Tinaho
12.11.12,10:14
Poraďáci ahojte,

čítam články na Porade, ale predsa by som Vás poprosila o názor na konkrétnu situáciu:

Máme zamestnaných montérov na dohodu o pracovnej činnosti (montujú po celom Slovensku tieniacu techniku - siete proti hmyzu, žalúzie, rolety a pod.), Zaujíma ma:

1. Môžeme mať v dohode o pracovnej činnosti definovanú odmenu nie pevnou sumu na hodinu, ale podľa mzdového listu (odmena sa im vypočíta podľa toho, koľko tieniacej techniky namontovali za mesiac - toto množstvo sa im prenásobí sumou v EUR za 1 ks - v mzdovom liste montéra sú presne tieto čiastky definované, t.j. odmena za mesiac je rozdielna v jednotlivých mesiacoch).
2. Môžem k odmene z dohody vyplatiť ešte aj mimoriadnu odmenu (dozvedela som sa, že jednému montérovi bude vyplatená odmena vo výške 7000 EUR, za získanie veľkej zákazky pre našu firmu)
- je potrebné upraviť vyplatenie takejto odmeny písomne?
- ovplyvní táto odmena odvody z dohody?

Ďakujem moc za rady
veronikasad
12.11.12,09:17
Montéri na dohodu o pracovnej činnosti ? To naozaj odpracujú len 10 hod. týždenne, alebo výškou odmeny chceš niečo "zakryť" ?
Tweety
12.11.12,09:19
Poraďáci ahojte,

čítam články na Porade, ale predsa by som Vás poprosila o názor na konkrétnu situáciu:

Máme zamestnaných montérov na dohodu o pracovnej činnosti (montujú po celom Slovensku tieniacu techniku - siete proti hmyzu, žalúzie, rolety a pod.), Zaujíma ma:

1. Môžeme mať v dohode o pracovnej činnosti definovanú odmenu nie pevnou sumu na hodinu, ale podľa mzdového listu (odmena sa im vypočíta podľa toho, koľko tieniacej techniky namontovali za mesiac - toto množstvo sa im prenásobí sumou v EUR za 1 ks - v mzdovom liste montéra sú presne tieto čiastky definované, t.j. odmena za mesiac je rozdielna v jednotlivých mesiacoch).
Ok
2. Môžem k odmene z dohody vyplatiť ešte aj mimoriadnu odmenu (dozvedela som sa, že jednému montérovi bude vyplatená odmena vo výške 7000 EUR, za získanie veľkej zákazky pre našu firmu)
- je potrebné upraviť vyplatenie takejto odmeny písomne? Stačí dodatkom k dohode - ovplyvní táto odmena odvody z dohody? Ovplyvní, VZ odvodov do SP na G a ÚP bude vyšší.
Ďakujem moc za rady ALe takáto práca by mala byť na PZ, tých hodín je určite viac. V texte.
Tinaho
12.11.12,09:22
Nie zakryť nič chcem, proste získal veľkú zákazku pre našu spoločnosť a so šéfom sa dohodli na odmene - neviem ako ju počítali, ani po tom nepátram. Dostala som od šéfa pokyn vyplatiť takúto odmenu a nie je v mojej kompetencii sa pýtať za čo.

Chcel len radu, či je možné vyplatiť odmenu z dohody a aký to má vplyv na odvody.
Tinaho
12.11.12,09:27
Tento výkon práce nie je vhodný na uzatvorenie pracovnej zmluvy, pretože v zimných mesiacoch títo zamestnanci nemajú žiadne zákazky, takže nemajú ani žiaden príjem.

Neviem aký iný druh zmluvy, by bol vhodný okrem dohody.
Tweety
12.11.12,09:30
Tento výkon práce nie je vhodný na uzatvorenie pracovnej zmluvy, pretože v zimných mesiacoch títo zamestnanci nemajú žiadne zákazky, takže nemajú ani žiaden príjem.

Neviem aký iný druh zmluvy, by bol vhodný okrem dohody.
Tak len táto o PČ.