovo orientovaných služieb vzrástli na 43 mil. EUR. Výnosy z predaja ARIS licencií dosiahli 16,4 mil. EUR a v porovnaní s rokom 2004 sa zvýšili o takmer 18% .

K 31. júnu 2005 zamestnávala spoločnosť IDS Scheer 2384 zamestnancov, čo v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka je zvýšenie o takmer 400 zamestnancov (20%).

Medzi nových zákazníkov patria spoločnosti ako napr. Bank BHP (Poľsko), Ericsson (Švédsko), Bundeswehr (Nemecko), Ratiopharm (Nemecko), RTL Group (Nemecko) a mnohé ďalšie.

Vo fiškálnom roku 2005 bude spoločnosť IDS Scheer viac investovať do rozšírenia medzinárodného predaja ako aj do výskumu a vývoja na podporu budúceho rastu a to najmä na získanie konkurenčnej výhody na potenciálnom trhu pre SAP NetWeaver riešenia.

„Výsledky IDS Scheer dosiahnuté v prvej polovici roka 2005 demonštrujú našu schopnosť nadpriemerne rásť na domácom i medzinárodných trhoch“ hovorí Helmut Kruppke, Chairman of the Executive Board, IDS Scheer AG. „Business Process Management sa stáva významným faktorom v oblasti podnikania. Nástroje rodiny ARIS patria medzi lídrov v oblasti Business Process Managementu, čo dokazuje aj nárast tržieb v produktovej oblasti. Sme presvedčení, že zvýšenie investícií do globálneho rastu zamestnancov a vývoja produktov prinesie ovocie, upevní zisk a výšku našich príjmov v druhej polovici roka 2005 ako aj v nasledujúcich rokoch.“
dosi
24.02.06,10:20
A tie úroky čo máme opočítať to je 562 a 662?
a dane sú myslené z 341, 342, 343 ? :o
ajobs
24.02.06,12:35
Dievčatá trocha vás popravím, je to EBITDA ( Earnings before Interest, Taxes, Depreciation,and Amortization). Pokiaľ ide o odpočítanie odpisov-amortizácie, odpočítavajú sa aj odpisy hmotného majetku aj nehmotného majetku.
Braňo
24.02.06,12:45
To znamená, že od nákladov odrátam obrat 582-ky, či ako? :p
dosi
24.02.06,14:04
No zistila som že EBITDA je vlastne prevádzkový hospodársky výsledok
a odpočítavajú sa iba odložené dane. Môže mi to niekto odobriť ?
:confused:
dosi
24.02.06,14:14
Braňo, od nákladov odrátaš všetko od účtov 561 a 661, skrátka všetky účty kt. patria k finančnej činnosti alebo k mimoriadnej činnosti.
Teda aspoň úfam že som to pochpila spávne.