emula1
12.11.12,09:53
odberatel mi teraz dorucil opravenu fa na vyssiu sumu este s datumom dodania 30.9.2012, DPH za 3. stvrtrok sme samozrejme urobili s povodnou fa. Co mam urobit teraz, dodavatel si dal do priznania samozrejme uz tu opravenu fa, mne nic ine neostava asi len podat dodatocne priznanie k DPH, vsak?
Tweety
12.11.12,09:01
odberatel mi teraz dorucil opravenu fa na vyssiu sumu este s datumom dodania 30.9.2012, DPH za 3. stvrtrok sme samozrejme urobili s povodnou fa. Co mam urobit teraz, dodavatel si dal do priznania samozrejme uz tu opravenu fa, mne nic ine neostava asi len podat dodatocne priznanie k DPH, vsak?
Aby sme si rozumeli. Si si istá, že ide o odberateľa?
emula1
12.11.12,09:21
pardon, dodavatela, ide o dodavatelsku fakturu
Tweety
12.11.12,09:26
pardon, dodavatela, ide o dodavatelsku fakturu
Nie, prečo? Zákon umožnňuje nárok na odpočet uplatniť aj neskôr, ako je samotné dodanie. Uplatnila si si nárok v nižšej sume, takže žiadaj o dobropis pôvodne, a zaúčtuješ novú vyššiu alebo zaúčtuj teraz len rozdiel, a ten si uplatníš.
emula1
12.11.12,09:36
dobropis mi nevystavi, lebo on ju ma v ucte len 1x pod tym istym VS, ja mam teraz 2 s tym istym VS, akoze ta 2. na vyssiu sumu je spravna. Takze zauctujem teraz len rozdiel..
srska
12.11.12,09:36
Nie, prečo? Zákon umožnňuje nárok na odpočet uplatniť aj neskôr, ako je samotné dodanie. Uplatnila si si nárok v menšej sume, takže žiadaj o dobropis pôvodnej, alebo zaúčtuj teraz len rozdiel, a ten si uplatníš.áno? 2. je vyššia
Tweety
12.11.12,09:38
dobropis mi nevystavi, lebo on ju ma v ucte len 1x pod tym istym VS, ja mam teraz 2 s tym istym VS, akoze ta 2. na vyssiu sumu je spravna. Takze zauctujem teraz len rozdiel..
Buď si interne vystornuješ celú pôvodnú faktúru s odkazom na novú a zaúčtuješ celú novú, alebo zaúčtuješ len rozdiel s odkazom, prečo a začo je to tak.
Tweety
12.11.12,09:55
áno? 2. je vyššia
ÁNo, správne mal urobiť ten, ale on rovno poslal novú faktúru, takže musí nejako vystornovať starú a zaúčtovať novú, aby nemala to isté dvakrát.
artina_10
14.11.12,06:31
Dobrý deň,
Prosím o pomoc. Zahraničný dodávateľ nám zaslal dobropis k faktúre v zahraničnej mene, ktorá už bola uhradená. Dohodnuté bolo, že oní nám nebudú posielať peniaze, ale že nasledujúcu faktúru máme uhradiť zníženú o dobropisovanú sumu. Lenže, keďže faktúra aj dobropis sú v cudzej mene, aké kurzy mám použiť pri úhrade dobropisu v účtovníctve? A ako tom mám vlastne zaúčtovať?
Ak dobropis zaúčtujem: -504x;-343x/-343x(samozdanenie);315x (všetko na strane MD) ako zaúčtujem úhradu dobropisu aj faktúry?Faktúra bude vlastne uhradená 2 dokladmi a to výpisom a interným dokladom t.j. 321x/221x;395x + kurzový rozdiel, správne? Ale dobropis, ako uhradím ten v účtovníctve? A čo v prípade, že dobropisom boli znížené 2 faktúry uhradené v iné dni?

Dakujem
Prosím poradí niekto?