Lenka2409
13.11.12,11:49
Ahojte poraďáci. Mám otázočku, či má zľava z ceny nejaký vplyv na DPH? Ja osobne si myslím, že ak ja poskytnem na pôvodnú sumu 2000€ zľavu 70%, tak sa mi zníži aj výstupná DPH-čka, nie? A systém si ju už pekne sám zaeviduje a zaúčtuje.
Mám pravdu? Ďakujem.
IvoM
14.11.12,08:24
Podľa zákona o DPH §22.4 sa výstupná DPH neznižuje tak že znížim celú cenu vrátane DPH ale DPH sa počíta z už zníženej ceny (základu dane), ako to robí systém je už vec softu, ale zákon to určuje takto.
Lenka2409
20.11.12,07:59
Podľa zákona o DPH §22.4 sa výstupná DPH neznižuje tak že znížim celú cenu vrátane DPH ale DPH sa počíta z už zníženej ceny (základu dane), ako to robí systém je už vec softu, ale zákon to určuje takto.

No veď keď som tam zadala zľavu z ceny v určitej výške, systém sám vyrátal zníženú DPH aj cenu. A potom to rozúčtoval. Konkrétne pracujem v OMEGE.
mondes
20.11.12,08:24
No veď keď som tam zadala zľavu z ceny v určitej výške, systém sám vyrátal zníženú DPH aj cenu. A potom to rozúčtoval. Konkrétne pracujem v OMEGE.

Podľa mňa je správnejšie, ak si odpočítaš zľavu z ceny bez DPH a k výsledku si prirátaš DPH 20%. Myslím, že takto to myslel aj IvoM.
Lenka2409
20.11.12,11:48
Podľa mňa je správnejšie, ak si odpočítaš zľavu z ceny bez DPH a k výsledku si prirátaš DPH 20%. Myslím, že takto to myslel aj IvoM.

Teda ak správne rozumiem, cenu bez DPH znížim o zľavu, ale DPH ponechám vo výške, v akej bola pred zľavou?
katka 23
20.11.12,11:52
Nie, DPH dáš z ceny zníženej
kn-alka
20.11.12,12:00
No veď keď som tam zadala zľavu z ceny v určitej výške, systém sám vyrátal zníženú DPH aj cenu. A potom to rozúčtoval. Konkrétne pracujem v OMEGE.

Nekomplikuj si život, máš to správne.