aknelh
24.02.06,13:07
Kde je oficiálne napísané, že zápočty sa môžu robiť až po uplynutí doby splatnosti? Ďakujem.
Tweety
24.02.06,12:23
Kde je oficiálne napísané, že zápočty sa môžu robiť až po uplynutí doby splatnosti? Ďakujem.
S takýmto názorom som sa ešte nestretla:)
renča1
24.02.06,12:29
ja som to tiež nikde nevidela a ani nečítala, doba splatnosti slúži len na vzájomnej dohode medzi odber.a dodávateľom, takže úhrada môže byť zápočtom aj v deň dodávky tovaru , služby.
aknelh
24.02.06,12:56
Tiež si to myslím, ale práve na "porade" v časti o DPH som to dočítala vo viacetých príspevkoch, preto ma to zaujalo. Zápočty robím pravideľne každý mesiac. Ja viem o tom, že sa môžu robiť, keď sa stretne pohľadávka so záväzkom...
renča1
24.02.06,17:54
Tiež si to myslím, ale práve na "porade" v časti o DPH som to dočítala vo viacetých príspevkoch, preto ma to zaujalo. Zápočty robím pravideľne každý mesiac. Ja viem o tom, že sa môžu robiť, keď sa stretne pohľadávka so záväzkom...

môžeš mi priložiť link alebo napísať názov témy, v ktorých sa dph k zápočtom rozoberala?
Beba
24.02.06,22:07
môžeš mi priložiť link alebo napísať názov témy, v ktorých sa dph k zápočtom rozoberala?Možno to bol príspevok ešte k dobe, keď bola podmienka zaplatenia DPH:rolleyes: . Tiež robím zápočty bežne ak mám doklady zaúčtované - a aj pred dobou splatnosti. Načo mi to má trčať v účtovníctve:p .