smatko
12.11.12,15:13
Zdravím všetkých. Uvažujem o začatí podnikania, tak sa snažím získať potrebné informácie, naučiť sa čo treba a vyrátať predbežné počiatočné náklady. Prelúskal som asi všetky témy týkajúce sa začiatkov podnikania, ale aj tak mám pár otázok, na ktoré som odpoveď nenašiel. Nebudem sa pýtať, ako niektorí čo mám robiť, ako, kde zohnať peniaze...to nie, viem čo chcem robiť, kde, neviem presne ako na to ale pomaly sa učím a nejaké peniaze by som vedel aj zohnať,len musím vedieť koľko. Chcem otvoriť ľudovku na dedine, kde nič také nie je, takže nulová konkuriencia, viem koľko bude stáť nájom, ERP, vybavenie obchodu, regály.Nemám ešte živnosť, tak nemám prístup k veľkoobchodným cenníkom a neviem koľko ma bude stáť, nazvem to štartovací balíček-tovar, ktorým naplním tie regály(samozrejme závisí to od druhu tovaru, jeho počtu a od dodávateľov)nechcem presné výpočty, len orientačnú sumu od niekoho, kto má taký obchod a pamätá si koľko to stálo,moc mi to pomôže. Ďalšie výdavky mesačne sú na účtovníčku/daňovú poradkyňu, nakoľko sám to robiť neviem.Koľko?100 eur?viac?? Posledná otázka sa týka skladovej evidencie. Vediete si ju sami alebo aj to robí účtovníčka? Za všetky rady vopred ďakujem.
smatko
13.11.12,13:27
Nikto neporadí? Prosím...
Braňo
13.11.12,13:30
ako Ti niekto môže povedať sumu za účtovníctvo, pokiaľ si ani neuviedol aké služby požaduješ, či budeš mať zamestnancov a hlavne koľko položiek bude v účtovníctve. Tvoj obchod môže mať mesačne 1000 položiek, ale aj 100 položiek (zápisov v účtovnom denníku).
smatko
13.11.12,13:59
Sorry, zabudol som uviesť, že nebudem mať zamestnancov a išlo by o JU. Práve to som nevedel či sa platí účtovníčke nejaký paušál mesačne alebo podlľa počtu úkonov, ktoré daný mesiac urobí alebo ako?
smatko
13.11.12,14:47
Ešte k tým položkám, ja neviem koľko ich môže mať taký bežný dedinský obchod s rozličným tovarom, ale niekto kto taký obchod má to bude vedieť, takže bude vedieť aj poradiť.
Dana 0603
15.11.12,06:11
Ešte k tým položkám, ja neviem koľko ich môže mať taký bežný dedinský obchod s rozličným tovarom, ale niekto kto taký obchod má to bude vedieť, takže bude vedieť aj poradiť.
Ahoj ja som si otvorila živnosť na účtovníctvo, tento mesiac začínam, tak ak by si potreboval môžeme sa dohodnúť. Odkiaľ si?
smatko
15.11.12,09:36
Ak by sme neboli ďaleko od seba, mohli by sme sa dohodnúť, ja som z okolia Bytče. Vieš ale ja som podnikať ešte nezačal, najskôr som potreboval zistiť ako je to s financiami hlavne čo sa toho prvotného tovaru týka, aby som vedel, či na to vôbec mám, či budem vedieť také množstvo peňazí dať dohromady, pretože ak zistím, že nie, tak do toho nepôjdem. Zatiaľ ti ďakujem.
Dana 0603
15.11.12,09:44
Ak by sme neboli ďaleko od seba, mohli by sme sa dohodnúť, ja som z okolia Bytče. Vieš ale ja som podnikať ešte nezačal, najskôr som potreboval zistiť ako je to s financiami hlavne čo sa toho prvotného tovaru týka, aby som vedel, či na to vôbec mám, či budem vedieť také množstvo peňazí dať dohromady, pretože ak zistím, že nie, tak do toho nepôjdem. Zatiaľ ti ďakujem.
ahoj a neuvažuješ o tej dotácií z Up? Mylím, že Bytča má viac ako PB co je 2647.., tak to by možno išlo. Pomohla by som ti vypracovať aj zámer. Inak som z Udiče okres PB.
marco
15.11.12,10:48
skladovu evidenciu by si asi mal robit sam. najlepsie by bolo mat taku registracnu pokladnu spojenu so skladovym systemom..ktory ti pri predaji hned odpise zo skladu..inak stratis prehlad o tom co sa ti dobre predava. Čo sa týka štarovacieho balíčka, záleží aj od veľkosti predajne ap. ale predpokladám, že takých 10-20-30tís € to zhltne. Ešte by si mohol skúsiť osloviť väčšie veľkoobchody, či by ti nedali tovar na komis, ktorý platíš až keď tovar predáš.
smatko
15.11.12,10:53
S tou som práve počítal, už som mal v počítači pod. zámer skoro hotový, to bolo prvé, na čo som sa opýtal, keď som sa isiel zaevidovať na ÚP, ale zistil som, že nič také nehrozí. Nie sú na to peniaze, kurz sa koná max. 3 krát do roka a počet ľudí je limitovaný. Najbližšie sa žiadny konať nebude a ak, tak je predomnou už veľa čakateľov, čiže z toho mračna nezaprší. Ešte zisťujem ako je to s bankami, či existuje nejaký úver na podnikanie, ktorý ti poskytnú na základe podnikateľského plánu, ale niečo sa mi marí, že musíš mať za sebou 2-ročnú podnikateľskú minulosť, aby ti ho dali, takže neviem. Klasický úver banka nezamestnanému nedá, tak mi zostane asi len nejaká nebankovka...
taiko
15.11.12,11:05
S tou som práve počítal, už som mal v počítači pod. zámer skoro hotový, to bolo prvé, na čo som sa opýtal, keď som sa isiel zaevidovať na ÚP, ale zistil som, že nič také nehrozí. Nie sú na to peniaze, kurz sa koná max. 3 krát do roka a počet ľudí je limitovaný. Najbližšie sa žiadny konať nebude a ak, tak je predomnou už veľa čakateľov, čiže z toho mračna nezaprší. Ešte zisťujem ako je to s bankami, či existuje nejaký úver na podnikanie, ktorý ti poskytnú na základe podnikateľského plánu, ale niečo sa mi marí, že musíš mať za sebou 2-ročnú podnikateľskú minulosť, aby ti ho dali, takže neviem. Klasický úver banka nezamestnanému nedá, tak mi zostane asi len nejaká nebankovka...
Dufam, ze zartujes, ked si chces na podnikanie pozicat v nebankovke. V nebankovke by som si nepozical, ani ked by som mal trvaly pracovny pomer, nieto este na riskantny zaciatok podnikania. Maj rozum. Ked nemas ani zakladny kapital, tak sa do toho ani nepustaj, lebo je tu sanca, ze skoncis s exekuciou na krku. Riskovat sa ma, ale nie na zaciatku a s pozicanymi peniazmi, ktore su navyse z nebankovky
smatko
15.11.12,11:07
S tými veľkoobchodmi by som to mohol skúsiť, ale čo som počul, tak novým nechcú takto dávať. Čo sa týka tej veľkosti predajne tak by to nebola nejaká obrovská polocha, nebude to zas ani pivnica alebo garáž rod.domu, ale cca 50 štorcov. Ďakujem, s tou prepojenou pokladňou to by bolo fajn, nevedel som, že je taká možnosť.
Irencer
15.11.12,11:31
smatko pozri si stránku. http://www.upsvarza.sk/index.php?name=aptp-49&menu_section=a
jedná sa o príspevok na začatie podnikania, ty píšeš o zaradení do kurzu, na to sa vykašli. Peniaze z banky a hlavne nebankového subjektu ti neodporúčam, na to zabudni.
Dana 0603
15.11.12,11:52
S tou som práve počítal, už som mal v počítači pod. zámer skoro hotový, to bolo prvé, na čo som sa opýtal, keď som sa isiel zaevidovať na ÚP, ale zistil som, že nič také nehrozí. Nie sú na to peniaze, kurz sa koná max. 3 krát do roka a počet ľudí je limitovaný. Najbližšie sa žiadny konať nebude a ak, tak je predomnou už veľa čakateľov, čiže z toho mračna nezaprší. Ešte zisťujem ako je to s bankami, či existuje nejaký úver na podnikanie, ktorý ti poskytnú na základe podnikateľského plánu, ale niečo sa mi marí, že musíš mať za sebou 2-ročnú podnikateľskú minulosť, aby ti ho dali, takže neviem. Klasický úver banka nezamestnanému nedá, tak mi zostane asi len nejaká nebankovka...

Tak to je čudné, lebo v Pb sú školenia každý mesiac , a komisia tiež. A inak je jedno kde požiadaš o dotáciu rozdiel je len asi v peniazoch. V PB to má nastarosť p. Dupcová 042 2440456. Skús sa opýtať. Mne by to mali vyplatiť do konca mesiaca.
smatko
15.11.12,11:55
Na ten kurz sa práve vykašlať nemôžem, pretože jeho absolvovanie je jedna z podmienok, ktoré musíš splniť, aby ti dali dotáciuna SZČ.
Dana 0603
15.11.12,11:58
Na ten kurz sa práve vykašlať nemôžem, pretože jeho absolvovanie je jedna z podmienok, ktoré musíš splniť, aby ti dali dotáciuna SZČ.

to je jasné ,že bez kurzu nedostaneš dotáciu.
smatko
15.11.12,11:58
Tak to je fakt čudné, takto mi to na úrade hovorila pani, čo ma má na starosti a vraj iba jeden z jej ľudí sa tam tento rok dostal. No ak je to jedno,kde si požiadam, tak by som to mohol skúsiť v PB. Veľmi pekne ti ďakujem.
Dana 0603
15.11.12,12:09
Tak to je fakt čudné, takto mi to na úrade hovorila pani, čo ma má na starosti a vraj iba jeden z jej ľudí sa tam tento rok dostal. No ak je to jedno,kde si požiadam, tak by som to mohol skúsiť v PB. Veľmi pekne ti ďakujem.

A dokonca sa mi zdá , že suma záleží od toho kde vytvoríš miesto, tam kde budeš reálne podnikať. Tak jej skús čo najskôr zavolať aby si podal žiadosť a tá bude orazená úradom tam kde si evidovaný. Aby ťa čo naskôr zaradili do kurzu, pred tým ako niečo zmenia čo bude asi 1.4.2013. Ten plán ti môžu vypracovať aj tá firma čo školí, ale stojí to 66eur. Ja ti pomôžem za 0 eur.:)
Irencer
15.11.12,12:15
Na ten kurz sa práve vykašlať nemôžem, pretože jeho absolvovanie je jedna z podmienok, ktoré musíš splniť, aby ti dali dotáciuna SZČ.
Ospravedlňujem sa, kedysi to nebolo podmienkou, tak som ti dala zlú informáciu.
smatko
15.11.12,12:30
Ďakujem ti pekne, neviem ale či si môžem požiadať už teraz a po troch mesiacoch ma zaradia do kurzu, alebo musím aj so žiadosťou čakať a podať ju až potom, lebo zatiaľ som na ÚP len 2 týždne.
smatko
15.11.12,12:31
Nevadí nič sa nedeje ono sa stále niečo mení, nedá sa ustriehnuť všetko.