bablenda
13.11.12,18:57
Ahojte. Mám problém a neviem ako ho riešiť. Pracujem v istom soc.zariadení,rozšírila som si vzdelanie na zdrav.škole ako sanitár,pretože mám rada prácu s ľuďmi a mám záujem o túto prácu som si dala žiadosť, ale zatiaľ neúspešne z dôvodu,nie som známa vedúcej zdravot.personálu ani riaditeľke. Ako zamestnanec by som mala byť zvýhodnená pri príjimaní opatrovateliek do nášho zariadenia.Bola som za nadriadenou informovať sa o miesto, lebo odchádza jedna sestra pracovať do nemocnice,začala ma obviňovať, že som istému klientovi povedala neslušne, aby odyšiel z izby pritom to nie je pravda ,tak som jej povedala že prečo neprišla za mnou,a nech mi zavolá toho kto to počul,že ona to počula!! to akože musí stačiť podľa nej,ale na tej chodbe je taký frmol že to by museli počuť všetci vrátane opatrovateliek ktoré mali službu a klienti na chodbe ale nemá svedkov ani sa nepresvedčila kto je v izbe klienta a to by som musela veľmi hlasno povedať aby to na chodbu počuli,je nahnevaná že sa chodím pýtať riaditeľky čo je nové,očividne mi dáva najavo že nechce ma prijať,že si mám dať žiadosť inde,že sa musím naučiť slušne správať,pritom ona na klientov kričí , správa sa zle a drzo, tvrdí že som to bola ja,ak to aj počula ,ale nie z mojich úst lebo sa nepresvedčila kto je v izbe,poraďte mi prosím ako sa mám brániť,je to podľa mňa vykonštruované,krivé obvinenie,je voči mne zaujatá.Nikdy som nemala v práci problémy so správaním,myslím že ako 40 ročná viem ako sa správať voči klientom,kolegom a nadriadeným.Vopred vám ďakujem za odpoveď pekný večer
danushka
13.11.12,18:03
Skús osloviť viacerých zamestnávateľov, ošetrovateľky potrebujú aj v nemocnici, aj v iných zariadeniach, nemusíš sa zamerať len na jedno miesto.
buchač
13.11.12,18:17
je nahnevaná že sa chodím pýtať riaditeľky čo je nové,očividne mi dáva najavo že nechce ma prijať,že si mám dať žiadosť inde,že sa musím naučiť slušne správať,pritom ona na klientov kričí bola aj facka sú to mladí ľudia s psychickými poruchami,ona sama sa správa zle a drzo.Stále tvrdí že som to bola ja,ak to aj počula ,ale nie z mojich úst lebo sa nepresvedčila kto je v izbe,poraďte mi prosím ako sa mám brániť,je to podľa mňa vykonštruované,krivé obvinenie,je voči mne zaujatá.Nikdy som nemala v práci problémy so správaním,myslím že ako 40 ročná viem ako sa správať voči klientom,kolegom a nadriadeným.Vopred vám ďakujem za odpoveď pekný večer

Skús osloviť viacerých zamestnávateľov, ošetrovateľky potrebujú aj v nemocnici, aj v iných zariadeniach, nemusíš sa zamerať len na jedno miesto.
...a vzhľadom k zvýraznenému ani nevraviac...
GabiZ
14.11.12,11:08
Ja k tomu krivému obvineniu dodám len toľko, že nemožno považovať takéto konanie za lživé obvinenie. Trestného činu krivého obvinenia sa dopúšťa ten, kto iného lživo obviní z trestného činu v úmysle privodiť jeho trestné stíhanie. Obvinením tu treba rozumieť konanie páchateľa, ktorým dáva podnet na trestné stíhanie nevinnej osoby. Keďže trestný čin krivého obvinenia je úmyselným trestným činom, páchateľovi sa musí preukázať, že si bol vedomý toho, že obviňuje inú osobu nepravdivo v úmysle privodiť jej trestné stíhanie.
Aplikované na váš prípad, samotné tvrdenie, že ste niekomu niečo povedala je len jej tvrdením a vaše tvrdenie, že to nie je pravda je vlastne tvrdenie proti tvrdeniu a tým by sa nikto nezaoberal. Ak však dochádza k fyzickému násiliu (facky klientom a pod.), ktoré by sa neskôr riešili oznámením na orgán činný v trestnom konaní a v tomto prípade by ste boli obviňovaná zo spáchania niektorého z trestných činov vy, tu už by sa v prípade, že sa dokáže páchateľovi, že niekoho nepravdivo obvinil v úmysle privodiť mu trestné stíhanie mohlo jednať o krivé obvinenie. Skôr sa tu jedná o ohováranie, ktoré je tiež trestným činom ale len v prípade, že je ohrozená vážnosť osoby, ktorá by bola poškodená napríklad v zamestnaní (preradenie na nižšiu pozíciu, výpoveď a pod.). To, že vás neprijmú na pozíciu, o ktorú sa uchádzate na základe tvrdenia vašej nadriadenej, by ste museli dokázať, ak by ste to chceli riešiť trestným oznámením, ale už vopred Vám poviem, že hoci situáciu podrobne nepoznám, zrejme by ste nepochodili. Preto by som radila tak, ako poraďáci predo mnou, radšej sa skúste uchádzať o miesto niekde inde, ak by ste aj túto pozíciu získali, zlé vzťahy s nadriadenou by pre vás asi výhra nebola. Je to na vašom zvážení.