Summer
24.02.06,11:59
prosim o radu, kedy vznikne pri dovoze zdan. plnenie. Pri dovoze zaplatim colnu istotu (zalohu), colnica ju preuctuje na DPH a clo a zbytok mi vrati. Kedy si mam uplatnit DPH? Ked zaplatim istotu, ked mi pride vrateny preplatok alebo mam cakat potvrdenie od colnice s datumom, kedy to preuctovali?
dakujem.
ALBO
24.02.06,18:56
§49/2/d =zapltíte daň (tam je otázka, krorý to je deň) a § 51/1/d a máte dovozný doklad potvrdený colnicou (ten už príde určite po zaplatení) §52 /1= určite nič nepokazíte ak to uplatníte v mesiaci , kedy doklad obdržíte.
Naplno by sa § 52/1 mohol využiť (teda aj v mesiaci daňovej povinnosti uplatniť), keby ste vedeli ,ktorý dátum sa považuje za zaplatenie dane. colnici. Ja by som povedala, že je to to zaplatenie zálohy.
Paula
24.02.06,19:17
Ja by som povedala, že je to to zaplatenie zálohy.
Myslím si to isté, teda nárokovala by som si odpočet dňom zaplatenia colného dlhu (ktorý zahŕňa aj DPH a povinnosť voči štátu som si splnila). Colnica posiela avízo o poposunutí peňazí štátnemu rozpočtu niekedy až s trojtýždňovým sklzom a aj to poposunutie je podľa mňa už povinnosťou colnice, nie mojou. Alebo sa mýlim?
Summer
27.02.06,05:45
Pri kazdom dovoze ziadam colnicu o potvrdenie datumu, kedy bola zaloha preuctovana a s tymto datumom si uplatnujem DPH. Colnica ale tvrdi ze som jedina kto to povrdenie ziada. §51 ods.2 totiz hovori ze platitel vykona odpocitanie dane v zd. obdobi v ktorom pravo na odpocitanie vzniklo........a ma doklad potvrdeny colnym organom, v ktorom je uvedeny ako dovozca. Je tym dokladom poukazka o zaplateni zalohy? alebo JCD?
Dakujem Vam vsetkym velmi pekne.
ALBO
27.02.06,07:26
Pri kazdom dovoze ziadam colnicu o potvrdenie datumu, kedy bola zaloha preuctovana a s tymto datumom si uplatnujem DPH. Colnica ale tvrdi ze som jedina kto to povrdenie ziada. §51 ods.2 totiz hovori ze platitel vykona odpocitanie dane v zd. obdobi v ktorom pravo na odpocitanie vzniklo........a ma doklad potvrdeny colnym organom, v ktorom je uvedeny ako dovozca. Je tym dokladom poukazka o zaplateni zalohy? alebo JCD?
Dakujem Vam vsetkym velmi pekne.

Daň zaplatená colnému orgánu a JCD
Summer
27.02.06,08:48
dakujem velmi pekne.