Arijec
11.11.12,14:59
Stala sa nám taká vec, že pevná linka je napísaná, majiteľom je môj strýko, ktorý ani nechodí a je postihnutý. Jeho otec, môj starký má 82 rokov a išiel sa opýtať do telekomu ohľadom kaziaceho sa tel. prístroja. Prišiel domov naradostený, že mu povedali, ze môžu volať koľko chce a že im prídu tel. prístroj vymeniť. Bolo to 8.11.2012. Ja som pozrel náhodou papier pri dnešnej návšteve, 11.11.2012, ktorý starký priniesol z telekomu a ktorý on podpísal aj keď je na ňom rod. číslo jeho syna, môjho strýka, ale meno Michal má jeden i druhý. Tam sa zaviazal prevziať od kuriéra telefónny prístroj a zároveň nevypovedať zmluvu, ktorú majú s programom Doma Extra, na ktorej koniec čakáme, lebo takisto ho pred rokom oblbli a podpísal, viazanosť 2 roky, teraz sa to zase predĺži.
Chcem sa opýtať ako z toho dodatku k zmluve, kde sa zaviazal prebrať prístroj od kuriéra a uhradiť čiastku za prístroj, či je, a akým spôsobom možné z toho vycúvať bez ujmy. Asi nestačí od kuriéra prístroj neprebrať? Alebo strýko nech povie, že on nič neobjednával? A nech oni skúmajú kto to podpísal v skutočnosti? Alebo je možné do niekoľkých dní zrušiť dodatok? Skutočne neviem ako to vyriešiť? Je to len chrapúnstvo ako obabrať starého človeka v pobočke Telekumu v Michalovciach.
Ďakujem za relevantnú a pokiaľ možné promptnú radu.