KOKSO
24.02.06,13:21
Mám otázku. Som platiteľom DPH a potrebujem vystaviť faktúru do zahraničia a to do Francúzka. Táto firma má však IČ DPH slovenské!! Vo vyhľadávači DIČ my proste vyhodí firmu Francúzsku s registračným IČ DPH SK. Ako ju vystavým? S DPH alebo bez DPH? (fakturovaná suma je za reklamný baner na intrenetovej stránke). Prosím je to súrne. Ďakujem
allesgute
24.02.06,12:29
Mám otázku. Som platiteľom DPH a potrebujem vystaviť faktúru do zahraničia a to do Francúzka. Táto firma má však IČ DPH slovenské!! Vo vyhľadávači DIČ my proste vyhodí firmu Francúzsku s registračným IČ DPH SK. Ako ju vystavým? S DPH alebo bez DPH? (fakturovaná suma je za reklamný baner na intrenetovej stránke). Prosím je to súrne. Ďakujem
dolezite je pod akym UID si sluzbu alebo tovar objednal. pod takym mu budes aj fakturovat
KOKSO
24.02.06,12:56
Jendná sa o "bartrový obchod". My mu dáme na stránku baner na 1/2 roka a on nám dá za to fotoaparát. Chceme to spraviť tak aby on nám za foťák vystavil FA a my zas jemu za baner. Dohodnuté je to telefonicky a neviem čo je to "UID" (žeby- Uvedené Identifikačné Císlo?)
allesgute
24.02.06,13:09
UID znamena "uz idem domov" /:o)
ale nie vazne. UID a IC DPH je to iste. objednavka sa da urobit aj dodatocne a s UID ake si povies.
KOKSO
24.02.06,13:19
Dík, ale ako to budem teda faktúrovať, povedzme, že na objednávke bude UID SK?
S DPH? Aj keď ide o zahraničnú firmu, ktorá má registráciu na Slovensku? Mne to totiž nesedí. Ak mám firmu na Slovensku a pobočku v Rakúsku, tak mi rakúšan bude faktúrovať na adresu v SR v EUR aj s DPH, lebo budem mať registráciu v Rakúsku? Teraz som z toho voľajáko zmätená. Snáď som uviedla zrozumiteľne príklad.
alušik
24.02.06,13:43
Ja by som fakturovala normálne s dph. Keď si to objednal pod IČ DPH slovenským, tak sa k nemu budem chovať ako k tuzemcovi, nie? Predpokladám, že keď tu má pridelené IČ DPH s veľkou pravdepodobnosťou tu aj podniká. Ale nie som si istá.:confused:

(7) Miestom dodania služieb uvedených v odseku 8, ak sú tieto služby dodané osobe, ktorá podniká v členskom štáte inom, ako je členský štát dodávateľa služby, alebo zákazníkovi, ktorý má sídlo alebo bydlisko v treťom štáte, je miesto, kde má táto osoba sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, na ktorej spotrebu a využitie sa služby dodávajú; ak táto osoba nemá takéto miesto, je miestom dodania služby jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava. Ak sú služby uvedené v odseku 8 dodané osobou z tretieho štátu zdaniteľnej osobe, ktorá má sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava a služby sú určené na spotrebu a využitie v tuzemsku, miestom dodania služieb je tuzemsko.
alušik
24.02.06,13:49
Ak mám firmu na Slovensku a pobočku v Rakúsku, tak mi rakúšan bude faktúrovať na adresu v SR v EUR aj s DPH, lebo budem mať registráciu v Rakúsku?

No ja by som povedala, že ak si to objednáš pod IČ DPH rakúskym, tak Ti to bude fakturovať s daňou. Veď ty, ak máš registráciu na rakúskom území, si ju vlastne v daňovom priznaní vyžiadaš späť. Nie?
KOKSO
27.02.06,09:12
Ja si tiež myslím. Bola som dnes na Dú, spýtať sa a tam mi nevedela presne poradiť. Že nech si napíšem otázku a pošlem na nejaku stránklu kde mi odpovedia!!! Budem faktúrovať s DPH. Dúfam, že to jsprávne. Ďakujem za odpoveď aj za popis zo zákona. S pozdravom
zuzanask
20.05.09,06:48
Chcela by som sa opytat, v opatrovatelskej firme, ktora sprostredkovava opatrovanie slovenskymi pracovnikmi v nemeckych rodinach sa vystavi faktura pre nemecku rodinu s DPH? Firma je slovenska, je platcom dph, ma slovenske IC DPH, akurat majitel je nemec. Myslim ze to nic neovplyvnuje. Rodiny nemecke, ktorym to fakturuje su fyzicke osoby, bez IC DPH.
Letko
12.08.14,10:34
S DPH