bebemaly
11.11.12,19:38
Dobrý deň, rada by som vás poprosila o radu: situácia, sro založená október 2011, Spolocnost doteraz nemala podnikatelsku aktivitu, z dôvodu neuspesneho projektu koli krize začiatkom roka 2012.Podané nulové daňové priznanie.
Zacali sme v 10/2012, jedna zákazka, odoslaná faktúra odberateľovi. Zažiadali sme o Registrácia na DPH, na základe ktorej nám bude vykoné miestne zisťovanie na sídle spoločnosti. Žiadajú prichystať k nahliadnutiu účtovníctvo a vytlačiť knihu došlých a výdaných faktúr a hlavnú knihu analytickej evidencie. Čo majú obsahovať? Keď doteraz nedochádzalo k činnosti, resp. jedna zákazka? Som laik, a neviem čo s tým..stačí im to aj ručne na tlačivách k účtovníctvu?alebo to potrebujú z účtovného programu? dakujem, za každú radu budem vďačná..
účtovníčka_prešov
11.11.12,18:53
Ja by som to radšej dala z nejakého programu potlačené, záleží koľko máte dokladov sú zadarmo demo verzie napr. aj od Krosu omega pre podvojné účtovníctvo. To je bežný postup DU v prípade registrácie. Kniha došlých faktúr obsahuje zoznam záväzkov, jednotlivých došlých faktúr. Kniha vydaných to sú vaše vystavené faktúry. Tieto zoznamy obsahujú základné údaje, poradové čísla, variab. symboly, faktúrované čiastky, odberatelia názvy, alebo dodávatelia názvy. Hlavná kniha obsahuje jednotlivé účty z účtovnej osnovy, ich začiatočné stavy, obraty, konečné stavy.
bebemaly
12.11.12,08:51
Ďakujem za radu :-)