matko291
12.11.12,10:32
A ešte by som Vás chcel poprosiť o rady a nápady ohľadne izolácie základou. Ako som spomínal domček má kamenné základy, ale len vložené do základu čiže žiadny betón či lepidlá.Dom je z 1959 roku a starký nemal peniaze na kvalitnejšie základy.Čiže sklala v základe je poukladaná a vyplnená obyčajnou hlinou. Minulí rok sme z ocom časť vykopali ale nie až na spodok základu.Základ je vďaka skale nerovný a hrboľatý tak sme zašalovali a vymurovali asi cca 20-30cm murik aby sme to vyrovnali.Na ten murik potom sla IPA.Do hlbky kde sme spravili spomínaní postup je na stenách pivnice sucho to je asi do hlbky 140cm, a tam kde není urobený náš spomínaný postup vlhne ďalej.Preto sa teraz chceme pusťiť do kompletnej izolácie poprípade nejakú cenovú ponuku na tieto práce+vykopové práce lebo základ je asi vysoký 200cm a či sa vobec má kopať pod základ.

Ďakujem všetkým za pomoc rady su pre mňa vždy cenné.
matko291
13.11.12,19:12
220870 (http://www.porada.sk/member.php?u=37773) tomuto clenovy by som chcel napisat ale asi mam este malo prispevkou.Vedeli by ste mi nejak pomoct alebo poradit?